Тодор Кантарджиев: Маските в градския транспорт трябва да останат
Културният човек 12 пъти средно си мие ръцете на ден, казва инфекционистът
Обратно в новинатаКоментари - Тодор Кантарджиев: Маските в градския транспорт трябва да останат | Днес.dir.bg
Коментари
Всеки смъртен случай с ковуд трябва да се разглежда като криминално деяние. В България смъртността в болниците е 5 пъти по-голяма от тази в други страни на същото ниво на здравеопазването. 4.от 5 са умрели от докторите, не от болестта.
Ма как, бе, заплатите на тия,дето нищо не вършиха, освен да предписват антибиотици на ишлеме, да броят заразените и умрелите, и да плашат народа, трябва не само да останат, ми да се вдигнат даже.
Задължителна маска за Катранджиев, пардон Кантарджиев, където и да е, дори в тоалетната.
Управляващите, не си играйте с търпението на хората... Има реална опасност пружината да се скъса. Много добре го знаете от вашите проучвания.
Нека да ни прадставят доказателства за ефекта на маските, дали реално предпазват, защото досега нито една вълна, никъде не са спрели. Също нека да има публичен дебат със специалисти, които са против оставането на маските, а такива има много.
Много е смешно. В неделя е шоумен, в понеделник е доктор .:)
Забелязвам, че има ковид-зависими, който не могат да се справят с идеята, че има живот без КОВИД-19.
Какво всъщност казва ..... културният човек трябвало винаги да е с маска и завинаги в градския транспорт да се влиза само с маска ?!?!
Културният човек не псува и не се бие, а направо поглежда през оптиката и "действа"! Искаш ли "действие", мустаката гнидо?!!
виждал ли си мангал с маска в градския транспорт? Няма и да видиш. За кого е този двоен стандарт?
Пак започна безкрайния дебат за и против. И то заради някаква маска - парцал, който нито помага и нито пречи. За две години пандемия дори не се научихте да ги носите, носите ги като увиснали наакани гащи под носа, но дори и това ви мързи да направите, камо ли някакво по-голямо усилие. И както беше казано по-нагоре - българина разбира само от глоби и от бой, иначе дава акъл и си прави каквото си поиска... Българската нация е нация от мрънкалници, които недоволстват основно в интернет и вечер под юргана и на маса, в другото време мълчат като риби и търпят да ги мачкат.
Сигурно си анонимен защото се различаваш?
Маските са вредни! А тези дето постигнаха от средата на 2020г. 65-70 хиляди повече починали, са за съд. Дори няма в момента законно приета извънредна епидемична обстановка. Дори това не можаха да свършат като хората. Че не предвидиха, че със свършващото на 13 май 2020г. извънредно положение, ще се получи дупка, докато мине процедурата на влизащият в сила на 14 май 2020г. член от закона. Като се събудят, през главен държавен здравен инспектор, министър на здравеопазването, министерски съвет и пак министър на здравеопазването за заповедите. И затова приеха всичко на 13 май 2020г. и лъжат в заповедите за решение номер 325 на министерски съвет от 14 май 2020г., когато няма заседание на министерският съвет. Въобще редяха недомислица след недомислица. Не можаха да го приемат ден по-рано закона. И да не би тук да сме по-недисциплинирани от в Африка? Е как така в Африка са май най-добре?
Маските са вредни за здравето! Това да дишаш задържаният преден издишан въглероден двуокис. Ако станат постоянни, както се опитват, като нищо хората ще живеят няколко месеца по-малко средно. Опитват се да ги наложат като чалмите в османската империя. Добре че има закон за бурките, забраняващ да си криеш лицето на обществени места и да носиш маска. Изключението за здравни причини, в момента е неоснователно. Тези постигнаха от средата на 2020г. 65-70 хиляди повече починали. В последните седмици се увеличава с по-малко и броят разни на средна възраст над средната за умиране в България. Зависи повече от прогнозата за времето за студа (води до по-голяма смъртност), отколкото от прогнозите на "специалистите". Докато ги съдят само трябва да разпределят колко десетки хиляди умряха от мерките и колко от скапаното ни здравеопазване. Дето и сред броените починали на констатирани е 2.4 пъти повече умиращи от средното по държави. Където сме някъде 0.083% от световното население, но имахме 0.6% изкарвана смъртност с ковида - над 7 пъти повече спрямо населението. Където на милион ни изпреварва само Перу, които са сега 76.8% ваксинирани - вярно по-късно се ваксинират, а от отдавна са зле. Бяхме пъти по зле от държави пред с 0.1% ваксинирани, като в Африка. Така Тодор Кантарджиев и другите трябва да се оправдават пред съда, докато ги съдят на доживотен затвор без право на замяна, за десетките хиляди умрели и техните заслуги за това.
"......Културният човек 12 пъти средно си мие ръцете на ден." По-сбъркан словоред трудно може да се измисл.
Такива ги лекуваха. Водят се обсесивно-компулсивни разстройства, страх/фобия от вируси, бактерии и така нататък. Имат си названия мизофобия, гермофобия, бацилофобия, бактериофобия. И се хвалеха на предавания, как някой си слагал само 7 пъти сапун за миене, а не стандартното за него 42 пъти ли бе. Често в мании за миене изпадали изнасилени жени. Някога хората не са знаели що е то миене на ръце. Ако и сега не бяха обръщали внимание на ковида, примерно в България щеше да има няколко десетки хиляди по-малко умрели, а по света примерно 10-40 милиона. Не помня дали точно Кантарджиев не 8каза, че ако каже ефективността от миенето на ръце срещу ковида, хората са щели да спрат да си мият ръцете.
И аз така. По 12 пъти на ден си мия ръцете, ама преди да ходя да пикам, че с тези омазани ръце не мога да го пипна. За разлика при теб докторче, където си миеш ръцете след пикане...
Кантара ти си по Комичен и от Зеленски ! Защо ще мъчат хората с маски ? Някой изрод плаща яко за да носим Маски , колко Маски останаха да се продадат ! Има и докарани Финики , трябва да се продадат !
Ми беше с маските - да не гледам начумерените физиономии на вечно недоволния българин.
а от какво да е довоелн българина, бе говедо празноглаво?? Виж данни за демографската катастрофа за последните 30 години, виж данни за вида и типа "индусруии" в съвременна БГ и на теб ще ти се стъжни, ако имаш поне малко мозък! А на този боклук кантара- да си навре една маска еди къде си! Трета година манупулации и терор над хората не трябва да се допускат!
Бай Шиле, освен член на журито, да напомни, че е капут.
Много хора вече са без маски по автобусите и за мен проблема е че няма кой да глобява, байганьовците не разбират с добро, но като отидат на запад там са примерни граждани, тук селянията и протията са бедствие.
Кантарджията правилно се ориентира към ТВ реалити шоу програми, тъй като скоро вече няма да може да се печели от Ковид истерията и неговата клати-к.рска длъжност в софийска община ще стане излишна.
МАСКИТЕ ПРИЧИНЯВАТ КИСЛОРДЕН КИСЛОРОДЕН ГЛАД НА СЪРЦЕТО...БЯЛА МАФИЯ ,ИСКАТ ДА ЗАДЪРЖАТ ВЛАСТТА НАД ХОРАТА
В софийското метро - с камери и прегради не знам как е. Но в другите градове почти никой от младите вече не носи маски в автобусите. Тъкмо проукраинските, проевропейските, "сексуално неутралните" млади. Ако тях сте ги загубили как очаквате да продължите ковидобесиието? Кой остана да ви вярва?
Подобно на казаното от героя на Георги Русев в Адио Рио: Кантарджиев среща свой бивш приятел и оня му казва "Спри се, бе, ставаш за резил". "А, не бой, се. Аз на резил нося много".
Понеже урките спазват вдичко.. никога повече тормоз... бийте се като ви каже някой нещо ... Маската на бал с маски а бай шиле ако може някой да го набие прекрасно...
Съгласна съм,че всеки културен човек още в детството трябва да се е научил да измива ръцете си.Не съм съгласна маските да останат за всички.Нека хората,които се чувстват застрашени да ги използват където преценят.
Боклук! Пада ли извънредната епидемична обстановка пада всичко! Всичко друго е незаконно!
Абе тоя няма ли кой да го срещне на улицата и да го маскира с наколко винкела в главата!
Я, журито на "България търси талант" се изказало за платнените бактериалници. Нещастник нещастен, заради вас хората си взимат чадър като кажете, че ще грее слънце.
Добре, като ходиш до тоалетна 4-5 пъти на ден плюс 2-3 пъти като ядеш - демек 7-8 пъти преко сили, 10 да речем...значи трябва да добавя още 2 пъти нещо, че не ми се иска да съм некултурен...
И как го сметна този лауреат 12 пъти...ако си ги мия 8 пъти не съм културен значи ли или???