Първи пламъците забелязали служители от близката бензиностанция на бул. "Христо Ботев", които подали сигнал в пожарната и с лопати тръгнали да гасят, съобщава БЛИЦ.

На място беше изпратен един противопожарен автомобил. Заради стръмния релеф обаче огнеборците гасиха на ръка с тупалки. Пожарът бе овладян за минути. На място обаче остана да дежури един противопожарен автомобил.

По първоначални данни унищожени са около 3 дка сухи треви и храсти, но е спасена останалата част от хълма. Причините за инцидента се уточняват, не е изключено огънят да е тръгнал от хвърлен незагасен фас.