Google Добавете ни като предпочитан източник в Google
Британският вестник се позовава на изследване на "Дойче банк".
Експертите на банката са уверени, че икономиките с предимно съмнителни структури, с голям обем недекларирани средства, използващи утвърдени схеми за избягване на данъци са преживели по-малко негативи в сравнение с “честните“ си конкуренти.

Анализаторите уточняват, че този извод важи предимно за страните, в които този тип икономика е много разпространена. Като пример експертите посочват Гърция, чиято икономика, независимо от финансовата криза, се сви с 1% в сравнение с 4-те процента спад в страните в ЕС.

Страни като Австрия, Франция и Холандия, които са пример за другата крайност на “изцяло пълна честност“ също се справят относително успешно от кризата.

Оказва се, че най-много са пострадали от икономическата криза тези, които не са в нито една от крайностите, а именно германците. Анализаторите определят, че показателят на сивата икономика е сравнително висок 14,3318% за Германия. В същото време страната е била изправена пред реализацията на един от най- рисковите сценарии за изход от кризата.
Google Добавете ни като предпочитан източник в Google