Въздушната линейка транспортира пациент с дисекация на гръдна аорта от Панагюрище до София
Той е посрещнат от реанимационен екип и поет за спешно лечение в Клиниката по кардиохирургия на лечебното заведение.
Обратно в новинатаКоментари - Въздушната линейка транспортира пациент с дисекация на гръдна аорта от Панагюрище до София | Днес.dir.bg
Коментари
Защо трябва да пишете всеки път, когато някой си върши работата, за която му се плаща?
Защото хабер си нямате колко е рисково това упражнение. Съпровождал съм с линейка такова състояние на 250 км и през цялото време съм се молил да стигне жив. Като стигнахме се учудиха, че съм успял да го закарам. Сега вече всичко става за час. Браво!
Нека да пишат, да се вижда че хеликоптера се използва. Че ако не пишат ще има - ам аза какво ни е този хеликоптер, никой не го ползва.
Всеки спасен пациент с това състояние е медицинско чудо. От момента на дисекацията на аортата до момента, в който операцията трябва да се направи има пренебрежимо малко време. Най-често това е проблемът.
Пациентът е имал слаба съединителна тъкан, в частност синдром на Марфан и това е най-животозастрашаващото последствие. Тук личи колко е грохнала е немощна здравната ни система, защото липсва профилактика на заболяванията, този пациент не е бил диагностициран своевременно като рисков, дано времето за реакция да е било достатъчно и кардиохирурзите да го спасят.
Рисково или не, на тях за това им плащат. Вършат работата за която са подписали договор и то за добри пари. Както и останалите пилоти, лекари, учители, шофьори.