Вчера през нощта на мястото на претоварването на контрабандни цигари в двора на селскостопанска постройка в с. Симеоново, Ямболско, бяха задържани организаторът на престъпна група, разгърнала схема за контрабанден внос, производство и разпространение на цигари. Тарторът на групата е 44-годишният С. С. от Ямбол.

Във вилна сграда в село Кошарица, ползвана от Д.С. (44 г.), брат на задържания вчера С.С. от Ямбол, са намерени и иззети 3 кашона, съдържащи сухи листа изсушен тютюн, 10 корита и 62 касетки пълни със ситно нарязан тютюн. Открити са 107 стека цигари "Бенсън и Хеджес" - без бандерол, 19 стека цигари "Ким", 8 кутии "Мерилин", 8 бали пресован сух тютюн и машина за рязане на тютюн.

В микробус "Мерцедес" с бургаска регистрация, паркиран в близост до вилата, са намерени и иззети над 1000 стека цигари от различни марки, като всички цигари са без бандерол. В жилищна сграда в местността "Бостанлъка" край селото е намерена и иззета машина за изработване на картонени стекове за цигари и кантар.

Вещите са оставени на съхранение в Районно управление "Полиция"-Несебър, като материалите са докладвани на Окръжен съд-Ямбол.
Акция "Цигарите" стартира около 22.30 ч. на 26.05. 2010 г. При съвместна операция на служители на ОДМВР - Сливен, Ямбол и Бургас, проведена под ръководството на Окръжна прокуратура - Ямбол, след задържане на тарторът на бандата С. С. бяха задържани още четирима мъже, единия от които македонски гражданин - шофьор на цистерна МАН, превозвала контрабандните цигари. При акцията са иззети голямо количество контрабандни цигари, разкрит е цех за обработка на тютюн, пълнене и пакетиране на цигари.