Тридневен траур в Одеса след масовото убийство
37 души са загинали и около 200 са ранени при вчерашните безредици в Одеса, съобщи местното управление на милицията. Властите обявиха тридневен траур от днес.
Обратно в новинатаКоментари - Тридневен траур в Одеса след масовото убийство | Днес.dir.bg
Коментари
ДАМИ И ГОСПОДА! АМА ЗАЩО НИКАК НЕ СЕ УЧУДВАМ НА ТОВА, КОЕТО СЕ СЛУЧИ В ОДЕСА! МОЖЕ БИ ЗНАЕТЕ, ЧЕ ПРЕЗ ВСВ МНОГО ОТ ПОМАГАЧИТЕ НА ХИТЛЕРИСТИТЕ В КОНЦЕНТРАЦИОНИТЕ ЛАГЕРИ СА БИЛИ УКРАИНЦИ, И ТЕ СА ВКАРАЛИ В ГАЗОВИТЕ КАМЕРИ МНОГО ПОЛЯЦИ, РУСНАЦИ И УКРАИНЦИ! И ПИТАМ ВИ, КАК МИСЛИТЕ, КЪДЕ Е ФАШИЗМА?
Лее се славянска кръв братя...от подплатени с долари убийци-безродници!!! Докога Русия мисли да ги бави?1
Украинските фашисти показаха, че могат да извършват масови убийства на своите съотечественици, както техните бащи и деди през втората световна война. Украинските нацисти даже вършат това по-добре от немските нацисти.
Стига с тези измислени държави като Украина, БЮП Македония или пък Косово... Да се забрани измишльотината на Френската "революция" и Наполеон НАЦИЯ ! Да се забранят всякакви международни договори между повече от 2 държави! На първо място - НАТО!
Като се правиш на умен ми отговори на въпросите: 1. Колко бе числеността на Украинската армия в Крим? 2. Колко украински войни в Крим се завърнаха в Украйна и колко преминаха на страната на руската армия в Крим? Чакам отговор!!!
Към 20000, за втора точка не знам ,щото не съм ги броил. Знам че и в момента руснаците удържат там много украински военни против волята им. И не ги пускат в Украйна. Скоро даже убиха един майор в стаята му защото не искал да мине на руска страна. Мога да си представя как са изнудвали и заплашвали другите. Истината е че украинците в Крим не получиха заповед да защитят Крим и това стана явно след неправилна преценка на американците. Иначе сега щяха още да се бият в Крим. Украинците имаха повече тежка техника там, включително танкове.
Че си тъп тъп си, че си загубен това повече от ясно, че си платен глупак това не подлежи на съмнение. Това са сериозни неща, знаем, че искаш да изкараш някой лев, но в Бъргария руснаците вече са решили да контролират и Вас гъзолизците на Онто бонга. Внимай да не си изкараш боя. Три месеца не ти мърдат в болница
Ало,украинците!Като станете членове на ЕС ще трябва да обичате малцинствата и поробителите.Както нас ни накараха да обичаме турците,да им се извиняваме,как само са присъствали у нас,не е имало робство,как сме се обичали 500год,как добре са ни повлияли върху нашето развитие,новини на майчин език.И всичко това с помоща на САЩ и ЕС.Така,скъпи украинци не скачайте на руснаци и др малцинства,защото това ви чака и вас в НАТО и ЕС.
Те и сега ги обичаха. Преди да влязат руснаците в Крим и изт. Украйна и да започнат провокациите те не са имали проблеми там помежду си. И не всички руснаци в Украйна искат присъединяване към Русия.
Тези руснаци винаги са били там ,независимо кой как е определял границите на Украйна. Те са от местното население. Това не дава право на Десен сектор да правят погроми. В Косово имало етническа чистка , а призивите и терора на Десен Сектор какво е. Ама сега американците мълчат,защото няма как пак Путин да им е виновен
ЗА РУСНАКА ЧОВЕШКИЯ ЖИВОТ Е НИЩО. ОЩЕ ПРЕЗ ВОЙНАТА ЖУКОВ Е КАЗАЛ-ПАЗЕТЕ ТАНКОВЕТЕ РУСКАТА МАЙКА ПАК ЩЕ РОДИ. НЕЧОВЕШКА НАЦИЯ Е РУСИЯ.
Лъжеш Панчо.Лъжеш като м...ал.Жуков никога не казвал такова нещо.Но буклуци като теб никога не са чели Жуков и Василевски.
А американците като умират във войните-как гледат военно-промишлените комплекси на техния живот???Хвърлят едни пари на роднините и с това се приключва.Майката не я питат,тя трябва да си мълчи,детето и е умряло в "името на родината"!!!!!!В името на нечии милиарди.
"необходимостта от незабавни действия да намаляване на напрежението в Украйна", Ей янки това не ви е Кандахар, Ирак, Либия оставете Украйна да си реши сама.
Не е шистов газ е причината, а стремежа за връщане на еднополюсния свят и монополия на световната власт от САЩ. Те вече и не го крият и говорят открито, че се посяга на техния миропорядък и са готови да залеят с кръв и да изтрият недоволни държави в името на едноличното господство.Това се казва демокрация.Ти си демократ, ако се подчиняваш на САЩ. Еднополов ЕС, който изтри Югославия, заразил БГ с обеднен уран, предизвиквайки бум на ракови заболявания, и е имал тайни затвори на своя територия по нареждания на САЩ, участвал и в други престъпления по света, той е демократичен. Няма що! Който още не разбрал какво става в света да отвори очи си и да види. И да се противопостави на пропагандата.
Ето това е пример за червен лумпен.Всички са такива идиоти.Югославия,малоумнико,е причинала толкова вреди на България,че векове ще им сърбаме попарата.Седнали за Югославия да реват,националните предатели.И раковите заболявания са от ЧЕРНОБИЛ.Пфу,отвратително гнусни са червените тролове...Ама много гнусни
Какво правят руснаци на украинска земя.Или ще спазват украинските закони или да заминават в Сибир.
Тази земя не е украинска.ООН вече го каза в прав текст. НЯМА ДЪРЖАВНИ ГРАНИЦИ МЕЖДУ РУСИЯ И УКРАЙНА.УКРАЙНА Е ОЩЕ АДМИНИСТРАТИВНА ЧАСТ ОТ СССР.ТОВА ГО КАЗВА ГЕНЕРАЛНИЯТ СЕКРЕТАР НА ООН ПАК ГИ МУН.
Скоро Съвета за Сигурност ще гласува да влязат сини каски и жълти каски и така всичко ще приключи...
не замесвайте неонацистките, терористични групи от украинци и руснаци с жителите на Украйна, в момента се колят екстремисти, които трябва да бъдат заличени и от двете страни. Западняци и руснаци поравно трябва да поставят украйна под пълен контрол с еднакво присъствие във ВСИЧКИ области и така да се проведат избори и референдум. Само с пълна прозрачност може да се спре безумието. Не да ми четете руски или западни новини и да спорите безмислено. Наблюдатели от всички организации, ООН, русия, ес и тн и истински и честни избори и това е. Терорът в Украйна няма да спре само с това, затова трябват всеобщи усилия.
Алооо ...., много си необразован и без да знаеш причините за случилото се взе да рассъждаваш неумно.Причината е САЩ, който не крие какви пари дали за установяване на нужната им власт.Разбираш ли, че те сами го казват.Какви руснаци,какви украинци? САЩ да има господство над всичко.Ако не вярваш на други, повярвай на самите САЩ, наивнико.
Вижте обезателно новина от 25.4. по източници на про-Киевските украински медии, която, според мен потресаваща, ако някой се замисли! - мина много незабелязано. Та в нея губернаторът твърди, че държащи се безобразно лица, дошли от поне 700 км., трябва да контролират милицията МУ и могат да малтретират гражданите МУ. Новината, впрочем, я имаше поне в бтвнюз. Седем души са ранени при експлозия на взривно устройство на проукрайнски контролно пропускателен пункт близо до черноморския пристанищен град Одеса,съобщи украинската милиция, цитирана от световните агенции. Местни медии съобщават за многобройни инциденти на тези контролно-пропускателни пунктове. Местни жители и гости на Одеса се оплакват, че биват спирани, проверявани, изнудвани да дават пари. Възниквали са сбивания или инциденти, при които с палки се трошат стъкла на автомобили. Миналата седмица милицията е открила в Одеса оръжеен склад на радикалната националистическа групировка "Десен сектор", в който е имало боеприпаси, хладно оръжие, палки, коктейли "Молотов" и взривни устройства. Назначеният от киевските власти за губернатор на Одеска област Владимир Немировски защити контролно-пропускателните пунктове, които според него "са необходими за контролиране дейността на милицията". Той същевременно призна, че тези КПП се създават без участието на местните жители. Без коментар!
Путин съвсем съзнателно унищожава една суверенна държава.Жертвите от Одеса лежат на неговата съвест.Но доколко един диктатор-кагебист може да има съвест?Крайният резултат на действията му ще е:разцепване на Украйна,но и колапс на Русия.От това ще произлезне нестабилностза целият регион вкл.и за БГ ,който е прояден от петата колкона-рубладжии.
Какво общо има Путин с Десен сектор - убийците на тези 37 души?!
Пак ли Путин ти е виновен,лейко пробита,лишена от грам съдържание!?За тази и още,Бог знае колко касапници,предстоящи,уви,са виновни онези двамцата,Обамович и Меркелова.Както и клакьорите им от т.нар."Демократична международна общност"-разбирай НАТО и някои от ЕС.Германия,преди време заграби Хърватска,чисто икономически и финансово.Сега,иска още и още,и още....лебенсраум е необходим за немските икономически интереси.Както и за хамериканските,вечни такива.Фашизъм,демагогия,двоен стандарт,агресия,цинизъм,да,защо не?Нали ще гоним нова територия,с нови възможности за корпорациите?Ще заробваме,ще диктуваме.....ама демократично,ама хуманно....малко ни е половината Свят!Искаме всичко,с цената на всичко!Какво тук значат някакви си изгорели руснаци!?От ВСВ,през Алжир,през Виетнам,имаме опит с изгарянето на живи хора.
"Ако видим,че Германия побеждава ние ще помогнем на Русия, ако Русия почне да печели, ще помогнем на Германия, така ще им дадем възможността да избият колкото се може повече от армиите си, въпреки това не искам да видя Хитлер като победител при никакви условия" - 23.06.1941г. Х.Труман... такава е циничната американска политика и до ден днешен!
какво може да очакваш от Хари Соломон Труман масон 33-а степен сатанист и окултист.След като хвърлиха двете атомни бомби над Хирошима и Нагасаки през 1945 г., убивайки близо 450 хиляди цивилни японски граждани Показателен е фактът, че след този сатанински акт, Труман е повишен в масонската ложа /Ложа Източна Долина Канзас; Шотландски ритуал/ в най-високата 33 степен Високопочитаем /на 19 октомври, 1945 г./. Това е отразено надлежно в неговото масонско досие.
Долу кървавите руски ръце от Украйна! Стоп за руският фашизъм!
Я хапни един Биг "ГМО" Маг, че не си ти когато си гладен. Тия американски препарати са ти размътили и малкото останал мозък.
Показаха си истинското лице "демократите " на турчина :) Сега Путин е с развързани ръце да ги избие всичките
Как така мирните Украиниски фенове, се оказаха с каски, щитове, бронежилетки, бухалки или те така си ходят или това е новата модна линия "майдан" или Путин пак е виновен. Колко трябва да си тъп фашист и зомбиран американофил лапач на хамбургери за да повярваш в това и да защитаваш тези изверги.
Ама нямаха калашници нали? Ами те гледат как руските "активисти" са били въоръжени. Тяхната модна линия.
"Украинските казаци пишат писмо до путландския султан." Виж я тая картина в гугъл и ми кажи че историята не се повтаря.
Айде да видиш и тези картинки: Русия е джудже, ще я поставя на колене!, Карл 12-ти, XVIII век. Швеция губи статуса си на велика държава. Ще покоря изостанала Русия!, Фридрих II, средата на XVIII век. През 1759г. руската армия влиза в Берлин. Русия е колос на глинени крака, Наполеон, XIX век. През 1814г. руската армия влиза в Париж. Ще завладея Русия до края на годината!, Хитпер, XX век. През 1945г. се самоубива, когато руската армия влиза в Берлин.
Време е на престъпните елементи в Киев да се даде урок-подобаващ!!!
МВФ одобри $ 17 млрд. заем на траншове за Украйна снощи, Газпром получава заплащане; Украйна получава парични постъпления; и вратата е широко отворена за САЩ и ЕС да налее още "контролиращо влияние" в разделената нация ... Освен, че има едно нещо: Ако украйнското правителство загуби контрол над източните части на страната , спасителен план ще трябва да бъдат преработени. Което, грубо преведено , изглежда означава, отидете на война с проруските сили (и по този начин самата Русия, ако Путин вижда очевидни неговите сънародници в беда) или не получите парите си ! Някои други елементи на бележка включват: МВФ призовава Украйна да REACH ACCORD ЦЕНА С ГАЗПРОМ BY септември УКРАЙНА инфлацията да скочи до 16,2% през тази година, МВФ ДАМС * Русия GAS увеличение на цените може да отслаби ГРИВНЯ: IMF STAFF Средно:
Фашизмът в Украйна е жив. По-скоро хамериканците го съживиха с обезценения си долар и обучение на фашистки паравоенни групи в съседни страни. В Украина винаги ще се намерят национални продажници. Сега фашизмът вилнее по украинските земи и отнема стотици човешки живота. Но всички знаят как се постъпва с фашисти - както с Мусолини ...
това е то съвременния украински фашизъм. Да подпалиш хора, да не даваш на пожарната да гаси, да стреляш по тези, които излизат и накрая да маршируваш с факли из улиците. Вие отворковци, как наричате това!
Турчина изпрати башибозука да изгори и избие православните руснаци. Има известна символика тук.
Американците показват истинското си лице пред света. Шистов газ и продажба на оръжие - това са истинските причини за "революцията" в Киев.
бе ДИРници....?? или не ви дават от едно посолство да кажете?
Какво толкова трябва да ти казват, всеки знае, че руснаците са избили най-много народ, исторически рекордьор по масови убийства са.
15 от загиналите са били руски граждани - станала от играчка плачка. Докато се правили на щирлиц дошли футбоните фенове и един от тях бил достатъчно луд за да запали сградата в която се скрили. Ако 15 граждани на турция събират подписи за федерализацията на България в Кърджали няма да е много добре. Все пак Путин стои и чака властта да почне да арестува за да каже че има репресии и като властта не може да направи нищо почват футболните фенове.
ББС пишат, че и от двете страни са хвърляли молотов. Така че гарнизонът на сградата, не е съобразил, че това не е крепост и гори.
те и на тези които взривиха кулите им намериха паспортите в пепелта, ама се оказа че са хора които си живеят някъде в арабския свят, оцапан си с кръв, заработваш къравави надици
...като си ги знаем как действат руските подлоги няма да се учудя, ако и в Украина за да засилят напрежението не си подпалиха профсъюзния дом сами, както тук си подпалиха партийния дом 90-те год. и сума време със същото настървение набеждаваха мирните демонстранти, с почти същите изрази - фашисти и други простотии...
Вече мейданджиите си показаха истинското лице на убийци. Оня грозник, който изпълнява длъжността президент какво ще каже след това убийство? И къде са медиите, които разказваха сълзливите историики през февруари за клетите майданци, протестиращи в студа?
Руско г....о, лъжеш. Знаеш много добре, че убийставата са изцяло резултат на Путиновите действия.
Ако 15 (половината) от загиналите не бяха руски граждани можеш спокойно да заявиш че не е имало външна провокация. В случая сакатлъка е провокиран и някой има политически интерес. Иначе лумпените са си лумпени и от двете страни. Хората от майдана искаха да са в Европа а не в азия .. поне болшинството.
Да се нарича един случаен инцидент масово убииство е много смешно. Плюс това никой не ги е карал насила да правят палатков лагер и да укопират държавно учреждение. Както казва народа да би мирно седяло не би чудо видяло. Браво на юначните украински патриоти че не чакаха пасивно прорустките екстремисти да разбият държавата им отвътре.
Викаш, ако някой беше драснал клечката на палатковия лагер на майдана или на катуна с розовия танк пред НС щеше да реагираш по същия начин ли?
Някой американофил може ли да ми каже каква е разликата с Батак?
Ами не може за тяхно съжаление не са успели да поучастват на страната на турците. Та за тях това е нормално.
Чакам да кажеш, че американският президент е наредил подпалването!? Да, ама не - това е в стила на една друга спецслужба, чийто представител е президент на РУСИЯ!
На дебил американофил му се дощял. Покрийте се бе, руски гадове, цялата сеч и бъркотия в Украйна е дело само на Путинова Русия и го знаете.
Не съм американофил, но мога да ти кажа няколко съществени разлики. 1. Батак е в България, Одеса е в Украйна, какво търсят руснаците там? 2. В Батак агресора избива местното население, в Одеса местното население избива агресора. За да няма такива изтъпления агресора да се прибере в своите граници, ако някой украинец желае може да емигрира в русия а не да се отцепват цели градове и области, все едно софиянци да се федерализират и присъединят към Австрия или бог знае коя държава, а селяндурите да гледат безучастни и да ръкопляскат.
Не е ли показателно че траура е обявен с половин уста и то само в ОДЕСА защо не е национален? Всички знаем защо, за бандеровците това не са хора те правят това което са правили и по времето на Хитлер те са това УБИЙЦИ и не просто а ИЗВЕРГИ. Гледах как в едно предаване по украинската телевизия едно младо пишлеме обясняваше как са "зачистили" и всички ръкопляскаха за този невероятен "Успех". Украинец=Фашист+Убиец+Изверг+Дрогиран психопат
Ами ако си чул и радиопредаванията на руските терористи , и те така зачистват. Така зачистиха и онзи депутат. Каквото повикало ,такова се обадило. Стига крокодилски сълзи.
ами те онзи ден празнуваха годишнината от създаването на украйснкия СС батальон, на които и германците са им сваляли шапка за тяхната жестокост.
Крайно време е въоръжените сили на Русия да пречупят гръбнака на чифуто-фашизоидите, домогнали се с финансовата подкрепа на брикета Обонго, до власта в Украйна! Всяко отлагане ще доведе до още невинни жертви на еврейския терор! Приднестровието трябва да отиде в състава на Руската федерация!
до иван за руските жертви. ами иване ти като не разбираш защо коментираш, само се излагаш. или и ти като американците не можеш да покажеш украйна на картата. хайде да те светна малко. в украйна почти няма семейство което да не е свързано по някакъв начин с русия, дали ще е родствени връзки двойно гражданство или някой от семейството работи в русия. ей това не можаха да го разберат на запад и резултата е очевиден.
Ти си много тъп ако си мислиш, че в България има човек който не знае къде е Украйна. Ама много тъп. Ами те и Молдова и Румъния са така? Какво предлагаш Румъния да анексира Молдова? Ние да анексираме Македония ,щото езика ние близък?
той е оцапан в кръв и не му пука. те му плащат, с тези кървави пари хич не се излага, такъв сценари и има и за България, имахме късмет за сега че янукович не подписа и трябваше спешно да действат иначе първо тук щеша да с епролее кръв, иван му се плаща с тези кървави пари , не си губи времето да му обесняваш това му е работата да ти губи времето
Затворете форумната си секция, не давайте сцена за изливане на омраза между българите, не разделяйте нацията заради едни платени коментари и парите , които вземате за да отразявате само позицията на Шутин, стига ни навирахте непроверени новини от ИтарТасс
НАРОДА НЕ ГИ ИСКА ТЕЗИ ИЗЧАДИЯ НАЧЕЛО С ТУРЧИНОВ И ЯЙЦЕТО.ЩОМ ЦЕЛИ ГРАДОВЕ С НАСЕЛЕНИЕ НАД 100ХИЛЯДИ ПРЕДАВАТ ВЛАСТТА БЕЗ ПУШКА ДА ПУКНЕ, СИ ВАДЕТЕ ПОУКА КОЛКО ГИ ОБИЧАТ И СА ПРАВИ СЕГАШНИТЕ УПРАВЛЯВАЩИ!
Кой го пита обикновения гражданин в тези градове какво иска? Едни 30 руски терориста нападат даден град въоръжени до зъби, там 20те милиционера си здават постовета, щото тяхната работа не е да се бият с армейски части. И това става? Как това определя желанието на жителите, дето си ходят на работа?
при 80 процента проруско настроени украйнци трябваше да избързат с преврата преди изборите да с епроведат, въпреки че избори бяха съгласувани и сега да обвинят русиия, въпреки че русия до последно настояваше за тези избори да се проведат. в крим имаше редовна украйнска армия и не имало нито една жертва, тук има мирни граждани и е пълно с жертви играта ана американците и европейците винаги е била срещу православието и славяните все пак обеденени руснаци и беларусци, и украйнци прави славянски съюз които е с повече от половината население на европейския и с реални ресурси по големи от на която и да е държава по света и от евроепейския съюз да не говорим че руснаците почнаха да демонстрират по висок стандрт от този на западняците, все пак знам какво е на запад, трудно им е нахората, банките ги крадат, но пък рекламите си върват за великия рай, едно е хубаво на запада че хора като тукашните тролове не вървят хората си имат имунитет и въпреки масовата дезинформация хората си иат собствено мнение
Обърни внимание на бутона "Shift" на клавиатурата. Ако не знаеш за какво се използва мога да ти обясня.
Украинските части в Крим , не получиха заповед да запазят Крим. Иначе сега от Крим нямаха да са останали камък върху камък. И в момента руснаци и украинци все още щяха да се бият в Крим. Украинските военни го казаха, щяхме да се бием до смърт, но нямахме заповед. И тук е грешката на американците, не видяха ситуацията правилно.
Не му е лесно на Обама с такива тъпи протежета. Даде им "зелена светлина" да се справят със съпротивата със сила, а те - горят живи хора. Кой в днешно време гори живи хора? УСА отново се усра. Спонсорират групировки, които всъщност не могат да управляват.