Само една фирма с оферта за „паяците”
Само една фирма е подала документи за конкурса по Закона за обществените поръчки за осигуряването на 8 автомобила за репатриране, които бяха отворени в 15 часа, съобщи Дарик радио.
Първоначално документи за конкурса бяха закупили две фирми, но само една ги е подала, заяви председателят на конкурсната комисия Александър Янакиев. Той обясни, че предстои в следващите дни комисията да се запознае с предоставената документация и в понеделник ще излезе с окончателно решение.
Поръчката за паяците е за срок от 36 месеца и прогнозната й стойност е за 255 000 лева. В тези пари влизат издръжката и ремонта на машините. В условията е заложено още, че поне един от „паяците" трябва да работи и в събота и неделя, а друг да работи и след 19 часа.