Борим пушенето сред учениците
Национален ученически конкурс "Проектът на нашия клас за живот без тютюнев дим" започва днес, съобщиха организаторите, цитирани от БТА.
Обратно в новинатаКоментари - Борим пушенето сред учениците | Днес.dir.bg
Коментари
Цигари, алкохол, наркотици, лоша храна... Нима мислите, че това е грижа само на родителите и учителите?! Нищо подобно: докато цялото общество не даде отпор на проблемите, нищо не може да се случи. До момента - всичко е ПАРИ. Защо се продават алкохол и цигари на непълнолетни? Защо им се сервира алкохол в заведенията? Защо изобщо се допускат в питейни заведения?Ами наркотиците - кой ги внася и кой ги продава? На кого? Кой произвежда и продава нездравословна храна? Защо има такава в училищните места за хранене? И още нещо, дами и господа, които непрекъснато сте в командировки в чужбина: не забелязахте ли вече, че в стара Европа учениците влизат в училищата и после вратата се заключва - няма движение навън-навътре, няма външни лица и т.н. Стига сте откривали топлата вода!!! Закони има - изпълнителната власт да действа. Това е.