Зов за помощ: Овдовяла учителка изгуби дома си, разрушен от подпочвени води

Стойна Делчева, която е директор на училището в пловдивското село Дълго поле, е приютена от приятелка

Обратно в новината

Коментари - Зов за помощ: Овдовяла учителка изгуби дома си, разрушен от подпочвени води | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Бог е справедлив! Г-жа Гайдарова ще отдели от спечелното тайничко през дългите години от МОН и не само от МОН. Ще направят няколко къщи като се съберат съмишлениците

Това са днешните застрахователи. Въпреки отявлената и масивна държавна и медийна "поддръжка" и бекрайни агитации при всяко нещастие хората да са застраховани в някоя мастита застрахователна ЧАСТНА компания, когато настъпи съответното събитие застрахователите не плащат нищо ! Чувал съм го и от други потърпевши най-вече със застраховани имоти! А днешната държава така сваля всякаква отговорност от себе си - "да сте се застраховали" - нищо, че сме изпуснали по некадърност съседният язовир, не сме чистили пътя на реката от бай-Тошово време и т.н.

Разните му там РУО-та и министерски плъхове! С интерес се очаква и реакцията на леля Янка Такева, голямата защитничка.

Не мисля, че застраховка би помогнала в случая. Не съм чувал за полица покриваща естествено овехтяване. Т.е. за да плати застрахователя първо трябва да има настъпило събитие покрито като риск по полицата - примерно земетресение. А за подобни къщи има тъй наречените "пакетни" полици, които струват 30-тина лева на година и покриват основните рискове при по-ниски покрития. И все пак, жената е служител на общината, има редовен доход и и остават поне 10 години до пенсия, защо не може да изтегли кредит? Това пропуснаха да обяснят в статията.

Бих и предоставил безвъзмездно моя къща - да живее в нея и да я поддържа. Но се намира в друго населено място. Вече няма хора, всичко е обезлюдено.

Някой спомена застраховка, едва ли някой застраховател ще направи полица за кирпичена къща.

То се пита първо

Не може бунара да е с ниво 3-4 метра и да няма влага.А за кирпича гаранцията е до следващото поколение ,което да бере ядове за имота си.

Стига сте филосовствали! Или помагайте или млъквайте!

Подпочвените води не идват ей така от днес за утре, не става и за година. Нито пък са някакво локално явление - има ли ги там, има ги и под съседните къщи. Всеки средноинтелигентен човек би забелязал, че с къщата му има проблем - пукнатини, слягания, незатварящи се врати и прозорци, за влага и мухъл да не говорим ... случва се постепенно, за продължителен период от време. Ако тази къща е паднала в резултат на подпочвени води мигновено, без предизвестие, това ще е прецедент.

Инженер по какво си - по молекулярна биология? Зидовете са кирпичени. И макар, че къщата е измазана те са се крепили точно на тази мазилка. ако се вгледаме в основите си зидовете са ерозирали от постоянна влага. В един момент мазилакта не е могла да удуржа и е поддала и стената се е срутила. А и като гледам едва ли има някакви основи тази къща, че да се говори за подпочвени води. Причината е отнасяне на кирпича в основите на стените от повърхностни води. Вижда се на снимката.

Добре, какъв е шансът да е прецедент? Тогава какво? На всякакви други малоумни новини и събития (ама меко казано) има (пак меко казано) свръх-реципрочни коментари, а сега? Това за мен е зов за помощ, толкова ли сме оскотели?!?!

г-жа директорката като средно интелигентен човек,не е ли чувала за застраховки?

Колко хора познаваш, сключили застраховка имот? А колко учители? А твои роднини? И не казвай, че всичките го правят

Аз и най близките ми роднини имат застраховки и въпроса не е за пари ,а за застрахователна култура.застраховката на един апартамент от100квм в окръжен град е межу 80-100 лева или 7-8 лв на месец= на две-три бири!!!!

Доста. Включително и аз.

У нас застрахователите са кожодери и като цяло си струва парите, които би им давал, да си ги спестяваш и да ги имаш като готови пари в случай на нужда. Ей сега смятах на застрахователен калкулатор колко би струвала застраховка на имота и обзавеждането ми за най-важните рискове природни катаклизми, пожар, наводнение и тн, както и кражба. Имотът ми е не-рисков в не-рисков район, става въпрос за обикновена, тъпа панелка. Застрахователната премия на година излиза над 400 лв! А тази жена с тая паянтова къща кой знае колко би излезнала застраховката, но вероятно ще е повече, защото е значително по-рисков имот. Така че теорията е едно, но практиката (и особено в България) е съвсем друго нещо...

Да ти пратия ли полицата за тухкен апартамент от 100 квм при стеден риск в окръжен град след 15 години е 79лв

Имала е застраховка, но застрахователят е от типа булгаристанско говедо - 17 години прибира парите и като се наложи да плаща отказва. Само й се чудя защо не каза коя е фирмата, чудесна реклама щеше да им направи