Вагони и злато за над милион продадоха данъчните
Вагони и злато за 1 300 000 лева продаде на търг НАП Пловдив.
0
67
По-голямата част от сумата - над милион лева е от продажбата на златни и сребърни накити, конфискувани от свиленградката митнициа и от покуратурите в Пловдив и Хасково, съобщи радио Пловдив.
Това не са част „онези” стотици вагони, които ръководството на БДЖ издирва- обясни Божана Илилева- говорител на приходната агенция в Пловдив. Търгът очаквано се печели от единствения участник в аукциона - БДЖ. Така компанията се сдобива с 11 товарни вагона, а държавата печели 240 000 лева.
Въпросните вагони се появяват на пазара на софйска стокова борса преди две години на двойно по- висока цена- обядниха данъчните. Тогава към тях проявяват интерес немска и френска провозвачески компании, но сделка не се сключва. Към днешна дата цената им е пада до 20 хиляди лева, на такава цена ги купува БДЖ, толкова е и приходът на държавата след двугодишният им престой на гара Септември.
Това не са част „онези” стотици вагони, които ръководството на БДЖ издирва- обясни Божана Илилева- говорител на приходната агенция в Пловдив. Търгът очаквано се печели от единствения участник в аукциона - БДЖ. Така компанията се сдобива с 11 товарни вагона, а държавата печели 240 000 лева.
Въпросните вагони се появяват на пазара на софйска стокова борса преди две години на двойно по- висока цена- обядниха данъчните. Тогава към тях проявяват интерес немска и френска провозвачески компании, но сделка не се сключва. Към днешна дата цената им е пада до 20 хиляди лева, на такава цена ги купува БДЖ, толкова е и приходът на държавата след двугодишният им престой на гара Септември.