Коментари - Свидетели по делото за исляма се отказаха от показанията си | dnes.dir.bg
назад

Свидетели по делото за исляма се отказаха от показанията си

Свидетели се отрекоха от първоначалните си показания по делото срещу 13-те обвинени за радикален ислям в Пазарджишкия окръжен съд. Съдът разпита и таен свидетел - служител на ДАНС.

Обратно в новината

Коментари - Свидетели по делото за исляма се отказаха от показанията си | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6

Коментари

Kalin

Тази поява на радикаликален исляма у нас е добре подготвена и финасирана от арабските страни.за мен лично спрете им парите които текът към тия и нещата ще се оправят.Циганите си продават гласовете са жълти стотинки а тук явно става дума за доста по сериозна инвестиция.Това едното-спрете парите и каналите които ги докарват у нас. Второто -огромна вина за тази ситуация у нас имат и медиите и телевизите които бълват сапунка след сапунка от тия страни.Там се показва свт който реално не съществува там.Много добре го беше написал някой в форума-да вИстамбул нещата изглеждат абе що годе наред но я мръденете малко в страни и .....диарбекира ще ви се покаже в целия си ориенталски средновековен блсък-с фереджета фесове забулени и.....Така че телевизиите и по специално БТВ и сега ТВ 7 носът огромна вина при което си задавам въпроса дали случайно и тях не са ги смазали с парички отвън за да дават тия неща нонстоп.

Как съдът проверява самоличността на свидетелите, при тази маскировка? Бърка ли им под полите, проверява ли за експлозиви?

Имаме ли и ние българите законно право да се съберем пред съда в Пазарджик ? Знае ли някой как е по закон? Моля кажете. Защото на турци и цигани всичко е позволено, но за нас сигурно не е и може да ни арестуват.

Да се обединим! Агитката на ЦСКА и Левски, и всичко ще си дойде на мястото.

Ако имаме разрешение на общината, защо да не е законно! Но това е капан! Аз искам да се съберем, за да питаме парламента, българите имаме ли държава?

"не владее добре български и не е разбрал под какво се е подписал" P.S. ами нали инвестирахме

В Турция светската държава на Ататюрк се мачка и като че ли си отива. Защо трябва процесите, които дърпат Турция към средновековието, да е пренасят и у нас? Не ни е нужен турски внос на средновековие, финансиран с арабски нефтени долари. Нека да си разиграват коня в Турция. Ние не сме ислямска държава! Айде вън!

Ще отрече, ми! Това е целта - да даде предварителни показания и на делото да се отрече! Сега съдията трябва да каже, че са невинни, заради липса на достатъчно доказателства. И това моментално дава оправдание и легитимност на сектата. Ако съдията, все пак, намери че са виновни, обвиняемите имат зад гърба си ДПС, мюфтийството, БХК, Турция, Саудия и пр. ислямски свят. Ще нададат кански вой: ама, свидетелите друго казват, съдът е фашистки! Възродителен процееес! Юруууш на протестите и атентатите! А питам аз цялата политическа паплач в министерствата и парламента - има ли някой зад гърба на съдията и на българите?

Факта, че свидетели започват да се отказват от показанията си пред съда, дадени в досъдебното производство иде да покаже, че тези хора са заплашвани впоследствие или казано с други думи започнали са да играят заплахи, а защо не е и прилични суми. По принцип тези хора казват "Аз казах и Алах чу, сега не мога да се отмятам"! В тази връзка магистратите не следва да вземат предвид тези откази, защото щом играят пари или заплахи, значи наистина намирисва на мафия или по-скоро на "външно радикално" влияние.

Не може да се каже, че мургавите лъжесвидетелстват. Единият път казал едно, другият път друго. Значи 50 на 50, половината е ИСТИНА ;-)

Това е така - "Аз казах и Алах чу, сега не мога да се отмятам". Чувал съм го, виждал съм го. Но тук имаме работа с някаква разновидност на исляма. Ако са го научили, че светската власт е лоша, какво му пречи да лъже в името на Алаха?! Като гледаме, какво става в арабския свят, подобни разновидности смесват религия, политика, етнос и тормозят и мюсюлмани и християни, като се оправдават религиозни добродетели. А това си е игра на пари и власт!

"Свидетел по дело отрече да е казвал, че немюсюлманите ще горят в ада" Че това за престъпление ли трябва да се смята? Такова изказване може да чуете от всякакви други религиозни общности, дори християнски. Например, баптистите могат да ти кажат също че ще гориш в ада, стига само да кажеш че не си вярващ (атеист). Щом не вярваш в Бог, ще гориш в ада и точка. Това не значи, че ще ти режат главата, просто им е мъчно за теб, защото няма да попаднеш в рая. Мисля, че трябва по-сериозни доказателства за обвинения в радикален ислям.

Обвинението е за проповядване на радикален ислям - салафизъм, религиозна и расова омраза в джамиите и на антидемократични ценности. Не е случайно, че сектата е заличена от регистъра, а Ахмед Ахмед вече е бил осъждан условно за същите обвинения. Но, не се е поправил.

"Наблюдавам една некомпетентност по отношение на религиозни въпроси в залата" Естествено! България не е мюсюлманска страна! Съдът в светска държава е компетентен по правните и законовите въпроси! Намирате се в съд и сте длъжни да уважавате институцията! По отношение на религиозни въпроси, търсете компетентност в мюфтийството!

Ама че сте изостанали. Този сезон черните дамски превръзки са на мода ;-)

Раираните мъжки костюми - също...

Предлагат се и мокри памперси за най-малките.

Да ги видим тия маскираните, когато радикалните ислямисти им кастрират клиторите, както е радикално! Да ги видим каква песен ще запеят, като почнат да ги замерят с камъни, за да ги убият.

Крайно време е да забранят всички религии и учения, уповаващи се на нещо различно от доказани научни факти...

на германското правителство относно салафизма и салафистите от тази година ,по радио Дойче веле,е че САЛАФИЗМЪТ ИМА СИЛНА ВРЪЗКА С ТЕРОРИЗМА,НО НЕ ВСИЧКИ САЛАФИСТИ СА ТЕРОРИСТИ -прочетете в уикипедията ,или другаде

в уикипедия,на англ пише,че това е ранен и нереформиран ислям,който не е приел демократичните принципи като реформиращите се версии на исляма,за да има съвместимост с живота/модернизация в наука и практика,организация,разпределение равно и на задължения,за равни права и т.н./ в съвременността,и заради това негови критици твърдят,че "плава по задушаващи извинения/оправдания ,като напр "като свършили парите,започнали войни,защото нямали какво да ядат,вместо -задължителното образование до пълнолетие,за квалификации и професия ,за поддържане на живота с приходи от производителен труд,както е по демократичните права ,като всяко право се заработва с изпълнение на задължения в обществото -учение,труд,данъци за общите държавни разходи и осигуровки .....САЛАФИСТИТЕ СА ОПИСАНИ КАТО ВОЙНСТВУВАЩИ И ЦЕЛЯЩИ ДОМИНИРАНЕ/да командват с насилие за облаги,а не демократична равнопоставеност и мир / ,според безплатен он-лайн речник

Най - лошото в цялата тази работа е , че тези хора изобщо не са безобидни , нито те , нито действията им.Ако не ги озапти държавата на време ще им сърба попарата не едно поколение !

незнам какво става, но ми прави впечатление от телевизията, че все повече мъже са пуснали дълги бради и без мустаци и все повече така забулени жени, че само очите им се виждат. винаги е имало мюсюлмани в БГ, но преди не изглеждаха така. Има някакво "раздвижване"/"промяна". Заприличват ми на талибаните от Афганистан. И това трябва да го забележат "компетентните" органи.

Мюсюлманско детенце се изгубило в мола. Служителят, към който се обърнало детето за помощ, го пита: - Как изглежда майка ти? - Де да знаех. - отговаря детето.

Не е точно така. Ако гледаш големите градове като Истанбул, Измир или Анкара да, всичко там изгежда цивилизовано и европейско. Но иди да 20 км. в провинцията и всичко тотално се променя- жените носят бурки, седят си вкъщи и масово се женят и раждат на 13 - 14 години. И всичко това се търпи и дори толерира от Ердоган. Нищо против Турция- много уважавам хората там и от тях до сега само добро съм видял, но не се заблуждавайте. Турция далеч не е толкова светска и модерна колкото изглежда на пръв поглед.

беше светска и пак ще бъде но, не скоро.до тогава е опасно да бъде в евроструктори

Циганите от Пазарджик са големи тарикати.Понеже исляма позволява да имат по 2-3 и повече жени, изведнъж станаха друговерци.Утре тез които са взели пари от банки и те ше кажат че религията им забранява лихварство и няма да ги връщат.Въобще пълна цигания.

Толкова много турски филми вървят по всички телевизии дори всичко да не е истина нека да видят че там живеят светски и няма нито забрадки нито шалвари, ама кой знае как им промиват мозъците.

Циганията у нас е голяма,защото циганите сега се правят на изповядващи исляма.Но да видят в Турция почти никой не ходи така облечен като плашило с такива дрехи покриваши ги от глава до пети.Процента на тез плашила в Турция отнесен към населението е малък.Турция е съврвменна държава,а тук ги тласкат в средновековието

Radostina

Това е така защото тези хора нямат нищо общо с хора които изповядват исляма.Аз живея в Германия и тук движения на т.нар. салафисти се наблюдават постоянно от службите които са отговорни за това, тай като те са прекалено крайни в изказванията си и талкуват и проповядват корана по начин по който на тях им харесва.

Защо до тези нещастни жени, които очевидно съвсем съзнателно и демонстративно провокират Българските закони в християнската ни страна не застанем и нормалните българи, граждани на тази страна на контра-демострация, да защитим съда и българската държава? Защо не се организираме?

Циганията у нас е голяма,защото циганите сега се правят на изповядващи исляма.Но да видят в Турция почти никой не ходи така облечен като плашило с такива дрехи покриваши ги от глава до пети.Процента на тез плашила в Турция отнесен към населението е малък.Турция е съврвменна държава,а тук ги тласкат в средновековието

Турция не е само Истамбул и Анкара,баш така си е

въпроса ми дали проверяват тези маскирани жени дали не носят някакви бомби под фереджето,че те с това облекло могат да носят всичко.после да няма камикадзе а след това ами ами,и хер мер. идруго нещо,питам се това наистина ли европеиската България или някъде някоя част в Авганистан..

Искали да ги съдят само вещи в исляма. Сигурно трябва само имами да изберем в съдилищата за да не им накривим фесовете. И това ако не радикален фундаментализъм??? Що не протестират срещу варварските присъди в арабските страни. Режат ръце, уши и каквото си поискат. Само що още не са ги осъдили и прибрали където им е мястото? Май пак някой си поп Кръстьо си е продал душичката!

Трябва да се проверят свидетелите дали са правоверни мюсюлмани и дали са им обрязани пишоците.За всеки случай преди да дават показания да им се клъцнат и кайсийките.

Самураят се опита да си направи харакири... Но не уцели и му се наложи да става мюсюлманин... P.S. може и да са самураи ;-)

Как неграмотен циганин чете лекция.

- Знаете ли, че Мечо Пух е християнин? - Ако беше мюсюлманин щеше ли да има за приятел една свиня!?!

Ако обвинението повдигнато от прокурорите е основано единствено и само на показанията на пазарджишките цигани, нещата ще стигнат до очевидния си край... което ме навежда на мисълта, че пак става дума за разработки...

еххххххххх Защо не коментирате, че ад.Х, е и председател на общ.съвет е и адвокат, демек :: много, ама много голям конфликт на интереси - ако е вярно това!? Що за талибанска държава сме, а?

Ти по какво съдиш, че това е конфликт на интереси? В Общинските съвети отделните съветници не престават да осъществяват трудовите си функции, както депутатите, когато ги изберат за такива. Никакъв конфликт на интереси няма в това да си адвокат и да си общинскии съветник.

А ти си с промит мозък невернико

не знам какво имаш та си се писал,,имам" но това не е мозък

Леле този съд е пълен с ходещи бомби :-о

Уповавайте се на Аллах

...и на Муамед, да не отидете в ада, че ще видите вие тогава девственици...аха-я.

ТОВА ДА СЕ ЗАБУЛВАТ ГО ИСКАТ МЪЖЕТЕ..., ОТ КЪДЕ НА КЪДЕ, ДА СИ СЕ ЗАБУЛВАТ ТЕ. А Я ДА ПИТАМЕ ЖЕНИТЕ, ДАЛИ ИСКАТ ИЛИ ИМ ХАРЕСВА? ТОВА СА ТАКИВА ТЪПИ ПРЕДРАСЪДЪЦИ В ТАЗИ РЕЛИГИЯ, В КОЙ ВЕК ЖИВЕЕМ, ТА НЯКАКЪВ СИ МЮСЮЛМАН ЩЕ МИ НАРЕЖДА ДА СЕ ЗАБУЛВАМ И Т.Н. ТАЗИ РЕЛИГИЯ ТРЯБВА ДА СЕ ПРОМЕНИ, ТЯ ПОТИСКА ЖЕНИТЕ....

- Защо им е разрешено на мюсюлманите да имат четири жени? - Защото искат да имат умна, красива, добра и богата жена.

ХА-ХА-ХА И ВСЯКА ДА Е ЗАБУЛЕНА, И ДА ГЛЕДА САМО НЕГО?? ЗАЩО ТОГАВА ДА Е УМНА, КРАСИВА, ДОБРА, БОГАТА? ХА-ХА, ДА МУ МИЕ КРАКАТА И МУ ПИЕ ВОДАТА?? В СКОРО ВРЕМЕ И ОНЕЗИ ДАМИ ЩЕ СИ ХВЪРЛЯТ ШАМИИТЕ...

Ми щом са си признали, че са салафити, значи са направо за бумбака! Що трябва да се точи тува дело?

Забулването в черно е явно нова мода по тези места, налагана от тези имами Аз съм работил дълго време в тези райони и знам как ходеха жените и особено младите. Много красиви, много цветни носии и с бели или шарени забрадки. Това ново течение идва от арабския полуостров и Африка.

Никога няма да се опаковам от главата до петите още по-малко пък в черно. Хубава съм и нямам какво да крия. Който се срамува от външния си вид, нека се покрива. Чудя се на тези нещастни женици от снимката. От любопитство четох в Корана откъси относно отношението към жената и ми беше чудно как може да се третират жените по този унизителен /но според тях даващ им "права" начин/. Алооо, вече е третото хилядоление, събудете се!

по мухамадански календар не сме 2012 година а 1433 година ,явно са там все още.

Да бе. Из "развитите държави" на Европа ( Австрия ) какви по-забрадени съм виждал. Нинджи. Само по една цепка широка сантиметър за очите. Не се знае жена ли е мъж ли е отдолу. Единични случаи са де.

Достатъчно е да сравниш по какъв начин се обличат в Главното Мюфтийство и да ги сравниш с имама на Париж (даваха го по телевизията на скоро покрай разните карикатури и тъпи филми). Човека облечен с нормален костюм, нашите сложили капите и наметалата, наредили се в редица и оправдават парите вложени в тях от разни благопожелатели...

Трябва да вкарат адвокат Василев в затвора, принуждава свидетелите да лъжат и отричат от показанията си. г-н Василев, Господ гледа какво вършиш.Продажен боклук.

Преди около 10 години в Пазарджик в голямата джамия ходжата не можа да изброи 5-те стълба на исляма вие искате грамотност и познаване на религията от циганите. Докато фондациите дават пари в махалата ще са мюсюлмани, като спрат парите или ги притиснат в полицията ще се отрекат от всичко.

Гледайте навсякъде из нета има клипове ,как тези с обърнатите бради,как изхвърлят старите имами от джамиите като мръсни котета-Босна,Сърбия,Санджак,Албания,Черна гора,Крим-искат шериат.. Много ми се иска да видя ,как ще им мине номера в Северна БГ като влязат в турските джамии.. Безрезервна подкрепа от всеки българин за комшиите -нашенските турци ,ако тези урунгели решат и тях да тормозят!!

Лъжат! Мюсюлманите са достатъчно наясно с нещата които се вършат, но сега се правят на ощипани! Я малко с гумените палки в подземията на полицията... и ще им се изясни картинката!

Добру утро Пенке ле,ако за вас това е новина ,берекет версин.. Грамотен едва ли ще го цакаш ниско метър с номера -жена му да прилича на бостанско плашило,неговата мутра на обърнат женски полов орган и всяка сутрин сабале в 4 ,ходжата да се катери по дуварите ,па да мяучи като приклещен котарак на месечина ,да го будел да се моли надупен в нощница към Мека.Целият цирк за един шербет с локум..ххаха Аре у лево мумулистанците,баш българете знаят 2 и 200,пробвайте с някой балам ром ,таман сте сте си лика прилика ..

Проблема е в беднотията, безработицата, неграмотността и безизходицата. За малко пари циганите ще приемат и будизма. И не само циганите. Въпроса е от къде идват парите на тези "имами"и сещу какво са им дадени.

По скоро въпроса : Защо изобщо са тук имамите? Да си раздават парите из Диарбекира и хич няма да ме интересува откъде са им

Защо не са ги записали като са дали показания първия път, след това да им пуснат записа, да направят гласов анализ и да ги съдят вече за лъжесвидетелство и опит за измама на съда. До кога свидетели ще бъдат манипулирани от престъпниците.

Тези хора са опасни не само с невежеството, но и с двуличието си. Вече и децата разбират, че религията е измислена от хора и отдавна е изиграла градивната си роля. Сега тя само дели вярващите и ги подтиква към взаимна омраза. А имамите, щом са толкова образовани, нека признаоят, че Създателят е ЕДИН за всички по земята, независимо кой как го е нарекъл. В тоз смисъл всички вярваме в единен Бог и не може да се калифицираме като "правоверни" и "неверници".

е длъжен да спазва гражданските и държавните закони,ДА ИЗПЪЛНЯВА ЗАДЪЛЖЕНИЯ /ОБРАЗОВАНИЕ ,ТРУД,ДАНЪЦИ,ОСИГУРОВКИ/ ЗА ПРАВА ,НЕЗАВИСИМО ОТ РЕЛИГИОЗНИТЕ СИ ВЯРВАНИЯ

Църквите и простотиите проповядвани в тях са най големия бич за човечеството.Светата инквизиция е избила повече хора от жертвите и през двете световни войни.Мръсните лицемерни свещеници-християни,мюсюлмани,равини,шамани и всякаква друга религиозна сган са забавили техническия и въобще човешкия прогрес със поне 500 години.Т.е. ако я нямаше тази така наречена втора власт,с която в миналото са контролирали необразованото простолюдие ние отдавна щяхме да сме покорили космоса,а имайки предвид развитието на технологиите в последните 100 години просто не ми се мисли..Не ми трябват лицемери,които да насаждат съмнителни ценности на децата ми.Аз искам те да учат и да знаят,а не да се страхуват.И в този ред на мисли,аз все още не спирам да се учудвам,как може човек,който е учил поне 3 години физика да се прави на вярващ...Той или е идиот,или пълен лицемер.

Преди 6-7 века именно поради раздорите в Европа ислямът стъпи на този континент. Сега е готов да го завладее, само щото същата тази Европа сега си играе на демокрация и човешки и етнически права, като дете с кибритче. Само дето не знае, че от тази игра ще и пламне черджицата. Браво на швейцарците!

Тези "правоверни" и Корана да им дадеш да се закълнат, пак ще се скъсат да лъжат.

Взе ми думите от устата, тия лъжат като дърти цигани, за да спасят кожата. Ясно е колко са вярващи ... всичко е политика и не искат да загубят паричките, които получават от Саудитска Арабия. За тези пари, ако трябва ще се зачулят, като онези от Афганистан и ще твърдят, че лично Пророка им го е казал. И няма да ги интересуват дали правят добро на другите мюсюлмани или клатят държавата. Искрено се надявам институциите да реагират безкомпромисно с такива крайни елементи.

Като не признават държавата и т.н., барабар с чалмите и бурките МАРШ И КОЙТО ОТ КЪДЕТО Е!!!!

Нормално е да се отрекът,като знаят,че няма да ги оставят живи,а никой не е в състояние да им предостави защита.И аз да съм ще се отрека-все пак живота е ценен и всеки иска да се самосъхрани.

Много са силни в джамиите и когато трябва да убиват невинни, жени и деца, а сега се гърчат като червеи. Жалка история, но под влияние на ходжите /имамите/ и религията си, тези хора не само са недоразвито умаствено и интелектуално, но са и деградирали.

Не се гневете на тези нещастници! Там в тези райони беднотията е ужасяваща и безработицата достига 90%. Те нямат никакво друго упование освен религията в нейната най-първобитна форма. Те отдавна са отписали държавата в която живеят, като са се капсулирали в една общност в която не знаят турци ли са, помаци ли са, араби ли са, българи ли са. Те се определят единствено като мюсюлмани защото само по такъв начин чувството за физическо самосъхранение е най-силно.

ИСТИНАТА, ПРИНЦИПИТЕ НА ЧОВЕШКИ ОТНОШЕНИЯ ПО ЗАДЪЛЖЕНИЯ ЗА ПРАВА ,НЕ ОПРАВДАВА ,КОГАТО ИМА ОБВИНЕНИЕ В ПРЕСТЪПНОСТ ,НЕЗАЧИТАНЕ И НАРУШАВАНЕ ЗАКОНИТЕ И ПРАВАТА НА ДРУГИТЕ ,КОИТО СЪВЕСТНО СИ ИЗПЪЛНЯВАТ ЗАДЪЛЖЕНИЯТА В ОБЩЕСТВОТО ,НО СА БИЛИ МИШЕНА НА ТЕРОР И ОМРАЗА ......

По-скоро държавата е отписала тях!