Коментари - Законът за личния фалит насочен към защита на добросъвестните длъжници | dnes.dir.bg
назад

Законът за личния фалит насочен към защита на добросъвестните длъжници

Промените трябва да влязат до края на годината, иначе ще загубим над 700 млн. евро

Обратно в новината
| Редактор : Калина Петрова

Коментари - Законът за личния фалит насочен към защита на добросъвестните длъжници | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Смятайте за какви боклуци говорим - ще приемат закона не защото е необходим, а за да не загубят парите от еврогейовете. И да триете истината пробива.

Банките и борсите са най-голямото зло, печелят безумни пари без реално производство. Затова всичките се държат от чифутите.

Вместо опрощения и насърчаване на креитирането и поемането на рискове, политиката трябва да бъде в обратната посока - да се създават бариери пред взимането на рискови кредити.

Банките ср злото.Лъжат хората да взимат кредити и всичко е цветя и рози.Банките не поемат никакъв риск .Така генерират инфлация като раздават пари които не съществуват.Прецакани са и тоя с кредитите и тия със,спестяванията .

Ще има тарикати, фалирали хахаха, с несеквестируеми софийски имоти за няколкостотин бона, които няма да плащат нищо и ще дразнят комшиите и комшийките. Изводът е: Тези хора Да си ходят смело на Село!

Пълни глупости за наивници, личния фалит съществува в САЩ от сумаси години, но това не означава, че нямаш дългове, те се изкупуват от колекторски фирми и те преследват до гроб, тормозят теб и цялото ти семейство, да наистина принудително на могат да ти вземат нищо, но ако си платиш "доброволно" е друга работа, друга работа е, че и никой няма да ти даде после кредит, а и трудно ще си намериш работа, да не съм луд да взема някой смотаняк на работа или да му дам парички, който е обявил фалит, глупости за наивници и некадърници, които с две ръце не могат да си намерят ...

Тоя проектозакон нещо намирисва. Губи се частта с това, какво се случва с нещастният фалирал човек. Защото както е описано излиза, че всъщност му вземат всичко, оставят го без пари, на улицата, и му казват "3 години бъде клошар и после всичко е точно". Нещо имам спомен, че когато на запад човек обяви фалит, по е не му вземат дома. Тук изглежда, че разпродават всичко... Между другото случаите в които банките разпродават имоти на супер занижени цени за свои хора, а после искат горницата от човека, изгубил всичко никъде не ги пише...

'Между другото случаите в които банките разпродават имоти на супер занижени цени за свои хора, а после искат горницата от човека, изгубил всичко никъде не ги пише...' - моят случай е такъв!

А колко пъти мога да ПОФАЛИРКВАМ?

е много по- лош от действащия закон за абсолютна давност, при който след 10 години всичко приключва! Готвеният фалит ще ви взима всичко което имате? Помните ли новият ред какво ви обеща - да нямате нищо и да сте "щастливи"

Тия толкова много мразят народа, че виждало ли се е толкова! Искат още повече фалирали и зависими смачкани хора. Така ще лъсва отнетото достойнство, докато монополите ще трупат свръх печалбите си. Погледнете кой го прави! Комунистите!

България е последната държава в ЕС,която няма такъв закон.Много просто,нарича се корупция,пардон лобиране.Питайте Хампарцумян

Румънците нямат такъв закон..

Имат! Приеха го преди няколко години.

пълни глупости. става дума за схема за поголовно краадене и изнудване. свинете смачкахаа и затриха маса народ. но да, трябва закон. такъв, че същите свине да бъдат законосъобразно избесени.

Навсякъде го има само в Ългария се отлага. Нямам против но защо не се отложиха други обратни работи, та точно тази се отложи. Който вярва в случайности да си вярва. Аз в случайности в тази обратна ържава не вярвам

ㅤ

Липсата на такъв закон е една от причините българските клонове на банките да се "фукат" с най-добра устойчивост при стрес тестовете. А отделно този закон е същото, като тунелът под Шипка и АЕЦ Белене т.е. една добра идея, която служи единствено за политически дивиденти, но не и за реална цел. И такова ше сими остане.

Като знам как говорят едно, а ва закона пише дъвсем обратното, си мисля, пе е добре, пе до сега не са приели никакъв закон. Защото всяко "облекчаване" на длъжниците е само на приказки. Обикновено винаги енв полза на банки и кредитори.

Политиката на кредитите след 2008-ма прогони много хора по света. Останали без работа те не можеха да си плащат заемите, зарязаха всичко и напуснаха страната. Дали са недобросъвестни платци ако не са изпращали пари да си погасяват вноските? Първите няколко години в чуждата страна са много тежки - не знаеш език, може да работиш само ниско платена работа, за да отделиш някакви пари живееш с много други хора в една къща, където споделяш обща кухня и баня (в най-добрия случай). Ужасно натоварващо е всичко това. И ако в един момент решиш, че няма защо да се връщаш в мащехата родина за да те доят с ипотечни лихви над 10 %, а в ЕС те са до 3-4 % то оставяш всичко на паразитните банки. Те продължават да ти начисляват наказателни лихви, да те тормозят по телефона, да симулират някаква загриженост да си върнат заемите, но няма от къде да ги вземат. В моя случай (както и в много други такива) продадоха ипотекирания имот на ниска цена и продължават да търсят остатъчната стойност. Крайно време е да се изчистят от дълговете хората, които не са предизвикали кризата и които са били принудени да напуснат страната заради тормоза от банките. Дадоха заем за имот, продадоха го на ниска цена - защо трябва да им се плаща остатъкът? Защо само кредитополучателят да поема риска, а банките само да го доят? Дали са кредити при едни условия, но те се промениха. Защо отговорността да е само върху длъжника?

Това е риска моето момче! Живееш под наем! Къде пише, че трябва задължително да си купиш апартамент? Човек все пак трябва да си прецени възможностите!!!

ㅤ

Младежо, като не знаеш за какво говори авторът, по-добре не се обаждай! Едва ли си имал вземане-даване с банкерско изнудване и извиване на ръце за тази или онази валута.

Когато заплатата ти е 1500 лева (2008), вземеш заем, идва кризата и ти я намаляват наполовина, а заемите ти са 800 лева как да оцелееш? Аз ли предизвиках кризата? Защо само длъжникът да е виновен? А на банката къде е рискът и защо продава имот под цена на ипотеката като този имот е обезпечението? Много са въпросите...

При заплата 1500лв. да избереш погасителна вноска в размер на 800лв. е проява на тотална глупост. Този доход не е за толкова висока погасителна вноска даже хич да няма криза. При липса на други доходи да се загроби човек с 800лв. месечно при заплата 1500лв..... ами като няма акъл да прецени, сам си е крив. Като се взема кредит размерът на погасителната вноска се обмисля с няколко хода напред и предвиждаш как ще я плащаш, ако ти намалее доходът по някаква причина. И изобщо кредитите трябва сериозно да се обмислят преди да се теглят.

Ако знаеш кога ще умреш сам ще си изкопаеш гроба. Ама като не знаеш?

И с мен така стана. Имот за 300000 лв го продадоха на свои хора за 80000 лв и викат дължиш 220000 лв.

А ти защо чака банката да продаде, а не си го продаде ти за 300 000. Явно не е струвал толкова.

Заведох им съседката, която искаше да го купи на цена на ипотеката. НЕ И ГО ДАДОХА! Дадоха го на свой човек при занижена цена!

Изключително опасно законодателство. Изключително нечовешко. Звучи добре като се спомене за лешоядите ЧСИ. Но на практика, западни мутри с еврейски прийоми ще ви изсмучат за жълти стотинки всичко, което имате и ще имате. А ако решите да си изплатите ще ви се вземе не по- малко отколкото вземат сега заложните къщи сега.

..не е вярно.

Нищо не разбрах....хем да се опрощават дългове, хем несъстоятелност, хем фалит....хем да ги върнеш на кредитора....

фалит просто означава че оициално обявяваш че не може да си плащаш. процедурата е че всичкото ти умущество и собственост се продава и тези пари и парите от активи се покрива каквото може към тези на които дължиш. Остатъка се отчислява, а ти си имаш досие в което се води че си фалирал и следващите 7-8-9-10-20години никой не ти дава нищо на кредит. Това е разликата - фалите позволява да се отчисли остатъка от неплатеното, вместо да го влачиш и да го наследят децата ти.

Има си го записано в закона (приемане на наследство ама с особени следствия питай извратените от ебната система), но опреш ли до Съд ебната система си е направо приключение. Може и да стане ама може и да не стане. Нарича се практика отпред и практика отзад.