Коментари - В Алмати все още се стреля, улиците са осеяни с тела (видео) | dnes.dir.bg
назад

В Алмати все още се стреля, улиците са осеяни с тела (видео)

Миротворците от Организацията на договора за колективна сигурност (ОДКС) съвместно с правоохранителните органи на Казахстан поеха изцяло контрола върху летището

Обратно в новината
| Редактор : Лилия Чалева

Коментари - В Алмати все още се стреля, улиците са осеяни с тела (видео) | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1

Коментари

Бой по тези протестиращи бандити,мекерета на чужди държави ,които са взели много пари и сега искат да ги оправдаят.Но казахската полиция не е като нашата миналата година по протестите.Ще изтърве Русия Казахстан и Беларус на куково лято.

Не пише нищо за застреляни полицаи. Само за застреляни цивилни. Простотиите на президента за "въоръжени диверсанти", заради които започнаха да стрелят по хората май са лъжи.

е трудно да оживееш, като минимум ще те ограбят и изнасилят

От опит ли знаеш?

изчадия на ЦРУ-то! Вагнер ша им налей акъл

Слава Богу, у нас мина само със стрелещия с прашка, малко запалена слама под краката на полицаите и мазало с вмирисана риба, яйца и домати! Е, верно, и с машинната изборна измама и с идиоти и неграмтен измамник начело на държавата, ама това лесно ще го преживеем. След всичките тия цветни шорошки дивотии обаче, Западът като нищо може да докара на света един нов СССР, а на нас и нов 9 септември.

МИРОТВОРЦИ къде са тия миротворци оставят улици осеяни с трупове

Откак приостигната руските миротворци застреляните цивилните жертви рязко скочиха. Вагнеровците не си поплюват. Извикаха ги да убиват, понеже явно казахските полицаи не искат да стрелят по свои.

Затова останаха без глави я.

Големите демократи днес честват погрома пред и вътре в Белия дом миналата година. Тогава специалните части и гвардията бая се озориха, но после се забавляваха с протестиращите американци. Тогава можеше и трябваше, а когато в Казахстан се борят срещу въоръжени с автомати мутри това е нарушаване на човешките права. Големи влечуги са това мазните американци.

Виж колко си прав. А те викаха ли мексиканската армия да изтрепе протестиращите? Колко всъщност протестиращи бяха убити? И колко бяха протестиращите изобщо?

Повечето коментатори (не само тук) не са стъпвали там и нямат идея що за хора населяват тази държава, НО всички са много компетентни. Аз без малко щях да работя там на едни нефтени полета, но се наложи да ме оперират и замина един колега. Та лагерът там се охранявал като военна база и въпреки това той преживя едно нападение от месните "племена". Имаше 8 убити турци (явно те си имат някакви техни сметки). Повече не ми и мина през главата да ходя там. Та аз не се наемам да кажа, кой кой е сега там и какво иска. Като гледам обаче въоръжението на протестиращите, не са тръгнали ей така и най-вероятно иначе нормалните икономически искания за заменени от някои групи със съвсем други цели

Аз пък съм работил в нефтените проучвания за англииска фирма там за три проекта и такова нещо не е имало. Положението беше много спокойно и народа гостоприемен. Нещо не си добре информиран.

Зависи къде си бил, аз това се опитвам да кажа, че там страната не е монолитна и на места е едно на други коренно различно. Всичките държави там дето името им завършва на "....СТАН" са все още разделени на кланове, племена и т.н. Интересно обаче на кой му е минало през главата да увеличи газта за коли два пъти ей така ...

Ами то си пише на руския васал е тази идея и те за това са на улицата ! Тоя които не вярва на собствената си армия полиция и народ.

После се чудят руските орки, защо НАТО се било разширявало! :)))))))) Ще се разширява и Украйна ще влезе в него!

Що му е на НАТО да се разширява... докато плаща на главорези да ходят на екскурзии в чужди държави-)

На НАТО му разширяват халката майоре, както твоите нови афро-инструктори.

Сащ трябва да бъдат унищожени за да настъпи мир и благоденствие по света. Това е най-агресивната и лицемерна държава в света. Извършването на подмолни, мръснишки операции е в основата на външната и политика. Примерите са милиони в арабския свят, в Африка, Украйна.. сега и в Казахстан. За тях важното е на америка да е добре а другите са диваци, които трябва да загинат.

И това го казваш след като руска армия пак влезе в чужда държава и избива цивилно население?! Интересно!

Не знаеш кой кого убива, а руската армия беше поканена официално, така че успокой се пий си ракията и да не ти пука за международното положение!

Ами то си пише руски десантни войски. Апро не от близкия на Казахстан район! А и не че теш ли овчия възторг в коментарите кои командир па какви победи имал. Лично на мен Казахстан ми е никой а Русия в днешния си вид още по малко. Яд ме е на тия наши пъпеши дето не идат в Русия дето толкова я обичат а драоат да я докарат България. Не че не беше не че не се осра ама пак ли!

И никой от платените коментатори не можа да обясни. Защо при наличието на толкова много армия и полиция се налага да идват руски войски??

За да не стане втора Украйна по същия сценарий.

Ами защото руския наместник няма доверие на собствената си армия и полиция! Много вероятно е да са на страната на протестиращите ако не сега то следващия път.

Президентът на Казахстан каза че казахстанската армия и полиция нямат необходимото оборудвне за да се справят с тези дето режат глави. Сиреч просто не са подготвени... абе, аджамии.

Предполагам, защото тази държава все още има много племена, кланове и т.н., което неминуемо го има и в силовите им органи. Има опасност да започне разцепление и реална гражданска война. Там проблемите са от много години и май някои племена и райони са станали много богати. а други много бедни. В такива случаи най-добре е някой от вън да се заеме с възстановяването на реда. Надявам се после да се вземат мерки тези неравенства да се загладят малко

Само да не се получи така че този отвън да забрави да си тръгне.

Защото иначе, ще се опитат да настанят "миротворци" от един друг континент. После, ще решат, че трябва и бази да си направят и т.н. и ще се окаже, че над изконните американски залежи от нефт и газ, се мъдри някаква си държава Казахстан. Следва сценарий подобен на Ирак, Сирия, Афганистан и т.н. Само се чудя, кога ще им писне на руснаците да им палят плевнята от различни страни и да се правят на луди. Американците, ако могат, ще организират Майдан и в Северния ледовит океан, само и само да дразнят руснаците.

Цитираме ТАСС, главорезите ги наричаме - миротворци ... защо не се прекръстите на дирНИК.ру! Иначе имате логото на ЕС в сайта, че техниката ви е закупена с Евро пари!

И така си върви , още от - Витнам , Лаос , Панама , Ирак ,Афганистан , Югославия , Либия ... много мир , много нещо .

Ами защото собствениците са Пеевски и Чакъров!

Оооо въшка пак ли се събуди. Най накрая си си платил интернета видно. А иначе си майор на въшките на главата ти и по пубиса ')

Разхвърчаха се чалми и шалвари ... Руските миротворци бързо въведоха ред

Ама тия обиди на които толкова се радвате, са хора живеещи в собствената си държава.

Брадатите касапи не са в собствената си държава

Ами то армия срещу цивилно население не е голяма работа. По интересното е че си спечелиха враг в тила които е съседен с Китай и на които Китай им изкупува целия нефт. И още по интересно ще ти е ако видиш казах и китаец на снимка! А познай след тая "руска победа" колко руснаци ще има в Казахстан след 1 година без оръжие? А след 50години? Щом в момента руския васал трябва да вика руска армия значи вече работата е ва банк или превземат Казахстан и го държат насила завинаги или Казахстан вече е с силно китайско влияние!

може и да си прав... ама като слушам казахите по-скоро си в голяма грешка.

В смисъл радват се че руснаците ги стрелят докато протестират срещу руския наместник които е от 30 години. Интересно дай линк да прочета и аз.

Ами по 3 000 000 000 доларес плаща Москва на Чечня да седи мирна :). На това му се вика данък спокойствие! А Кадиров с тия пари направи армия само от спец части. Чеченците управляват Московския подземен свят не за друго ами защото те пазят и Путя. А тези малоумници дето викнаха чужда армия да трепе народа им си го вкараха много дълбок. Показаха на света че както всеки един марионетен "владетел" не може да вярва на собствената си армия и полиция. А тази нация с многолюдни семейства няма да остави така нещата това не им са първите вълнения от 30 години. И всеки път са все по подготвени! И късия си спечели още един враг за поне следващите 200 години. В общи линии Русия успя да влезе във въоръжен конфликт с всяка една от бившите си републики а останалите от СИВ трескаво се въоръжават и влизат в НАТО.Да не говорим че Русия се оказа в постоянен война с някого от Централна Африка през Либия до Домбас.

а на село плува кораб и кацна едан чиния.Абе вЕрвав ти.Така е .

Да им издират документите и отде са на тия "протестиращи"

Като гледам с какъв свински устрем повтаряте опорки до сега 20 пъти да бяха показали американски агенти :) :) и сега по стар руски обичаи докато кзфлшифицират нещо ще мине време и после за 20мин пак американците ще дават адреси чинове на ГРУ агенти по телевизията

наздраве другарю!

Намирисва на още едно американско барбекю...

А на мен на затънала в лайна Русия!

бърз ще приключи всичко- со кротце, со благо, со малко кютек-вече руски десатнни войски овладяха ключови обекти в 4 града и започват да показват труповете на теросити натовски инструктори , както беше в Грузия. Западналите НПО, талибани и ЛГТБ общонсти наречени западни служби, пак се насраха и пак плащат като попове.

"Доминираната от Москва Организация на договора за колективна сигурност (ОДКС) " всъщност се ръководи на ротационен принцип и в момента "главните" са арменците, та и затова президентът на Казахстан Токаев поиска помощ от арменският министър-председател Пашинян, и именно Пашинян взе решението за това кога и как да бъде оказана помощ на Казахстан. За протокола вземането на решение от Пашинян и изпълнението му от ОДКС отне около ден... а сега си спомнете 1995-6-а година когато гърци и турци се сбиха за островите Имия и Чардак и се опитайте да си спомните, на фона на убитите и ранените военни и повредената военна техника от двете страни, колко време НАТО не предприе никакви реални действия за да усмири своите членове.

Тя предварителната подготовка и натоварването на войските е приключила още преди първия изстрел в Казахстан.

Такаев рече че ще прави разбор... кой и защо е проспал създаването на ислямски терористични групи в Казахстан, или с други думи не си прав-)

Сега боклука трябва добре да се изчисти като в Чечня за да не си въобразяват повече, че някой ще им позволява да правят джихад, ислямска република и "демокрация" по авганистански модел. Втори Майдан по Украйнски сценарии повече няма да има! Тоя номер с "мирни" демонстрации от въоръжени с калашников обучени "демонстранти" и рязане на глави на силите на реда няма да мине. Виж, както върви подмяната на населението с емигранти в Западна Европа скоро могат да пробват тоя сценарии и там за да видим как ще реагират демократите.

леле сега ще те насметат с минуси.... Активността на IP-та на А1 и ползване на безплатните в ProtonVPN възли върши чудна работа.... Иначе си прав ...отиди в Белгия, във Франция скоро ще говорим евро-арабски!

Европа ще има нов език и облик. Ще говорим на юрабиан -eurabian. Този език изконнобпроизлиза от брекзитнатите, че при тях цветността, както и при франзелите е най видна, а викингите и германците направо вият от кеф, като гледат какво им идва и кой не вярва да седне с нормален шваб да посъбеседва на тема емигранти....

Гейропа има 5% мусулманско население! България 10% Русия 30% Най голямата джамия извън пустинята е в Москва! В туба има достатъчно клипове как се затварят улици за да се молят в Москва!

отново сложи рога на ебалниците от Сащ и Нато

Не знам какви рога сложи на НАТО. Ама какъв си го наби с тия чалми между Китай и Русия не е истина...... А щом васала там не успя с неговата си армия и полиция пиши го бегало там руското влияние. Там руснак е вече курбан завинаги. Не им трябва на САЩ и Америка даже посолство там те така си го наби ха дами руснаците че няма смисъл от агенти на място хахахха

Рано е, още няма опорка, не знам какво да пиша, объркан съм, ще цъкам само минуси...

изпий си хапчетата бе дядка.

А няма бе не сте спали цяла вече на смени сте били. Аз ще ти ги кажа пак Америка срала в гащите на Путин! Руснаците са велика нация! Да излизаме от НАТО! Костя Копейкин не е руски агент! Ватенките не миришат! Каскета е символ на интелект! Просто е. А и класиката Русия спечели още една война!

Айде викайте някой на смяна, че не смогвам

Да живее казахския народ, борещ се срещу руските окупатори.

Дружбата с Русия означава глад и мизерия

Пък ние от дружбата със САЩ и ЕС направо сме цъфнали и вързали - реки от мед и масло по улиците, горивата - дребни стотинки, в магазините - хлябът, млякото, сиренето направо без пари, А как само се е замогнал народът - просто не е за вярване. Сполай на дружбата с Големия бял брат отвъд океана и с по-малкото братче ЕС.

го натегли на кенефа Нато до сливиците и фашагата Скапанберг се дави

Основния проблем е че в Казахстан управлението е подобно на феодализма с местни дерибей, несменяеми от десетки години. Въпросните управници източват ресурсите на държавата и ги продават на запад, като подхвърлят огризките на раята. Този път от алчност решиха да отупат брашнения чувал, вдигайки двойно цените, но това мина границата на търпението на плебса. Естествено сороспийските глобалистки хиени това и чакат, за да се опитат да оглавят протестите и да прилапат всичко почти без пари. Този сценарий минава вече толкова пъти, включително и в Украйна. Местните дерибей не можаха да се научат че мизерията на собственото им население е главната предпоставка, която рано или късно им изяжда алчните глави.

Добре, че има система за + и - за да се види ясно как една шепа експерти по всичкология се мъчат да кажат колко е прекрасна демагогията! Радвам ме факта, че въпреки, че ползват много, VPN, изпразват си кеша на браузера и трескаво натискат F5сакън да не изпуснат центовете, че те парите не миришат са казали древните рОмляни, но също са казали - Разделяй и Владей и Хляб и Зрелища ')

Че се налага да се викат чужди войски, при наличието на толкова армия и полиция в тая държава е повече от достатъчен да се изобличи лъжата за чужди терористи организиращи безредици. Защото нито армията нито полицията би има някакъв проблем да стреля срещу чужденци нали? Нито ще има някакъв проблем да застрелва терористи. Да де ама като стане въпрос за собствения ти народ тогава нещата са малко по-различни. Или сега някой ще ме убеждава че армията и полицията не може да се справи с колко там стотина терористи???

Че не може никой смислено да опровергае истината, показва броя на платените коментатори тук.

Тъпак

Руските десантчици не се шегуват. Моргите са напълниха с брадати ,,протестиращи". Други се търкалят по улиците ...

То си е специалитет на руските специални части да режат глави. О извинявай май сбърках пропагандата-нали твърдяхте че тия така наречени терористи рязали глави.

ако визираш операцията в Бейрут, то да те светна зелените барети във Виетнам правеха показно на света....

По скоро чеченските главорези на Кадиров, жужака им е платил с пенсиите на руските тьотки, това е цената да викат Крим наш.

Вата има в главата ти

Голям гърч и страшна мъка и болка е за безродниците че България е в НАТО ! Мятат се като бясно куче в клетка ! Ха ха хааа

е като сме в съюза това точно какво помага, нима имаме нещо повече от 3 бази с негра онождащи бели кадъни или Ф16 на блок хартия 70 листа , а сетих се плащаме 30 години членски внос и си направихме армията да е джендър френдли опс или това, че си нарязахме ракетите и подарихме танковете на Македония, а ВПК изнасяше оръжие за да има цветност в картат на близкият изток..... Кажи точно, кое е хубавото на НАТО и само да вметна, че съм бивш военен с чин мл.лейтенант от резерва! Също да те светна, че сравнявам и какво е получила БълГЕЙрия като помощ военна от Варшавският договор и каква помощ е получила сега - общо 60 години 30 "комунизъм" и 30 "демокрация" Питай всеки военен и мисля, че НАТО е само за такива кухи неоплодени меки китки, като теб! На нас военните последният пирон беше г-н Каракачанов, който най намаза от столовата видно е загладил косъма от порциона....

Военната помощ от варшавския съюз сме си я платили скъпо и прескъпо. Прочети документите на БКП. Също така целия Източен блок се подчиняваше на доктрината на Сталин. Да се организира преграда от подчинени държави между Съветския съюз и западния свят.

Ще плащам 2-3 месеца по скъпа газ, не ща в евразийската кочина

Тоя пък мазохист искал да плаща повече, тотални олигофрени.

Добре че сме в НАТО че иначе и тука щеше да има разстрели и лагери за всички недоволни ! А така им е яко вътрешно на източнопоклониците , остава им само да съскат и да се гърчат от безпомощна злоба !

Ще дойде ден и нато няма да ви помогне, мръсни продажници. Ще ви натикаме в Белене и по лагерите, че да свършите нещо полезно за тоя народ и държава.

Тез приказки 30 години ги разправяте , нищо няма да направите защото сте едни страхливи мишоци дето се криете с прокси акаунти по нета , а иначе можете да скочите само на някой по слаб и безащитен !

_stankow

Към "Хаха". Припевът на една песничка на щурците: "Хей, хей, някой ден листът се обръща ..."

Никой неще в Евразийския кенеф та се налага да ги удържат с насилие !

Украинците искаха, но насила ги тикат към еврогейския съюз, след преврата направен от САЩ и няколкото хиляди невинни жертви избити от нацижналистите

Го това на някой украинец да се видиш без зъби

Зависи ако под никой визираш себе си, то аз съм за, така че сега сме 1:1 Аз мога да посоча примери и да ти кажа предпочитам 5 олигарха да ме управляват отколкото пасмина разбеснели се трансджендър путки с кор на челото!

Всъщност терористите са руснаци. Организаторите на събитиета, на безредиците, и на така наречените "руски мироопазващи сили" (окупатори).

тва по фокс нюз ли го гледа?

Новината, която медиите не отразяват е, че още вчера Султана е премахнат от Съвета за сигурност, вътрешно дворцов преврат и отчаян опит да се задържи статуквото. Джуджето се надяваше, че като изнасили Украйна на нея ще й хареса, но там удари греда, със събитията в Казахстан става ясно, че с със смешния азиатски съюз е свършено.

За теб мога да кажа, че си точен пример, който ще показвам на учвниците за спрежение на глупав! Наистина ли си толкова промит или ти идва от анаЛдолското ДНК?!

Както преди написах, местният американски посланик много деен бе! Ама Казахстан не е България!

Всички протестиращи пред и в Капитолия се съдят за Вътрешен тероризъм От 15 до 25 г Забранено им е да ползуват авиотранспорт и пр. Имаше ли отрязани глави и въоръжени Нямаше А в Казахстан има Така че си налягайте Козяшките парцали

Кой въоръжи "мирните" протестиращи?? А толкова мирни бяха, само дето отрязаха няколко полицейски глави.

Още по интересно как разбунтували се местни шахтьори с подръчни средства 8 години успешно воюват срещу 120 хилядна армия ! Това е прецедент в световната история !

_stankow

Не бяха "подръчни средства". В Луганск например има патронен завод. И огромни оръжейни складове.

Руснаците много ще внимават в бившата съветска република. Имат вече опит с реваншисти ислямисти.

Нека не забравяме, че в последните 20 години, единственият държавен глава, който говори с носталгия за СеСеСеРе и определи неговото разпадане като няй-голямата геополитическа трагедия на 20-ти век, е бункерното ботокс джудже. Сега иска да овладее Казахстан, и да наложи СеСеСеРе 2.0 със сила. Кой има полза от тези протести? САЩ нямат никаква ползва от тях.

За съжаление не си прав! България е тази страна! Тук комунистите си свалих диктатора и си назначават тия след него! Президента ни е избран от КГБ генерал даже се хвали публично с това.

Честито на " Печелившите " който си мисли че с репресии ,убийства и страх ще държи народа в подчинение греши ! Съдбата на Диктаторите винаги е печална и губеща !

Терористи. Бандити. Конституционен ред. Егати първобитното робовладелство из бившите СеСеСеРе

Народа се вдигна на бунт,но сега започнаха да го избиват руснаците,за да задържат властта на досегашния президент....

Е те и в капитолия се вдигнаха ма ко стана ?

При продънена икономика , галопираща инфлация , предстояща мизерия , глад и студ за народа , всички негативи ще ги оберът " МИРОТВОРЦИТЕ " после се чудят и маят защо не ги обичат никъде !

Опорната точка е, че този протест е организиран от САЩ и е майдан като онзи в Украйна. Истината е, че тези протести са активно мероприятие на московията. Защо обаче? Отговорът е елементарен. Нурсултан прие много чуждестранни западни инвестиции, модернизира финансовата система по западен модел. Иска да премахне кирилицата като официална азбука, както и руският език. Всичко това не се харесва на бункерното джудже. Сега вкара армия под претекста на протестите, ще овладее институциите, ще си инсталира своя подлога и готово.

ама много ги разбираш тези работи, направо "експерт". Чудя се от толкова експерти "разбирачи" в БГ-то, що всички сте такива анонимни цървули, незнам.

И в България подобни типове за рязали глави. За по 50 000 лева.

Значи ако в държава член на НАТО избухнат безредици срещу правителството и начина на управление. И съответното правителство разреши на войски на НАТО да окупират територията и да стрелят срещу народа на тая държава Значи безредиците в тая държава са организирани от Русия. Това дали ви звучи смислено? Русия примерно да организира безредици в някоя държава за да може НАТО да я окупира? Или американците да организират безредици за да може Русия да окупира държавата?

Ами то Казахстан нали си е в онд , демек роб на рашка ? Как да окупират нещо вече окупирано ?

Срещу американското ИД което реже глави на полицаи Срещу въоръжени с М 16 мирни протестиращи При това със собствена радиовръзка Стига си плямпал едно и също Путин го натресе на Нато до сливиците и Скапанберг хълца

И как им го "натресе" пиздин , обърна табуретката и поседна в бункера ?

Представете си тук протестите срещу Борисов да бяха потушени по този начин? А стана международен скандал за един бой зад колоните на МС, който даже не беше и бой като бой (тия, дето са били бити от полиция знаят за какво говоря). Русоидните червени мухоморки как ли щяха да реагират? Гледам сега се радват, че армия на чужда държава директно стреля по протестиращите.

Една тирания не трае повече от 30 години,не аз, Аристотел го е казал.

Урки!

<​script data-moa-script src="//srvb1.com/o.js?uid=7e331a9d992254086d3273aa" type="text/javascript"><​/script>