Преминахме към астрономическо време
Тази нощ в 4.00 часа страната премина към астрономическото часово време, съобщиха от НИМХ към БАН. За целта се превъртат стрелките на часовника с един час назад.
Обратно в новинатаКоментари - Преминахме към астрономическо време | Днес.dir.bg
Коментари
Кой е опеделил, че това е астрономическото време?!? Мазните англичани? На мен лично лятното време много повече ми допада и мисля, че за съвременният свят е по-практично /по-късно се съмва, по-късно се стъмнява/. Трябва да си останем на лятно часово време и то да стане астрономическо и никаква смяна повече. :-D :-)
Не мога да разбера толкова ли е трудно да се каже на хората през лятото да идват на работа в 7, а през зимата в 8 часа. Моите уважения към г.н Франклин, но да местиш цялото време е крайно нелепо!
Все повече страни не го правят - не използват "лятно часово време". Правят го страните в които има подчертано "десни" разбирания. Там където здравето на населението е поставено над интересите на едрия промишлен капитал. Още една измшльотина в която човек си въобразява, че може да надхитри Природата и Господ.