”Луфтханза” влиза в график
Ръководството на германската авиокомпания "Луфтханза" (Lufthansa) обеща, че до петък напълно ще бъде възстановено разписанието на полетите, нарушено от еднодневната стачка на пилотите.
Това заяви днес в интервю за германската телевизия Цет Де Еф говорителят на компанията Клаус Валтер, цитиран от ИТАР-ТАСС, на която се позова БТА.
"По вътрешни маршрути като Франкфурт - Мюнхен, Франкфурт - Берлин или Франкфурт - Хамбург, можем да пуснем допълнително още един или повече полети, обаче ще мине време, преди системата отново да започне да функционира", уточни той.
По думите му целта е до петък нормалното разписание на полетите на авиокомпанията, която е втората по големина в Европа и първата в Германия, да бъде възстановено "на 100 процента". Въпреки това в близките дни ще има отменени полети и закъснения.
По-рано бе обявено, че заради технически причини днес няма да бъдат извършени 50 процента от полетите, припомня ИТАР-ТАСС. Нарушенията в разписанието на полетите на "Луфтханза" продължиха и днес въпреки отмяната на стачката със съдебно нареждане, информира ДПА.
От Летище София съобщиха, че днес са отменени полетите на "Луфтханза" за Мюнхен и Франкфурт. От утре движението на полетите на авиокомпанията до/от София ще се нормализира.