Медицинските кадри са от различни болници в региона, включително и от областната МБАЛ, пише в. "Твоят ден". Сред напусналите страната има кардиоспециалисти, ендокринолози, нефролози.

Това е най-голямата бройка от лекарското съсловие, мигрирала в чужбина в търсене на по-добър живот, твърдят медицински работници от Бургас. Сред гурбетчиите има и пет медицински сестри от бургаската болница.

1/3 от здравните работници са се уредили в Германия на стартова заплата от 3 хиляди евро. Само един си е намерил работа в Дубай, а останалите са се цанили за място в Англия и Гърция.

Някои си взели дълги отпуски с надеждата да изкарат някой лев и отново да се върнат в България, съобщиха специалисти.