Външният министър поиска по-широка рамка за маневри при преговорите със Скопие
Светлан Стоев смята, че червените линии могат да се променят
Обратно в новинатаКоментари - Външният министър поиска по-широка рамка за маневри при преговорите със Скопие | Днес.dir.bg
Коментари
Това май е най лошото служебно правителство досега. Изживяват се като шефчета, но без да са го заслужили. Без да са били избрани от народа.
Кратко и ясно НЕ! Крайно време е да се махате! Надминахте дори гербераститр по некадърност и наглост!
направите ли го българския народ трябва да ви злови всички и показно пред всички да получите това което той ви определи - така както вие решавате а не той относно собствената му съдба - предатели - рамки, червени линиии !!!!
Дипломатично Бля-бля-бля...Питайте българския народ! Има как, с референдум ! Змия в пазвата не ни трябва. Щом постигнат целта си тия от Скопие ще почнат открито и подмолно да работят срещу „фашистите-бугари“ и да гласуват като на Евровизия само за своите си юго-комунисти! Не бива да им се дава надежда докато не видим пребреояването им където липсват българи. Защо липсват ли ? Ами избили са ги.
Съсвем скоро ще си има редовно правителство. Нека партията, която го излъчи и тези които го подкрепят да носят отговорност. Да видим, ще смеят ли да мръднат встрани.
Най после нещо прагматично, изречено категорично, за да се спре с въртенето в кръг. Макетата да четат и изпълняват ако искат до 5-10 години да са в скупщината на Еуропа.
Рамката е гласувана в парламента. За къде сте се разбързали? КОЙ ви кара да бързате????
От външно министерство са изпратили вербална нота до колегите си от Северна Македония можели някой да ми разясни как се изпраща вербална нота.
Да вземе да си спомни, че никой не е гласувал за него!! И е там по лично усмотрение на 1 човек... Малка му е представителността
На тоя да не са му разпоредили да ни приключи като народ в последните си две седмици на поста?!? Гласуване по пощата, отстъпление пред Македония....?
Чети бе говедо, чети какво предлага служебния, после помисли малко, ако можеш и чак тогава сери.
Тея комуняги колко години ще ни разцепват!! Червени линии щял да маха, не нормални! Ще узаконява фалшификацията, червен рапон смотан!
Toзи смешник никой не го избирал и му остава една седмица. Да бъде така любезен да не се занимава с неща от които не разбира и за които няма никакви правомощия.
България има по-спешна работа от тая да урежда РСМ за ЕС. Какво иска този министър? Да се изпокарат партиите преди да е съставено правителство ли? Външната политика и съответно позицията ни към Македония ще бъде част от преговорите между партиите които ще подкрепят бъдещото правителство. Г-н министър, не слагайте каруцата пред коня!
Значи червените линии на фиромците не могат да се преминат, а нашите могат. Да видим дали този из.од ще го изберат за министър в новото правителство и тогава жална им майка на всичките!
Справка Уикипедиа. Съществуват 2 основни типа ноти в дипломацията: Вербална нота (неподписана, съставена от името на едно правителство към друго) – може да се отправи, когато даден въпрос е оставен без движение за дълъг период от време. Тя няма неотложен характер. С вербалната нота може да се избегне впечатлението, че предметът на нотата е неотложен, но в същото време може да се издаде в уверение на това, че съответната страна не възнамерява да отлага въпроса. Фактът че е неподписана, създава впечатление, че вербалната нота е начин да се направи нещо, което да няма силата и характера на официално становище на държавата, от чието име е издадена. Лична нота (адресирана към конкретно лице и подписана от конкретно лице). Дипломатическите ноти, според получателя биват: циркулярни (уведомления до много получатели); колективни (единен текст от няколко инстанции до един получател); идентични ноти (изразяване на мнение от няколко страни с подобен текст до един получател).
ами малко гадно е да ги караш да си сменят името на езика и на нацията. Нищо че съм им го измислили сърбите преди им а нама 80 год ., те си гихаресват и това е, насила хубост не става.
Министероооо, да си зимаш чантичката и франко дома! И да не се обръщаш зазад! Ше ти еба * лайнар! Искал той по-малко червени линии! Я макеатат да го духат под вода! НИКАКВИ КОМПРОМИСИ! НИКАКВИ!!!! Министеро, а си направил компромис - ше те ебеме с винкел у гъзо, да знаеш. Без вазелин. Ще се молиш да не си се раждал! Деба вашта мама продажна деба!
хайде сега и ти, там са бългади, албанци, сърби и др. , това с македонците е измислица но пък те си я харесват. Нас какво ни бърка освен че малко дразни.
Подготвят ни май за клякане - не толкова пред РСМ, а пред онези, които ни натискат! Аман-заман, РСМ да започне преговори! Просто лобито им е могъщо, така се оказа. Ние с нашата леност и немарливост в годините, нямаме такова - това е така. Ако което и да е правителство допусне да се събудим без история и език, пък и с претенции към територии, ще носи такава чернилка, че всичката вода на света няма да му стигне, да се измие! Защо ние да правим компромиси, а те да консумират незаслужени дивиденти!
Предложението е направено от служебен външен министър. Още за малко ще е такъв. Редовното правителство - те са важни в този смисъл. А най-важен е парламентът. Да препотвърди нашата позиция, или да я размие, и да потънем в земята от срам. Гърците можаха - ние - не!
Най-после да чуем нещо умно от български политици по темата Македония. Патриотите ни вкараха в такъв филм, че неосъзнато държавниците ни започнаха да защитават сръбската национална доктрина по отношение на Македония. А каква е тя? Отблъскване на македонците от България, всяване на вражда между двата народа и предизвикване на езика на омразата! Политиците ни са призвани да защитават българските национални интереси, като се предпазват от подхлъзване по популизма, те трябва да навлезат в дъблочината на проблема с Македония. А нашият национален интерес по отношение на Македония е дефиниран от повече от сто години и може да се артикулира само с една дума, приобщаване на Македония! Сега в парламента поне няма да го има зловредното влияние на ВМРО и останалите патриотари, които тровеха съзнанието на българите!
Сравнението ти е неуместно! Нашето отношение към македонците е сравнимо с отношението на гърците не към македонците, а към кипърците!
ГЕРБ и ВМРО вече не са във властта и веднага легнахме на македония. Те ще обещаят да спазват договора за добросъседство, ние ще ги пуснем, те ще продължат да не го спазват. Честито на гласувалите за ИТН и ДБ.
Абе, господин министър, защо да правим компромиси? Кое го налага? В името на какво? Как така? Гърците им казаха условията си и им обърнаха гръб, просто ги забравиха. Хич не им трепна сърцето от обиди, псувни и закани, с които и ние сме ощастливени. Гърците въобще не им обърнаха внимание, ама никакво! И така, до Преспанския договор. Ние имаме подписан договор, който те не изпълняват, но ние да направим компромис?!?!?! Защо?
Евала. Македонската пропаганда е успешна дори в България. Условието за членство в ЕС не е да си сменят езика и националността. Това са лъжите на македонците за да печелят симпатии в ЕС. Условието е да престанат с кражбата на история и с антибългарските учебници и реторика.
Националният ни интерес го налага! Политиците ни са задължени да защитават българските национални интереси!
Намери си някой друг народ, който да лъжеш. И, защо България да е най- заинтересована от влизането на Северна Македония в ЕС. Та, те почнаха да играят с Хърватия срещу нас, още преди да са влезли.
Пример за отношенията между бългани и македонци трябва да бъдат тези на съседите ни към техните близки народи: гърци към кипърци, сърби към черногорци, албанци към косовари, румънци към молдовци и турци към азербайджанци! При вссяка от тези двойки става въпрос за близки народи. При някои от тях близостта се запазва въпреки различен геополитичиски избор като между сърби и черногорци.
Дебил , абсолютен дебил ....какво ще приобщаваш , както цялата им коминтерновска национлна доктрина е изградена върху омразата към България
Из книгата "19 години в сръбските затвори" на Коце Ципушев. "Роденъ съмъ въ гр. Радовишъ, въ 1877 година. Радовишъ е разположенъ въ политѣ на Плачковица планина и е срѣдище на плодородна земедѣлска околия. Той е малъкъ, но буденъ градъ, съ смѣсено българско и турско население, но съ ясно очертанъ български ликъ. Околията е сѫщо преобладаваще българска, съ старинни, чисто български села, като Дѣдино, Гарванъ, Инево, Воиславци и др. Тя бѣ богата, съ своето ценно земедѣлско производство: афионъ, оризъ и първокачественъ тютюнъ. Освенъ това, произвеждаха се и разни културни растения, като памукъ, сусамъ и др. Презъ годинитѣ на упоритата борба за освобождение, а особено подъ сръбското владичество, Радовишъ и околията му западнаха. Но само следъ нѣколко години свободенъ животъ, Радовишъ ще стане едно китно цвѣте въ българската държава. Баща ми, Димитъръ Андоновъ Ципушевъ, бѣ роденъ въ самия Радовишъ, но дѣдо ми Андонъ бѣ преселенецъ, избѣгалъ отъ Дупница и се настанилъ тука. Баща ми бѣ твърдъ българинъ, трудолюбивъ и любозначителенъ, съ будно българско съзнание. Макаръ и почти безъ никакво образование, благодарение на своя природенъ умъ и неуморенъ трудъ, той бѣ се издигналъ надъ обикновената срѣда и бѣ станалъ заможенъ и уважаванъ отъ всички търговецъ." Та, какви са наследниците на всички тези хора от изброените населени места, а? Какви са наследниците на самия Коце Ципушев, които още живеят в С. Македония? Когато Зайо и къмпани отговорят на този и много други подобни въпроси, тогава и може да разширим рамката.