Рибата е конфискувана от една и съща фирма, която в два поредни дни си е позволила да извършва стопански риболов без да е подновила лиценза си за тази година. Фирмата, която е бракониерствала е "Динг-Павлови и сие". Освен това фирмата ще заплати и обезщетение.

По тарифата на ИАРА обезщетението е два лева на килограм, което общо за цялото количество от девет тона възлиза на 18 хиляди лева, обяви регионалния директор Янчо Янев.

Днес около половин тон хамсия дариха на "Домашен и социален патронаж" в Бургас.