Хиляди студенти остават без общежитие
Между 1700 и 2000 студенти от УНСС няма да бъдат приети на общежитие през тази учебна година.
Обратно в новинатаКоментари - Хиляди студенти остават без общежитие | Днес.dir.bg
Коментари
Най-обичам ,когато има повече почивни дни и умните Софиянци се завръщат по родните места,за да наглеждат прасетата и кокошките на село!София тогава си е истинската София-Тиха,спокоина и чиста!Селяни какви софиянци пишете,че гледате-Тия задръствания от вашите коли са май!С какво храните софиянци-с боклуци на всяка крачка!Няма работа за Истинските Софиянци заради вас!Стига писахте тъпотий,ами си вървете на село да си пасете стадото!Никакви общежития за вас!
Стига се излагахте с тази София!Идиоти ,тъпан и некадърници се раждат навсякъде.Даже колкото по-голям е градът ,толкова ще са повече.Има софиянци,които не са стъпвали в Операта, не са ходили на изложба в живота си , но се пъчат колко са велики,защото били родени в София.Какво от това?Какво да кажат тогава онези от Ню Йорк и Токио-че те трябва всички да са гении по твоята логика.Когато аз следвах в извънстоличен ВУЗ беше пълно със софиянци,неприети в София и не блестяха с нищо сред останалите. По-скоро обратното.И всички се бяха набутали по общежитията.Като ст от София да не сте с два главни мозъка?Не разбрахте ли,че никой не се впечатлява от това къде сте родени,а какво умеете.Това трябва да доказвате и то ежедневно в конкуренция със селяни ,граждани ,чужденци и др.
В България кога е имало от нещо за всички?! - било то жилища, общежития, луканки по Нова Година, и прочее, и прочее...
Работв в голям холдинг с офиси в ситито на София. Е от 40 човека персонал само 3 сме родени в Сф. Всичко друго е с диагноза аграрис-фация. Има и свестни от прованса но съм забелязъл колкото по далече от София толкова по за нищо не стават. Идват пълни отличници с магистратури и аспирантури смочуствие до небето. На втората седмица се чудиш дали да не го убиеш за да не се мъчи. Е не мое толкова боклук да пускат вузовете. Требва некой да ги спре овреме.
За нещастие май проблемът ще се задълбочава...такъв си е българинът. А проблемите със общежитията не са нито от днес, нито от вчера...има ги минимум последните 3г (когато аз влезнах в СУ). От тогава много малко се прави, за да се подобри положението...междув във всеки ВУЗ се увеличава приемната бройка (нищо, че и така студентите не стигат да запълнят всички бройки)...но общежития няма! И остава квартира за 200лв в почти най-добрия случай + 50лв за консумативи + 150лв приблизително за храна (щото съм се убедил, че в София живота е доста по-скъп)...и каква е равносметката минимум 400лв само за да живее студента. А допълнителните разходи...а разходите покрай университета...не че и 400лв са малко. Нормално е всеки да се бута за общежитие...къде 30лв, къде 250лв...кой ги дава!!! Единственото, което се прави в общежитията е ремонти от време на време (аз 2 години все в неремонтирани стаи попадам...не че се оплаквам). Но уви с това проблемът не се решава. Опитват сега някакви блокове да ги дават на частни лица, получава се нещо подобно на най-горния етаж е наш, долните ги даваме на студентите с наем 100лв и ще пуснем този блок в експлоатация. Уви и това не е решение, защото всъщност трябва да бъдат построени нови блокове или извзети незаконно придобити такива от частни лица! Иначе ще става все по-зле. А тоз успех 3.92 нз за кой точно говорят...хванали най-ниската оценка и айде...дай да пишем глупости. В моя факултет 1ва класация беше 4.90, 2ра падна до 4.30 (мин година 1ва беше 5.10 мисля, втора падна до 4.90). Та нещо не хващам тази цифра как са я оформили!
Ей мен...я разясни какво означава да си от София и да няма къде да живееш!!! Щото нещо нещо май си сбъркал рейса!!!
Направих си труда да прочета всички коментари до тук и като изключа 2-3, голяма простотия и злоба от софиянци и не-софиянци. С една дума- българска работа. София, село, град- боклуци има навсякъде. Повечето ми 'софийски' колеги изпитват големи затруднения в усвояването на икономическата материя, а като добавя и 'провинциалните' колеги, обикалящи мизерните кръчми и клубчета в Студентски град, подкрепяйки се със 'спиртов' алкохол или домашна ракия, как да правя планове за близкото си и далечно бъдеще в България. Много долна нация сме! По-добре да живея под някой френски мост, отколкото в квартира за 400лв и с лъскаво возило в София. Важно е да си човек и да се усъвършенстваш като такъв, а не да слушаш Ивана, Драгана, Петкана в селското си голфче с тъмни стъкла. Но да бъдем оптимисти- никога няма да сме европейска държава, защото имаме качества да създаваме само 'чалгия'.
до - дискриминация спрямо софиянци Горките софиянци, ама нали сте голяма работа и София е ваша, а сега ревнахте за мизерно общежитие.Дай му на народа да реве и да иска някой да го оправи.Ние на село сме свикнали да бачкаме на нивата и затова сега идваме в Софето да ви ОПРАВИМ.
Съдейки по кометарите след всяка една новина става ясно, че българският народ е доста елементарен в разсъжденията си. Само се моля всички простаци, споделили мнения по-долу (със съвсем малки изключения) да не са представителна извдка нито на народа ни, нито на столичани в частност. Иначе накрая ще ме е срам да казвам и това, че съм Българка, и че съм родена в София...
Аман от напористи, тъпи,но амбициозни селяни. Призовавам всички работодатели : осигурявайте работа на софиянци - те имат качества, но не са безогледно нахални, а не както се получава някой път от селяни не могат да се вредят !
е тъпа селянко / не е срамно да си такава по произход /, много си глупава, мислиш, че ще ни впечатлиш. И ние софиянци имаме и апартаменти и коли и работа. Ипожелавам на всички столичани да имат. А вие селяните най-добре е да сте си на село и там да работите така, както работите в столицата и в чужбина. Тогава България ще стане наистина европейска страна. Затова няма общежития и защо бюджета да ви храни всички с вас - гладни и амбициозни. Нека има само за най-способните от вас, не за всичик
е мъчно ви е на вас от техническите вузове- фукате се , но в УНСС се влиза с висок успех, във финанси и счетоводство с почти отличен, а не който изкарал едвам 3, го записват и даже го молят ,за да си попълнят бройките, както е в МЕИ , Така, че нямаш шанс да станеш икономист, колкото и да се фукаш
Правилен ник си избрала,но не ти ли е жал за съселчовците, които маат компоти в студ.град! Та така се фукаш.
Госпожо, София вече не я храни провинцията, а точно обратното - нашите данъци отиват в провинцията. На опаковката на месото в супермаркета пише, че е с произход Германия, доматите са от Македония, гроздето от Гърция и т.н.
УНСС ми заприлича на бившите ПУЦ в предприятията. Като не е ориентиран младежа - сочи му се УНСС. Там сърце широко. Колкото повече студенти, толкова по-изявени и доволни преподаватели и ръководстяо на ВУЗА. Дори пусна разклонения във всеки по голям град. България е вече осеяна с пишман икономисти. Прочетете статистиката. При тази ситуация е абсурдно да достигат общежития. Бързо държавата да сложи лимит за прием. Няма нужда да лъжем младите хора и после да пишем, ще в България няма работа за тях. Затова властва вица в съседния технически университет(МЕИ)- АКО БЯХА МАЛКО ПО-ДЪЛГИ МЕЖДУЧАСИЯТА В ТУ, ЩЯХМЕ ДА ЗАВЪРШИМ И УНСС!!!
До селянката: Браво маце, ама верно много ти личи, че си от село!Жик-так с количката ! Кога слезе от катъра, кога се качи на кола. Представям си какво ти е диалектчето. Що не го хванеш чужденеца, да го разведеш и да идеш в някоя чуждоземска провинция. А на мама и тате сето пасат козите (и на родата) ще разправяш, че живееш у центъра на Париж! Успех селянче добричко!
Да, работодателят ти е чужденец - арабин, а ти си касиерка в дюнерджийница. Естествено, че няма да му пука откъде си. За да ти купят апартамент в София, вашите са продали нива, на която ще израсне хотел за селски туризъм, който ще заобикаляте и ще цъкате с език, докато газите калта наоколо. ПХарите са дадени за апартемент, който от едната страна има изглед аспиратора на съседния ресторант, а от другата задницата на буса на съседа зарзаватчия. Не е ясно, защо като дойдете тук, започвате да злобеете на тема София и софиянци. Но още през социализма, когато съобщаваха по тв прогнозата за времето казваха: Времето в София ще бъде.... В останалата част на страната......
Аз пък съм от придошлите в София и много се кефя, защото мама и тати (селяците) ми купиха апартаментче в готин квартал и количка и сега съм си жик-так от всякъде. А и хубава работа имам, защото работодателят ми е чужденец и няма предразсъдъци за това дали съм от София или не... а всичките ми приятели софиянци се бутат още с техните и само псуват хората от провинцията. Нека ви е гадно шопчета-най-злобните същества в цялата ни смотана държава...
Вярно е ,че когато се измъкнат от погледа на родителите си и най вече от какъвто и да е контрол ,дошлите в по големия град от по малък ,независимо дали е София или Варна ,новоприетите студенти пренасят със себе си и изградения си манталитет и възпитание /ако имат такова/,същото е вярно обаче и това ,че в желанието си да не изглеждат в очите на тези от големия град ,по глуповати ,те попиват тяхното държание и отношение към всичко ,което ги заобикаля.Вие ,столичани не забравяйте ,че София не е България и че точно тази провинция изхранва вас и търтейския ви елит,затова по добре приемете децата ни ,защото те харчат нашите пари във вашата София и не е важно какво е вашето отношение към останалата част ,от страната ,която вие наричате селяния,а е важно нейното отношение към вашето излишно надуто без покритие самочувствие!
Новоремонтираните общежитие след две седмици ползване станаха на кочина- припикани тапети, дограма, прогорена от гасене на фасове, миризма на урина и фекалии ритани врати, изпотрошени брави, съсипани мивки и спирателни кранове. Селяни-защо съсипахте ремонтираното!
СТУДЕНТ ОТ СОФИЯ ПЛАЩА НАД 300 ЛЕВА ЗА ПАРНО, А НА СЕЛЯНИТЕ ПАРНОТО Е БЕЗПЛАТНО, И ПАК СЕЛЯНИТЕ СА С ПРЕТЕНЦИИ
Студент, който е от София няма право да кандидатства за общежитие, дори и да няма къде да живее. Студент от София трябва да живее на пазарен наем, а студент от провинцията живее в общежитие срещу 30 лева на месец. Докога ще бъдат дискриминирани студентите от София. Освен това за студентите от провинцията в сумата от около 30 лева се включват не само наема, но и битовите консумативи, а студент от София трябва сам да си плаща парно, ток, топла и студена вода- а това дори и при максимално пестене са поне 300 лева. Така , както държавата поема битовите консумативи за провинциалистите, нека и студентите от София да получават субсидии за плащане на битовите сметки. Не е справедливо софиянец -студент да изнемогва как да си плати парното, да пести от парно и да стои на студено-и пак да получава високи сметки, а студент от провинцията при 24 часово включено парно да получава парното за сметка на държавата. Държава да субсидира студентите от софия, така както се субсидират и студентите от провинцията.
Дават ви жилища да живеете, ви е ги обърщате на кочината на татьо ви. Хвърляте си пликовете (кесийките, сакчетата) с отпадъци през прозорците за да украсите околните дървета и поляни, уринирате и повръщате в коридорите, като се напиете не знаете какво правите, висите повече в чалготеките, отколкото в университетите, 10-20 лв. за учебник са ви много, но 50 лв. в кръчма са нищо. Въобще големият град не е за повечето от вас, защото разкрива, че повечето са комплексари, които като се приберат на село, пият само боза и ходят до магазина на площада само за хляб и сланина. Като дойдат в София, стават съвсем други. За съжаление повечето правите само задръствания по улиците.
За тези наеми-тези условия. Това са нищо пари за покрив над главата. А самите студенти не пазят и живеят като свине, е не всички, но повечето са смотани селяци.
Кризата се получава не от наличието на повече студенти, а от начина на управление на легловата база, не бъркайте проблематиката. Ако някой не е способен да решава задачите, да подава оставка, освен ако не желае да бъде разобличен след не много време.
Знаеш ли, аз много скоро имах спречкване с една тъпанарка, която на висок глас ми каза цитирам: Каква си ти ма селянке, аз съм се родила в София и съм израсла в тоя блок. Имам и документ мога да ти го покажа. Просто в тая нищожна душица усетих страшно много злоба и комплекси, още повече, че ние с баща ми, защото бяхме двамата нямахме никакава вина, че други простаци като нея са поркирали лъскавото си огромно возило не както трябва. Така, че си прав. Повечето простаци като тая са направо за лудницата.
Първо: Приравни тези 500 евро със стандарта в БГ и тогава се изказвай. Второ: Докато дъщеря ти учи, ти си длъжен да я издържаш, така че не се хвали много, че момичето е принудено да работи... Трето: 30 лв. за легло (в стая с три легла) не чак толкова малко. Ток и вода се плащат отделно, а там как те товарят.... все едно си си пълнил малък басейн и си го затоплял с бързовар.... До великия софиянец - основните университети са в София, тъй че и студентите са в София. Който иска да учи, е принуден да поживее за 4-5 години в този град (а това, че от образование има нужда е видно от коментара ти - очевидно неграмотността те е заляла и няма измъкване, но поне се научи да използваш кирилица).
Публична тайна е, че търговците срещу зимния живеят в семейните блокове отзад. И не са само те. Като погледнеш автопарка пред блоковете (не говоря за вечер) и ще разбереш що за бедни студенти са се наредили. А случаите на социално слаби студенти в СУ са пословични - пред блок 42Б спира БМВ (вярно, на цели 5-6 години) и пича си подава документи за социално слаб с безработни родители и т.н.
Хиляди селяни останаха без покрив!.Да си ходят на село-от всеки вишист не става! Трябва да се работи и в сферата на селското стопанство!
Бати вишистите! Със среден успех от 3.92 за какъв вишист и за какви познания говорим. А след време, ако завърши, което при нашите условия е напълно възможно, просто не ми се мисли що за кариера ще развива, още по-малко, ако е доктор например.С такъв успех на запад ще ходят да берат чушки някъде. Що се отнася до местата в общежитията, места има, но повечето студенти предпочитат да живеят на квартира по неясни за мен причини. Още повече, че на повечето блокове са направени ремонти и определено не приличат на дупките от преди 3-4 години.
До първия писал-като си идат селяните кой ще ви плаща наем,бе умньо?И ще ви прави оборот на кварталните кафета и кръчми?По темата-да иде пат Пойко да им дръпне една реч как освен министри могат да станат шефове на банки,кадри на МВФ и СВЕТОВНАТА БАНКА и ГОТОВО.
Студентски град отдявна не е студентски. Цялата работа е много порочна - много малко студенти стават изобщо за нещо, но и за тях и за малцината с желание за развитие няма нормални условия за учене.
Университетите всяка година раздуват приемите на студенти, за да привличат повече субсидии от държавата. В същото време предоставят все същия брой легла в общежитията, учебни зали и т.н. Управата на ВУЗ-овете трябва да взима това предвид.
Бойко им обеща министерски постове при успех 5.50 а те ще се излагат в общежития.По-добре да спят направо в длужебните лимузини.
Да се връщат по селата си!Идват уж само да учат, ама софийския живот им се услажда учат не учат, остават завинаги тук!
За наемите на общежитията е повече от ясно, че се вдигат! Да каментираме ли условията които се предлагат за тези наеми!
Нещо не разбрах, как така в Софийския не достигат 1000 места, пък сутринта се оплакваха от недостиг на студенти?!? п.с. d vsi4ki selqni (29.09.2009 г. 11:23ч.) и ти ли гражданино столичанин, се редиш за общежитите, та ти пречат селяните? :))
Няма да си ходя, и ми е кеф да стоя у Софето и да гледам как се нервят Софиянци- смешни комплексари.
Всичко се плаща ,дъщеря ми плаща 500 евро във Франция и работи и учи а те реват за 30 лв.