Жегата "изпи" водата: Къде са най-рискови нивата на язовирите?
Министерството на околната среда и водите предупреди, че нивата на 7 водоизточника са по-ниски спрямо минали години
Обратно в новинатаКоментари - Жегата "изпи" водата: Къде са най-рискови нивата на язовирите? | Днес.dir.bg
Коментари
Как дела в Алде Вярно или не? ДПС: Д-р Доган няма връзка с "Цанков камък" https://www.mediapool.bg/vyarno-ili-ne-dps-d-r-dogan-nyama-vrazka-s-tsankov-kamak-news267976.html
Толкова некадърно управление на водите имаме че чупи тъпомера Продадоха помпи тръби за жълти стотинки и никой не наказаха напояването е много малка част от обработваемата площ. Трудно може да вземеш вода от реката -законно.
От 15 ... 20 години някой продава водата в язовирите но май не е държавата а най-вероятно местни силови структури. Следете например яз.Жребчево. За няколко седмици се пълни на макс и на следващата е празен до тинята. После пак и това е от 20...30 години. Надолу реката отива в Турция. Там се приказва под сурдинка, че с един метър следят нивото в сантиметри. При плюс 10 сантиметра плащат на човека на кранчето 100 000 евро. При плюс 20 см. 200 000 евро. И това е всеки месец, може би от всички язовири. Държавата губи големи пари. Човекът с анцуга си купува джипки. Защо плащат толкова ли , ами това е държавна политика. Водата директно пълни турските домати. Ние ги купуваме с пари, които компенсират инвестицията. Нашата реколта се срива. Селскостопанското население там е доволно. Няма протести на селски труженици, държавата е доволна. Селското стопанство в Турция нарастна неимоверно от водата в българските язовири.