Захариева: Мониторингът на ЕК върху България е вдигнат
Бъдещият Механизъм за върховенство на закона ще следи борбата с корупцията, свободата на медиите и съдебните системи, казва тя
Обратно в новинатаКоментари - Захариева: Мониторингът на ЕК върху България е вдигнат | Днес.dir.bg
Коментари
Дори и там видяха че е безсмислено да ви казват едни и същи неща които не вдявате и неправите.ама поне ръка вдигате за каквото ви разпоредят. Катето още ли не е разбрала че се ''маха;; този монитуринг защото се е приело друго за целия еврогейски и е безсмислено едно и също да се прави..
Е известна в Брюксел с негодния си английски(и смехотворни тоалетчета). Отдавна има съмнения, че едва ли разбира какво и се говори.
епа оно си нема и ек! :-))) де я оная... русата виц... урсула? вон дер меркел... :-)))
"Захариева: Мониторингът на ЕК върху България е вдигнат" Господин Каскет /Гешев/ това фалшива новинали е ?! Аз мисля, че !!! Какво правим в случая. НЕ трябва ли въпросната п..ка, да бъде подведена под съдебна отговорност !
С мониторинг или без все тая.Върховенство на закона няма в България и няма да има,защото най големите престъпници са в управлението и в правосъдието.А ЕК боли ги...........за нас.
захариева, защо не почнеш да се събличаш в тубата... знаеш ли колко хора ще отслабнат от повръщане.. :-)))
искам боклукът- на ек - урсула на съд за гавра с човечеството!! нюрнбергски съд и за капут-дебилата на юдео-масоните . комсомолката меркел!!!! и така ще стане!!!!
ЕК не вижда напредък в борбата с корупцията, мониторингът над България остава Новата Европейска комисия не е доволна от напредъка на България в борбата с корупцията. Затова планира да запази Монторинга за сътрудничество и проверка. Преди месеци правосъдният министър Данаил Кирилов обеща да си подаде оставката, ако мониторингът се запази. По времето на предишния шеф на ЕК Жан-Клод Юнкер имаше обещания към София, че монигорингът ще падне. Новият председател Урсула Фон дер Лайен обаче не вижда напредък на страната ни. Сегашната ЕК не е съгласна с българските управляващи по отношение на борбата с корупцията. В т.нар. Пролетен пакет с препоръки към отделните държави комисията заявява, че продължи наблюдението си върху България. В един от документите се посочва, че страната ни е постигнала сериозен напредък в реформите по отношение на борбата с корупцията - констатация, повтаряна и в предишните редовни доклади на ЕК, които едновременно с това изтъкваха, че напредъкът не е достатъчен. Сега сме в почти същото положение - ЕК подчертава, че са нужни "солиден брой окончателни присъди за корупция по високите етажи на властта, за да се изгради доверие у обществото". Комисията изброява още проблеми – криминалните разследвания, непропорционалната натовареност между отделните съдилища, както и повишаването на ефективността на прокуратурите по места. Друг нерешен въпрос е прането на пари. Засега никой в България не е коментирал позицията на ЕК. Не е ясно и дали правосъдният министър Кирилов е готов да се раздели с поста си.
искам боклукът- на ек - урсула на съд за гавра с човечеството!! нюрнбергски съд и за капут-дебилата на юдео-масоните . комсомолката меркел!!!! и така ще стане!!!!
UR суло, идиотке, следното: нема отрасъл, до който да се докоснахте и да не го провалихте... епа нема!!! или ще ми кажеш, че като министърка на семейството направи нещо друго, освен еврейското бомбене на бели! :-))) :-))) проказа си ти, урусло, меркел, и чикиджията на вехто -макрон!!
ЗАХАРИНКЕ, мила ми КАЛИНКЕ.. Няма как монторинга да е "вдигнат".. ТОЙ СИ ОСТАВА за най-важното - КОРУПЦИЯТА ВИ.. И не премълчавай условието- да има положителен доклад от СЪВЕТА НА ЕВРОПА.. А ТАКЪВ ВСЕ ОЩЕ НЯМА.. Най-рано за 1 ЮЛИ може да го очакваш.. Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш.. Ама видно от приказките - не можете да чакате.. Та със сънища и мечтиии мисирките УЖ радвате..
''че напредъкът на България по линия на МСО е достатъчен за изпълнението на ангажиментите на страната, поети към момента на присъединяването ѝ към ЕС. ''' Ега ти каква ''хвалба'' само че нещо дето приели през 2010 година ''успели'' да достигнат през 2020 година:))))) А дано този новия механизъм е по успешен от измисления ''мониторинг'' дето всака година ви казваха какви сте ''професионалисти''.....
Разбрали са, че положението у нас е безнадеждно и е безсмислено да констатираш едно и също и нищо да не се променя (визирайки най вече съдебната система).
Ако тези шефове на съюза им пукаше за нас нямаше да позволят масовата кражба от приватизацията и още куп далавери и зулуми,дали наще майстори на корумпираното не са ги задавали с няколко пачки и са им затворили всички сетива завинаги.Имаме мъдрости столетия преди еу съюз,,Викаи Неволята,,е една от многото.
педерастите на сорос-психопата с парите на ротшилд са в гъз! точка! а юдео-масонските такива в още по-голем гъз°!!
Тиквата помпа само заплатите на държавните копои които го избират като тегли постоянно заеми.Вече сме прехвърлили 40 милиарда .Бантустана се издържа от гастарбайтери и подаянията и трохите които Ойрупа ни подхвърля чрез фондове и програми. Пари са усвояване от определени кръгове, но не и пари създаващи трайни работно места.Бантустана стана фавела, гето...Само два три града в България горе долу живуркат.Останалата част от страната е мор и пустош в която рахатуват само държавните служители.
С други думи, простите българи пак не сте разбрали какво е казал Д Кирилов. То имало няколко МЕХАНИЗМА с различни имена за едно и съшо нешо направени точно за такива случаи. Единия отпада, но другите продължават до следващото обещание. Кога ли герб ще кажат нешо което българите да разберат без да се налагат допълнителни обяснения?
Не е нужен механизъм за да се установи безспорното, че в нашата страна цари мизерия, корупция и липса на правосъдие и здравно обслужване. Останалото е пак замазване на истината.
Ето какво се случва, когато имаме подходящият човек на подходящото място. Хем умна хем красива, а освен това прилежен ученик в школата на най великият общественик на нашето време екс президента Плевнелиев
Лъжеш драга, мониторингът над съдебната система остава, тъй като виждат, че нищо не се е променило. Четем и друга литература, освен вашите хвалби.
Катеринка се възмущава от "интерпретациите на новините от Брюксел", които "не отговарят на нивото на разбиране за ЕС". Ми, Катеринке, подкрепи думите си като публикуваш Доклада! ... Дали е вярно, че в него е отредено място на къщата в Барселона?!
Захариева, Караянчева, Дариткова, Ангелкова и Ананиев са мажоретките на тлъстия тулуп.
Не се надлъгвайте с ментора си че дикиш не хващат лъжите ви понеже българина се придържа да се запознае от първоизточника ако има мислеща глава..
защо лъжеш МА чумо?а борбата с корупцията по високите етажи на властта?нещо да кажеш?
По механизма за сътрудничество наистина имаме огромен напредък. Закрихме си промишлеността и конкуретни предприятия, унищожихме селското стопанство и животновъдството и осигурихме ниско платена работна ръка за технте фирми и не привлекателни професии!?. Основно по другият механизъм има регрес.
Шамар от Брюксел: Наблюдението на ЕК над България остава заради корупцията и правната ни система Източник: ec.europa.eu България остава под наблюдение на Брюксел за корупция на високо равнище въпреки констатацията на предишната Еврокомисия на Жан-Клод Юнкер, че е изпълнила ангажиментите си по Механизма за сътрудничество и проверка (МСП). Новата Еврокомисия на Урсула фон дер Лайен се позова на МСП и обяви, че продължава наблюдението си над страната ни поради недостатъци на правната й система. В пролетния пакет на т.нар. Европейски семестър има отделни глави за всяка държава. За България се казва, че продължават да са налице предизвикателствата в борбата с корупцията и все още няма убедителни резултати от наказателни преследвания по такива дела по високите етажи на властта, съобщава Сега. "Комисията наблюдава напредъка на България в съдебната реформа и борбата срещу корупцията в контекста на Механизма за сътрудничество и проверка. Последният доклад по МСП през октомври 2019 г. отбеляза, че напредъкът е достатъчен за изпълнение на ангажиментите, поети в момента на присъединяването към ЕС. България извърши широка реформа в антикорупционата си правна рамка, но за да спечели обществено доверие, трябва да покаже окончателни присъди по дела за корупция по високите етажи на властта. Освен това има известен брой предизвикателства, особено в ефективното наказателно разследване, ребалансирането на натоварването на съдилищата и повишаването на ефективността на местните прокуратури. Тези въпроси са под наблюдението на Механизма за сътрудничество и проверка", пише в документа. Изводът е, че "Комисията продължава да наблюдава съдебната реформа и борбата сращу корупцията в България". В мандата на МСП влизаше и задължението ЕК да наблюдава България и заради организираната престъпност, но изглежда, че вече е решила да я изравни с Румъния, която от самото начало е наблюдавана само за корупция на високо равнище. Така ЕК на Фон дер Лайен възприема тезата на комисията "Юнкер", че по организирана престъпност България се е доближила до другите държави в ЕС и не се нуждае от специално наблюдение. Но за корупцията на високо равнище мониторингът не може да отпадне. В доклада за пролетния семестър се посочва също като тежък недостатък на страната слабата борба с прането на пари. Един от големите международни скандали, известен като "къщата в Барселона", е свързан с разследване на испанската прокуратура срещу премиера Бойко Борисов за пране на пари. Отделно се посочва, че все още не са предприети мерки за намаляване на риска по схемата „гражданство срещу инвестиции“ (продажба на паспорти) и се добавя, че тя е породила опасения от рискове, свързани с изпирането на пари. "В страната са забелязани слабости, които са характерни предимно за държави от Третия свят. Въпреки силния икономически растеж и рекордно ниско ниво на безработица България бавно догонва останалите страни-членки и равнищата на бедност и неравенство в доходите все още са едни от най-високите, се казва в доклада. Подчертава се също така, че недостатъчните инвестиции са пречка за модернизирането на икономиката. България продължава да бъде сред страните с голям процент на необслужвани кредити, особено за нефинансовите предприятия. Достъпът до здравеопазване е ограничен поради неравномерното разпределение на оскъдните ресурси и слабото покритие на здравното осигуряване. България продължава да е сред държавите членки с най-многобройни смъртни случаи, които се дължат на замърсяването", се казва още в документа.
успешен конкурент на горанката, барни и ония с фурмите по некадърност. Цялото правителство е кошер с калинки
Е ясно е че тази виросна инфекция нанася непоправими щети върху психиката,лошото при тебе е че май е и за поколенията.
Лъже ли, лъже. Дали не се опитва да спаси Барни? Той бездруго ще се откаже от оставката си.
До сега от затвора да не са излезнали членовете на кабинета с премиера им ако бяха спазвали това нещо дето го налагат на другите които са им поръчани кога са критикували