Коментари - Защо в студовете по-често ни удря статичен ток | dnes.dir.bg
назад

Защо в студовете по-често ни удря статичен ток

Британски учени обясниха защо когато времето застудее, по-често ставаме жертва на разряди със статично електричество.

Обратно в новината

Коментари - Защо в студовете по-често ни удря статичен ток | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Това се учи в седми клас. Какви британски учени и какви неверни неща се пишат. Някой да проверява текстовете преди публикуване

Учили били, ама не са научили и станали журналисти.

Голяма глупост сте преписали. Проводимостта на въздуха зависи не от температурата му, а от влажността му.

Само като видя "Британските учени" и ми стига. Все едно да видя Дойче веле за пропаганда. Има повече статично електричество просто защото се носят много повече дрехи които могат да го предизвикат от триене

Пълна глупуст е това, вероятно си се замотала в превода.

"Просто при тези климатични условия въздухът става по-добър проводник" Точно обратното. При студ влажноста намалява, а сухия въздух е ЛОШ ПРОВОДНИК. Така че ако носите синтетика и ходите далеч на север дет влажноста е ниска, статичносто електричество вярно си става досадно.

Уффф, цял живот си страдам от много чести удари от статично електричество зимно време:(През зимата не смея да пипна каквато и да е метална повърхност, особено, когато съм със зимната ми парка. Това ме преследва над 20 години.

Как може да пишете такива откровено неверни неща? Ел. ток в газовете не протича заради движение на електрони, а на йони. Учи се в 7 клас. При понижаване на температурата макс. количество водни пари във въздуха намалява и той се изсушава. Това намалява диелектричните му загуби и той става още по-добър изолатор. Това дава възможност върху телата да се задържа по-висок заряд от статично електричество и при разряд да протича по-силен ток. Като за без пари - толкова!

Не се ядосвай на тъпотията на съвременните драскачи, не само, че не разбират от това което е изложено като тема, те даже и не са превели материала както трябва!!!

Точно така, в статията е написано точно обратното. Логично --> сух въздух = по-голяма изолация = по-голямо задържане на заряди. Ама то мисленето не е за всяка глава.. Не случайно има изискване за определена минимална влажност в помещения с електроника - за да не се натрупва статично електричество което може да я увреди.

тези британски Учени да не са специализирали в БАН?