Венецуелците отново останаха без ток
Без електричество са повече от половината щати в страната
Обратно в новинатаКоментари - Венецуелците отново останаха без ток | Днес.dir.bg
Коментари
Ах, да, ток не им трябва, защото комунистическия рай се осветлява от светлината на червената звезда.
Аз лично видях как това мръсно копеле Тръмп дръпна шалтера и остави хората без ток. Сега чакаме техници от братския севернокорейски народ, които да го върнат обратно. В замяна ще ги нахраним с кочанчета от зеле и зелената тревиста част от морковите, защото не били яли от една седмица ( не защото няма какво, а просто не били гладни) .
Същото ще става и в България, когато затворим напълно АЕЦ Козлодуй и продължим да търпим ЧЕЗ , Енерго про и останалите електроразпределиттели, които източват държавата,формирайки огромни печалби, без да правят инвестиции. Ще внасяме ток от Турция и Румъния, ще изпълняваме каквото ни кажат, в противен случай, ще ни спират тока. Това , което се разбира под енергийна независимост, е от огромно значение. Спрат ли АЕЦ и държавните тецове, оставаме на тъмно, студено и без работещи предприятия. Така че, преди да поискате да ви спрат атомната централа и тецовете, помислете добре- чака ви това.
Еми така е! Ние тук си имаме другаря Борисов. Когато мръсните капиталисти ни спрат тока той ще осветява дома на всяко семейство с ореола около главата си.
Ееееех, спомени, спомени!... Малко ли стояхме на тъмно през славният социализъм, който ни водеше към светлото бъдеще.
Не знам какво може да се влоши. Комунистите и сега са на власт. И ако имаха толкова власт колкото във Венецуела - щеше да е същото.
Електрификация плюс съветска власт е равно на комунизъм . Явно им липсва само електрефикацията .
И колко да си стоял на тъмно ? Нк часа...всички се събирахме, палеше се газова лампа и дори баба ми четеше приказки. Но пък плащахме сторинки за тока. А сега доброволно седиш на тъмно и студено и пак плащаш космически сметки...
Ма вие наистина ли вярвате, че комунистите във Венецуела спират тока на хората ? А не пак поредната про американска опозиция... Сякаш не знаем кой на какво е способен. Те оставиха гладни венецуелци, но иначе много загрижени за демократичните ценности. Парите и властта.
Даже не американци, ами конкретно един американец хваща шалтера и го смъква. И това постоянно, човек. Много досадно. Ни пазачи помагат, ни кучета, армията се намеси и няма и няма. Влиза тоя американец, като у тях си и шалтера пак смъкнат.
какво ти пречи да го правиш и сега. махаш бушона, палиш газовата лампа. Събирате се в хола насядали по килима а бабите четат приказки на внуците. Накрая плащаш стотинки за тока.
Едно време, когато България беше на режим на тока, пак ли американските терористи ни го спираха? Видял си ти комунистически режим... хлапе някакво...
Познавам ги тия гадни американски терористи. По соц време не само тока ми спираха, ами по едно време ми бяха направили и режим на водата в София , един ден имаш три дена не. Въобще не съм им фен на американците, с тяхната агресия по цял свят, но е редно едни мислещи хора да осъзнаят ( ако ти се причисляваш към такива), че проблемът явно е на друго място и не може все някой измислен враг някъде си да ти е виновен.
Комунизмът води до диктатура, а това води до положението във Венецуела. Купонни системи, няма ток, храна, има корупция и престъпления от държавния апарат. Хиперинфлация-познато ли ви е драги протестиращи.
Цццц, горките хора. Радев с Мадуро и Лукашенко щеше да посреща 9ти май.... Сигурно тия, заедно с Путин са му кумири щом много държеше да иде.
Ми точно че сега го правят доброволно и не мрънкат. Но накрая не плащат стотинки, а сериозни суми. Иначе дремят на тъмно и студено.
Тогава индустрията изпревари енергетиката. Затова се построиха 5 и 6 блок на АЕЦ Козлодуй и се планира и започна изграждането на АЕЦ Белене! Сега индустрия няма и централи не са нужни. Ток можем да внасяме.
Проблемът при соца беше, е токът и водата се дотираха от държавата, бяха много евтини и всеки ползваше в количества както намери за добре.Сега нещата са пазарни и голяма част от населението вече икономисва!
Дигни го десетина пъти и виж как ще си има и няма да спира. Ние как го направихме - в соца три пъти повече ток се произвежда и на режим, сега три пъти по-малко и десет пъти по-скъпо- има
Цялата трагедия на тази страна е че има петрол и отказва да го харизи на американската олигархия. Ще ги мачкат докато не им го вземат...отново.
В България режим на ток имаше в края на 80те, когато СССР спря да доставя енергийни ресурси на преференциали цени. Цялата българска икономика беше планирана така че да може да функционира само с евтини ресурси идващи от Съюза. Ангажимента на България беше да не купува ресурси от другаде и по този начин да гарантира своята преданост към Москва. Да, дигнахме цените и има ток, но това съсипа икономиката. Между другото руснаците (начело с Горбачов) направиха това съвсем съзнателно. Това което искам да кажа е че проблема в България не беше пазарен (търсене и предлагане) а изцяло политически.
Логично. Енергото се управлява от крадливите генерали на диктатора Мадуро. Те го крепят, той им дава да крадът.
Хаха! Половината от нефтената компания е руска собственост, а парите минават през руска банка.
Тя водата я няма от години. В Каракас се подава 50% от нужната. Хуманитарната помощ се състои от таблетки за дезинфекция на вода, лекарства и храна.
Венецуела притежава втората по мощност ВЕЦ в света, 3 пъти по-мощна от АЕЦ"Козлодуй", но от нея сега работят само 15% от турбините.Социализъм
Е през каква друга банка да минават? Колко държави биха имали куража и възможността открито да се противопоставят на американското ембарго и да инвестират там? За някакъв друг вариант можеш ли да се сетиш? Ще ми е интересно да го чуя. Тези неща не могат да бъдат разбрани с първосигнални разсъждения.
В България имаше режим на тока след средата на 80-те, когато го изнсяха за Турция, за да получат необходмиите пари за изплащането на външния дълг. Изполвали са и пенсионните фондове. Само че тях нямаше как да ги видим незабавно като режим на пенсиите. Това се случи 5-10 години по-късно.
Ако индустрията беше изпреварила енергетиката, тогава не би имало никакъв проблем електроенергия да бъде внасяна, вместо изнасяна за Турция. Май в действителност плащанията по външния дълг изпревариха и енергетиката, и индустрията взети заедно.
До Зевзек: Да чувал съм го този аргумент, но винаги съм го класифицирал като политически фолклор. Държавния дълг на България по това време беше смешно малък. Със сигурност не нещо което би било проблем ако отношенията ни със Съюза бяха добри. Истината е че Горбачов вече не виждаше гео-стратегически ползи в това да продължава да захранва България както до този момент. Бай Тодър му се влачеше по корем да го моли да отпусне кранчето. Горбачов не го приемаше и го караше да чака пред кабинета му с часове като ученичка. Това принуди в последствие Бай Тодър да вземе голям външен дълг от западни кредитори за да закърпи временно положението. Но е важно да се помни това, че дълга беше взет след като Горбачов затегна кранчето, а не преди това. Това беше и момента в който елита на БКП разбраха че със соца е свършено и ако искат да запазят властта и привилегирования си статус трябва да станат капиталисти. Съответно биха шута на Бай Тодър и направиха СДС и БСП.
За всички фенове на комунизма, да им припомня високия стандарт. Ето един пример от развития соц https://www.google.com/search?q=ползване+на+електричество+в+София+1985&client=ms-android-huawei-rev1&prmd=ivn&sxsrf=ALeKk02NaR22Z2sIf5epOhSdKBwWS33l4A:1601136894715&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjei-Lem4fsAhWVi1wKHbmxA8kQAUoAXoECAwQAQ&cshid=1601137180781&biw=360&bih=621#imgrc=43QPD_bHZzPzM
Ако икномиката беше силна, щеше да внесе ток, не да разчита на евтини съветски суровини. Обаче за това трябват $$.
Всъщност износът за Турция, също и за Гърция, още тогава си вървеше неофициално като слух.
До Зевзек: "Ако икномиката беше силна, щеше да внесе ток" Пак ти казвам - икономиката на България беше планирана така че да бъде изцяло зависима от Съюза и можеше да бъде силна само по този начин. Подхождаш доста емоционално. В опростен вариант пазарлъка е бил следния - ще ви дадем добри цени и няма да упражняваме груб военен натиск а вие няма да купуват от никой друг и ще ни бъдете предани политически. И така докато Горби не реши че това вече не му е изгодно. Тръгнахме по този път още от времето на Коларов и Червнков. От гледна точка на днешните политически реалности е лесно да ги обвиняваме, но истината е че следвоенна България имаше повече нужда от преки инвестиции отколкото достъп до международни пазари. Отделно това ни спаси от пряка руска агресия, както стана в Полша, Унгария или ГДР например.
В Украйна след 2014 до сега около 30% от територията нямат ток (и естествено телевизия, радио телефон, интернет) и около 70% от територията няма газ. Това дойде с колониално фашиката демокрация от Европа и местните продажници и безродници. Този вариант ще дойде И в България много бързо Ако започнем на шаваме. Са сега сме оше в шоково състояние и искуствено дишане за да НИ ИЗПОЛЗВАТ КАТО ПАЗАР. Нашата индустрия в момента 90% е нарязяна на скрап от Бановци и сие за 10-20 милиона Долара на предприятие пплатени от частни фондации от много загрижения и демократичен ЗАПАД. Затова при нас няма режим на тока. Проблемите на Венецуела е, че има повечи роботшща индустрия от България (и платени саботъори) не се предава на колониално фашиката демокрация от Европа скрита зад гърба на САЩ.