По думите му нивата на водата в пострадалите от наводненията населени места започва да пада. Към момента няма подадени нови адреси за отводняване, предаде Burgas24.bg .

Продължава обаче да бъде високо нивото на езерото Вая, което все още прелива и водите му са залели две от най-оживените пътни артерии в Бургас. На улиците "Тодор Александров" и "Захарий Стоянов" работи помпа, която ги отводнява. След вчерашното минимално падане нивото на езерото, днес отново има покачване. Това се дължи на последните паднали дъждове, които повишиха нивата на вливащите се в езерото реки Айтоска и Хаджийска.