Коментари - Освободиха 15-годишния, убил момчето от Варна | dnes.dir.bg
назад

Освободиха 15-годишния, убил момчето от Варна

15-годишният Тодор Панайотов, който вчера причини смъртта на 16-годишно момче от своето училище във Варна, е бил освободен днес след изтичане на 24-часовото полицейско задържане.

Обратно в новината

Коментари - Освободиха 15-годишния, убил момчето от Варна | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Мисля, че да наречеш накого убиец без да е минало дело и да има присъда е престъпление и това момче е редно да съди медиите.

do kan Kubrat! Ako VSICHKO; koeto pischesch e ISTINA-mnogo sme se obarkali togava! I ZASCHTO-KOJ NI OBARKA!?

Иии отде да научим историята си като почти всичко, което можеш да си намериш на български език е манипулирано? Ще кажеш на чужд език...ми хубаво, ама аз отде да знам кой автор пише заради някакви факти и доказателства, които има, и кой просто ей така, за да пише? Инче аз отдавна спрях да вярвам сляпо на нещата, които се изтъкват за верни, неоспорими и т.н. Станах по-скоро на принципа око да види, ръка да пипне...ограничава може би мирогледа си, но избягвам гадни манипулации.

леле кане! разби ме, ювиги! разкошен пост!

имам любим цитат от Библията: СЪГРЕШИХА МНОГО, И ВКУПОМ!

били шокирани? добре, де. вие ако видите двама пубери да се бият, ще посмеете ли да ги разтървете?

тъй кат ги гледам дечицата, хич не им пука. продължават да се млатят.

не ми се говори за риби, воня и откъде започва. но изводът се натрапва. яка чистка трябва!

ма нали се бил ударил в бордюра! еми от това е умрял.

ефенди, на теб кодовото име ли ти е виктор цонков? само да те открехна, че по добре стои агент цонков.

не му се връзвайте на аксаорчето на дитирамбите! той е чужденец. на него му плащат, за да ви мъти главите. от враждебна държава. но понеже политическата конюнктура сега е друга, затова почти не се появява по форумите. инак, преди изборите, беше на всяка манджа мерудия. а и явно са си го прибрали в централата, щото като беше тук, пишеше на кирилица.

Bravo. Otlichno napisano. Aman ot kuhi leiki tuka, koito ne mogat da mislqt i pishat, no se gordeyat, che si leyat kuhite misli na kirilitsa.

ДО Малко обща психо-социална ориентация (07.10.2009 г. 07:42ч.) Само във Варна ли е такова положението? Бих казала че в София е доста по трагично! И въобще дали е Варна или който да е друг град няма значение, факт е че се случват ужасни неща. Няма правосъдие, няма човечност в хората, полицията ни е изградена от отбор корумпирани малоуници, които си въобразяват че като са сложи униформа и са велики. Учителите вече не са това което бяха, те ходят с нежелание на работа, и не учат на нищо децата ни, нямат авторитет, нямат права, някой от тях дори нямат нужния ценз и психично състояние да се занимават с деца! Дами и господа управляващи къде Ви е държавата? Къде Ви е морала? До кога ще Ви чакаме да предприемете нещо и да вземетя някакви мерки? Колко убийства трябва да станат още? Колко корумпирани полицай ще се разхождат по улиците и ще са комбина с наркотрафиканти, сводници и мутри? Как ги избирате на работа? С конкурс по малоумие и простащина ли? До кога хора които нямат нужната квалификация ще заемат постове на които не им е мястото? До кога ще се наемат хора които са човек на някого си, шуро баджанащина и простотия? Кой е виновен за липсата на дисциплина на учениците в училище? Та Вие не виждате ли че цялата ни образователна система е пълна порнография, не научават децата ни на нищо! А Вие родители до кога ще бъдете толкова безхаберни за бъдещето на децата си? Сегашното поколение е арогантно, грубо, агресивно и Вие родители сте определящия фактор за това, защото първите седем години изграждат личноста! Моите съболезнования на родителите на убитото момче! А на убиеца, от тук нататък той вече не е човек, и всеки трябва да си понесе последствията за това което е сторил, той не е невинен и ще е много грозно ако бъде оправдан, той е изрод, само един изрод може да малтретира някого по този начин. Дано поне този път има справедливост! Дано!

ne znam kak shte ozelee tazi nazia..s tva mlado pokolenii ot izrodi, pianizi, narkomani....silikon kurvi... ne vizdam budeshte ....... no sled 25-30 shte sme malzinstvo i shte e dosta po-interesno

Предлагам да се закрие държавата - и без това няма държавност а само събиране на данъци и текси. След 20 години демокрация и преход това е резълтатът. Това са рожбите на прехода - озверели момчета и силиконови момичета. Тук се бият до смърт, там карат като луди като могат да утрепят някой друг, ченгетата събират рушвети, съдът пуска престъпниците, в болниците който не плаща умира, който плаща може и да оживее, за министри и чиновници не ми се пише, че и там са само корумпели. Всички тези са плод на прехода - 20-35 годишните. За това да се закрие държавата и всеки да се оправя сам, на пазарен принцип и с пушка в ръка...

Казаха ,че имало интернет провокация,но нали е възможно ТРЕТО ЛИЦЕ ДА Е ПРОВОКИРАЛО Тодор от името на Георги по интернета/ по повод появилите се статии относно мистериозните съобщения в Skype от името на обвинения след като е бил в ареста,по повод наличието на допълнителни свидетели по делото за убитата брутално студентка Радостина -пише го в интернет /,иначе как така Тодор уж в самозащита първо се нахвърлил да души и рита до смърт Георги -не изглежда истинно,изглежда алогично и терористично

тва е то...Не е като по филмите- пребиват те,ставаш,отупваш се с леко разкървена уста и си заминаваш.Децата не преценяват реално опастността от боя.

Не се сравнявайте с САЩ и западните страни. Все още никой от тези страни не е поискал да живее в мутренската ни държава. Всички институции защитават само мутрите, просто нямат изход, това е държавна политика. Няма правосъдие, няма полиция, нама ред, по-лошо от турско робство. Няма нищо случайно, затова наглеците се увеличават непрекъснато.

ebati ob6testvoto, niama koi da gi spre da se biat, sega po 4ista bulgarska tradicia toia piklio 6te se ottarve

Така трябва да е - единия скачал на бой и си го е намерил. Другият се е подвел и сега цял живот няма да посегне, щото знае вече какво го чака. Това е положението. Не може да се правиш на мъж, а после да викаш леле, мале.

Предизвикал или не предизвикал двубоя той е убиец.Лекар,който се бори за живота на пациент,влага всичко от себе си,но не може да спаси пациента се тълкува като убиец,а този не е убиец,защото е предизвикан????????? РАЗБИРАНЕ ВЪВ СМОТАНА ДЪРЖАВА

Било е нужно толкова малко за да се предотврати трагедията.Някой авторитетен човек да им каже:Момчета престанете!Защо тези хора почти липсват?От страх,защото са единици и са смачкани от грубите ,арогантните и алчните.Агонизираме като общество с една много,много слаба надежда.

Пиши на български на кирилица , игнорентино

Не знам за кой път го казвам - съд за малолетни и непълнолетни, както е другаде. Сега какво? Дръпват на убиеца едно конско и го пускат. Чудо голямо - сбили се две хлапета!... Да, ама вече се убиват. Колко случаи станаха досега? Има ле някой от убийците осъден?

Убиеца си е убиец за цял живот!!! Ще си носи БОЖИЕТО наказание до гроб.

Евала . Много точно и верно си го написал. Аз бих добавил : народа е казал че когато 2 се бият , виновен е по умния. И неслучаино хан Крум е избил боилите си, ЗАЕДНО С ЦЕЛИТЕ ИМ РОДОВЕ. Защото при подобен инцидент родителите на убиеца са виновни ранарно с него, защото са възпитали убиец, а това е СТРАШНО

Ако е самозащита, тогава е нормално да е свободен! Ако е предизвикан, случилото се е случайност! Всеки който се е бил някога е могъл да убие човек! Когато има да се случва и един удар стига! Иначе познавам доста бабаити като убития, които ги смачкваш от бой, пожалваш ги и след минута, крещят: Само толкова ли, можеш! Мазохисти много, особено в Люлин! Това са хора озобени готови на всичко за бой и гавра! Сега младежа ще иде в затвора, защото е нападнат! Това в БГ е ежедневие, който се защитатава отива в затвора!

Младото поколение са олигофрени.Това е самата истина!!!

ЗАЩО СА ПУСНАЛИ УБИЕЦА. ТА ТОЙ СИ Е НАПРАВО УБИЕЦ, ТАКА ЛИ СЕ УДРЯ ПАДНАЛ НА ЗЕМЯТА? КАКВА ЗЛОБА ТРЯБВА ДА ТЕ Е ОБХВАНАЛА, ЗА ДА НАПРАВИШ ТОВА. МИРШЕ МИ НА ОПРАВДАНИЕ, ЗАЩОТО УБИТОТО МОМЧЕ БИЛО ИМАЛО ЕПИЛЕПСИЯ....АКО НЕ ГО Е УДРЯЛ В ГЛАВАТА И С ЕПИЛЕПСИЯ ЩЕШЕ ДА СИ Е ЖИВО. УБИЕЦА БИЛ МАЛОЛЕТЕН, КАКВО ОТ ТОВА, ДА СИ ПОНЕСЕ НАКАЗАНИЕТО.

По-добре бито и живо, отколкото небито и умряло. Те затуй циганите стават хора и затуй държавата е вече тяхна.

njkoi 6te mi kaje li ot kakvo e po4inalo mom4eto?Znae li se kakvi sa rezultatite ot autopsiata?Ako bjx az ba6tata na deteto onova malko lainence 6te6e da e murtvo i obesno na sobstvenite si 4erva na njkoe darvo pred policiata.!! I predpolagam onezi 6tjxa samo da stiojt i da gledat. Jalko za mom4eto!!V momenta sum bulgaria za malko, no v mexico tova ne bi stanalo, dosega 6te6e da ima kurvava vendeta za roda im i 6tjxa da budat izbiti.Tova e , Takuv e zakonat tam, kolkoto i varvarski da e , vse pak ima6 za6tita

Наскоро, минавайки по улицата в Пловдив, видях един циганин, който си биеше детето- 2 годинки. То плачеше толкова жално, че аз го попитах Защо го биеш то не разбира? Ти трябва да го пазиш./Биел го да се научи да пресича улицата/. А този циганин се нахвърли с такава грубост и цинизми върху мен, че аз се уплаших. Ако бях мъж щях да го пребия.

на каква се прави тази майка,неще да си признае ,4е изрод е родила,нали казват хората каква стока е бил.Боклук ,отървали са някой невинен.20 години стакива съм се занимавал ,по добре той в гроба отколкото друг.Същия боклук е и онзи монов дето го закла австралиеца,сега бащаму иска да спечели пари от калпавата си стока.Каквото потърсил това и намерил ,айде стига сте го оплаквали ,скоро друг боклук ще пострада.

като не щеш мир на ти секира... нека го пуснат.

ГОЛЯМА АГРЕСИЯ ,ГОЛЯМ УЖАС , НЕ МОЖЕ ДА СЕ ТОЛЕРИРА ТАКОВА ПОВЕДЕНИЕ, ТОЗИ ТОДОР КАТО Е ТРЕНИРАЛ ДОРИ И ДА СА ГО ПРЕДИЗВИКАЛИ НЕ МОЖЕ ДА УДРЯ ПАДНАЛ.. СПОРТА Е ТРЯБВАЛО ДА ГО ВЪЗПИТА НА РЕД А НЕ ДА ГО ИЗПОЛЗВА ЗА БОЙ.. КАКТО И ДА ТЕ ПРЕДИЗВИКАТ НЕ МОЖЕ ДА ПРЕБИВАШ НЯКОГО ЗА ЕДНА ПСУВНЯ В ИНТЕРНЕТ..А НА ВСИЧКИ ЗЯПАЧИ ЩЕ КАЖА ,ЧЕ УТРЕ И ТЕ МОГАТ ДА ПОПАДНАТ В ЗАСТРАШЕНИТЕ ПО ИНТЕРНЕТ И ТЯХНОТО БЕЗДЕЙСТВИЕ ПОЧИТИ Е РАВНО НА ПОСТЪПКАТА НА УБИЕЦА ЗАЩОТО ТОЙ Е ТОЧНО ТАКЪВ МАЛОЛЕТЕН И С ЯВНО СЪЗНАНИЕ ЧЕ КАТО РИТАШ НЯКОГО ПО ГЛАВАТА ПОЧИТИ СИГУРНО Е ЧЕ ГО РАНЯВАШ ТЕЖКО...

Във Варна има рухнала обществена ценностна система и надмощие на организирана престъпност с насилие,което в крайна сметка е деструктивно за всички ,защото всеки нормален знае,че най-мощното оръжие за живот е ЗНАНИЕТО И ОБРАЗОВАНИЕТО,С КОЕТО СЕ ГРАДИ И ПОДДЪРЖА ФУНКЦИОНИРАЩО ОБЩЕСТВО И ИКОНОМИКА, а с насилие и престъпност се преразпределя само докато има заработка от квалифицирани хора,на които им се дева бремето и се прехвърля мизерията и страданието,за да живеят охолно насилници и мошеници с чужда заработка...Произвол на съдебната система в социалистически и постсоциалистически страни са описани и в уикипедията и това е нагледен пример -как може в ареста да вкарват и протестиращи срещу насилието при което са убивани добросъвестни мирни студенти и ученици,за притежание на марихуана арестът да е 72 часа, а за убийство -24 часа ? Как може във Варна 99 процента от ромите да са на помощи при положение,че 70 процента от тях са работили на черно с доста по-високо заплащане от заплатите на тези,от които се удържат помощите? В крайна сметка ,ако обществото и държавата толерират силовите методи и организираната престъпност /занимава се с наркотици,проституци и корупция и подмяна на справедливостта по закона и според задълженията -права/,ще се влоши непоправимо репутацията, потенциала за развитие и поддържане на живота не само на добросъветните,за което насилниците нехаят,но и за нелегалните необразовани имигранти,източник на диспропорции и престъпност,за ромите и т.н.

С такива приятели - врагове не ти трябват.Почнаха веднага да го клеветят.Може би по този начин искат да оправдаят себе си и собсвеното си поведение.За съжаление това е младото поколение- много сме яки,но не мислим, не можем да носим отговорност и когато стане нещо гледаме да натопим някой друг ,дори и пострадалия, само да не сме ние.

не е тук най-правилното място, но ... мойте съболезнования! нелеп начин да се разделиш с живота в едни от най-хубави години на живота

И както винаги обвинението СПИ! Е колко дни им трябва за да повдигнат обвинение... и на тези им плащат за да спят!

поредното доказателство че правителството на Бойко, нищо не върши...как могат да го пуснат на свобода тоя- има и такова нещо като неумишлено убийство и за него се праща също в затвора. Нали уж щеше да има присъди...вместо това до-година пак ще чуем че този същия е почернил някоя друга майка. А вие от dir.bg какви журналисти сте да правите статия с мнения на ученици!!! Журналистическо образование нямате ли бе?! Мaлолетни не могат да бъдат правдоподобни източници, освен ако не са придружавани от родителите си. Къде ги причаквахте децата,зад ъгъла на училището ли...мн долна постъпка ако е така. Пък ако имате разрешението на някой подкупен директор-още по-зле!

sus strashno mnogo muka go pisha no... ponqkoga me e sram da kaja che sam bulgarka ! leka vecher

Абе не знам, простаци с простаците, защо смятате, че ще е изключение у нас това, което е ежедневие на Запад и особено в САЩ? Наясно ли сте какво въобще искате? Благ капитализъм? Абе, я се сиктирдосайте!

Точно така, пич, отлично си синтезирал малодушната българска народопсихология. Роби сме били и роби ще си останем, единствено собствениците ни ще се сменят. Аз винаги съм казвала, че най-големият проблем на българина е робската му психика. По един и същи безучастен начин българина подминава разрухата на човешки живот и разрухата на държавата си. А в същото време крещи недоволен и се оплаква от съдбата си. Още много поколения ще трябва да се сменят преди българина да разбере, че промяната първо започва отвътре. Дотогава - слаб народ, слаба държава.

Изобщо няма смисъл да се гадае кой, какво защо и т. н. Ако са верни, повтарям ВЕРНИ слуховете, че убитото момче и друг път е налитало на бой и независимо че са го пребивали, то е продължавало да се бие, значи просто е било с психични отклонения и толкова! В пубертета всеки иска да се докаже по всякакъв начин. Вероятно то е претърпяло побой и е решило да си отмъсти, но неуспехите от втория и третия бой, който е изяло, са довели до психичното отклонение да се доказва само чрез бой в живота. Виновни са тези, които са виждали тази промяна у него, но не са обърнали внимание на това и не са потърсили навреме психиатрична лекарска помощ - бащата / майката, в по-малка степен неговите съученици, и в още по-малка степен класната! А после що се отнася до самия бой - чиста случайност е това ДАЛИ И КОЙ щял да бъде убит, много често произволни фактори се намесват в тия работи, както и в спорта, както и в много други сфери на живота! Абе преди боя Георги не е бил заведен на психиатър / психолог, не е бил диагностициран, не са били взети мерки. Въпреки че всички около него са виждали какво става. После, като се е сурнала каруцата, пътища много... А че е имало и други келеши по време на боя, със сигурност е имало! Не е далеч идеята, че дори някои може да са залагали за единия или другия!!! ЕТО ТОВА ТРЯБВА ДА СЕ ИЗКОРЕНИ, ПРИЧИНИТЕ! Защото следствията просто няма начин да не се случат, по законите на математиката и физиката просто ако има причините за проява на дадено явление, то ще се прояви, рано или късно, в зависимост от вероятността за неговото случване! Но кой РАЗБИРА, кой ТИ СЛУША за такива изкуфели неща, а после защо това така и онова онака!!!

Едно от първите неща които трябва да научи трениращ бойни изкуства е че никога не трябва да използва наученото,освен при самозащита и то в краен случай.Мисля че вина имат и тези които са го тренирали,давайки смъртоносно,както се оказва оръжие в ръцете на едно агресивно,слабоумно пишлеме.Всъщност доколкото съм чувал тези сбивания са традиция в това училище и смятам че вината на ръководството на училището е ОГРОМНА!

Просто на убиеца му се е убивало и той е убил. И сигурно пак ще посегне да убива.

двамата се уговорили след часовете да се срещнат наблизо и да премерят силите си. Тодор искал да избегне боя, казват близките му, но бил предизвикан. NIMA

Ами да пуснем всичките убиици на свобода бе. Тогава всеки който има претенции отива и убива другите, за да не чака една умряла правораздавателна система да пуска убииците. Започва се като в Сицилия.....май натам вървим- друг начин няма, ако съда и прокуратурата се правят само че са равни за всички нещата ще излязат от контрол....Учителите нищо не могат да направят- ръцете им са вързани, за да не би да ударят някой побойниик- той бил дете , иначе може да обижда и да плюе учителите си.....това не е държава бе, къде по света го има това нещо- да се бият учители, да се бият полицаи от който му скимне и т.н......