Борис Джонсън: Отказ от Брекзит е предателство
17,4 милиона британци, които са гласували за напускане на ЕС, са изправени пред катастрофално и необратимо предателство.
Обратно в новинатаКоментари - Борис Джонсън: Отказ от Брекзит е предателство | Днес.dir.bg
Коментари
Борис Джонсън умишлено пренебрегва другите 17 мил. бритнаци, които са ЗА Брекзит. Те няма ли да са разочаровани, или тяхното мнение няма значение!?
Не предателство а мащабна организирана манипулация на по необразованите британци недоволни от едно или друго
Пишете всеки ден по 5 пъти за Брекзит и Истанбулската конвенция, за да отклонявате вниманието на хората от мизерията в Б-я.
Глей го тоя смешник,как се вайка! Ами излъгахте,наплашихте възрастните хора с измислици и сега хората разбират какво ги чака следващото десетилетие! Намаляване на доходи,помощи,безработица,изолация! Или си мислеше,че чичко Тръмпоид ще ви гушне?????Тоя си гледа само интереса! Общо взето,какво виждаш,свинчо,кйато погледнеш в огледалото!??? Брекзит!Ха-ха-ха! На кой ли бяхте нужни?
"Страхувам се, че някои хора стават все по-решителни, да отменят референдума на 23 юни 2016 г. и да осуетят волята на народа." Ех, Боре. Какви проблеми имаш. Ние, за разлика от теб, не се страхуваме и нямаме тези проблеми, тъй като при нас политиците въобще не ебават народа и референдуми няма. А, ако някой все пак успее да прокара някакъв референдум /Слави Трифонов/ и гласуват 3,5 млн. българи от общо 6 млн., така наречените политици събират купищата хартийки и ги изхвърлят в коша и обявяват, че избраните точки от референдума не са задължителни /за тях/. Просто няма такива проблеми като при вас - предателство, осуетяване на волята на народа, брекзит, мрекзит и т.н.
зза българина да знае защо депутатите си дигнаха заплатите с 300 кинта , а не брекзита!
Борис Джонсън е официално признат хомосексуал, добрал се до висок пост на външен министър. Той(тя) заедно с Тереза Мей са верни слуги на царя на света лорд Родшилд и правят каквото им нареди Царя.
Изпълнете резултата от референдума, а след това проведетте такъв за влизане. Къв ви е проблема!
Отначало приветствах брекзит но нещата се промениха и трябва Великобритания да остане и да се включи активно в усилията за наложителната промяна на Евросъюза.
Истината е че Великобритания може да е част от ЕС но може и да не е. Просто само самото излизане от ЕС е проблем. Подобен проблем вече 25 години имаме и ние. Излизане от СИВ и съветската общност плюс преминаване от централизиран държавен капитализъм към пазарна икономика. Все неща които никога не са се случвали по света и никой незнае как се прави това. Да не говорим че еволюционният процес е обратен. Е да въпроса е спорен и това е само мое лично мнение в което дори и аз не съм сигурен. За Великобритания нещата са малко по-лесни. Тя е световна общност при това най-голямата в света. Съвременната цивилизация се озовава на нейните англосаксонски ценности а нейният език е световният. Така че при нея може и тако и вако. Да не говорим че една от най-големите гари-разпределителна на световен капитал. Общо взето те ще се оправят по един или друг начин защото имат исторически опит. Ние обаче сме я втасали яко. Дори когато нещата при нас вървят добре пак не отиваме на добре. Тупаме се по гърдите че имаме държавност от 1300 години само че това разбира се е лъжа. Нашата държавност е едва на около 150 години. И когато много ти се иска една лъжа да е истина се сбъркваш тотално.
Българите сме най-старият народ в Европа и сме оцеляли хилядолетия защото сме по-мъдри от мъдрата змия, по-хитри от хитрата лисица и по-смели от лъвове!
името е характерно за православните страни, но на мен този човек ми допада със своята откритост и смелост каквато липсва у нас
Волята на народа не е ли редно да се проверява отвреме на време? А не да се смята, че по един въпрос като се направи референдум и вовеки веков трябва да се смята, че това е волята на народа. От провеждането на референдума има хора, които са починали и други, които са навършили годинита за да получат право на участие. Защо трябва да се смята, че гласовете на починалите важат повече от гласовете на младите? Освен това волята на народа е момента снимка на настроенията. Животът е динамичен и настроенията се променят. Волята на народа преди години е била една - сега може да е друга. Винаги, когато някой говори за волята на народа като нещо непроменящо се с времето става въпрос за ДИКТАТУРА. Един от признаците по който ще познаете хората, които мечтаят за неограничена власт е изявлението, че се действа по волята на народа. От Рим та до днешни дни това е непроменено. Каригула, Нерон, Наполеон, Хитлер, Сталин - до един са обяснявали, че действат по волята на народа.
И римляните са стари - античните римляни са се смятали за наследници на троянците. Гърците и те са древни - наследници на минойската цивилизация. Келтите ги има дори и по нашите земи от античността...
Човека е наясно, че ако има втори референдум и на него британците гласуват да останат в ЕС, то той ще бъде политически труп. Оттук мотивацията му е крайно съмнителна.
Империята си знае интереса. Борис е голям писател и журналист. всичко е ясно. Чао от сриващият се ЕС/СИВ.
Така е! Не е редно един път като се получи някакъв резултат от референдум този резултат да се счита за вечен. В случая ЗА брекзит гласуваха пенсионерите. Някой от тях няма и да доживеят да видят резултата от избора си, но оказват влияние върху поколенията. И една подробност - референдума беше проведен в РАБОТЕН ДЕН!!! Тези , по-младите и активните в обществото са били на РАБОТА. Те работят за да си плащат наемите на жилищта или изплащат такива на банката. Работят за да изплащат колата и т.н... Пенсионерите могат и през ноща да гласуват, за тях това е едно разнообразие, повод нещо да направи, да излезе от вкъщи... Истината е, че резултата ЗА беше постигнат с минимално мнозинство. Това означава, че НЕ е сигурна волята на народа. Ако резултата беше примерно 60 и повече процента ЗА, тогава може да се каже, че това е волята на народа. Ама с 1-2% получени предимно от пенсионерите - този резултат аз лично го приемам за нелегитимен. Да ми извиняват пенсионерите, но аз лично бих въвел възрастова граница при гласуванията. Тази граница /летвата/ трябва да е достатъчно високо, така щото да не накърнява реално интересите на хората. Например 80-85 годишна възраст. Т.е значително над средната продължителност на живота. Ако някой не е съгласен с мен, нека ми каже какво го засяга възрастен човек на 85 години какво става в политиката и т.н. Колко от тези хора ако им дадеш реална власт биха могли да направят нещо? На тази възраст на човек му трябват просто спокойни старини.
Предателство е когато се оправдаваме, че това е волата на народа, а тази "воля" е изтръгната с 1-2 % мнозинство. При това получено от гласовете на пенсионерите. Някои от тези няма да доживеят да видят резултата но с гласуването си определят бъдещето на поколенията. Освен това самия вот беше проведен в РАБОТЕН ден, когато активната част от населението е на РАБОТА. Пенсионера може да гласува всеки ден и нощ, ама работещия НЕ. Тези, работещите имат ангажименти- семейства, деца. На тях изобщо не им е до гласуване в работен ден. Именно така пенсионерските гласове надделяха и то пак само с 1-2%. Я да организират нов вот, ама в неделя. Тогава резултата ще е съвсем различен. Още повече, че ще участват и по-младите и разликата няма да е само 1-2%.
абе тоз господин Джонсън що така приема народната воля от преди година, а евентуално нова воля на народа не ще да приеме? как след това хората ще приемат британски дипломати да им говорят за демокрация ако тамошните политици така избирателно слушат народа?