Управите на моловете не искат да слагат металдетектори
Миналата година е било кампанийно, сега трябва да вземем дългосрочни мерки, заяви вътрешният министър Даниел Митов след среща с висшия мениджмънт на търговските центрове
Обратно в новинатаКоментари - Управите на моловете не искат да слагат металдетектори | Днес.dir.bg
Коментари
Като влизаш в МОЛа, трябва да си носиш поне брадва като защитно средство при евентуално нападение!
Като не искат да слагат детектори, ЗАТВАРЯНЕ НА МОЛА (с полицейски патрул отвън!) докато сложат! Много се разпищоли тоя български криминален бизнес! Върши какво то си ще. Така никак няма се разберем!
Вече има такива добри скенери които дори няма да спират хората като минават през тях, но охраната ясно ще може да вижда дали има метални предмети и формата и вида им и да реагира ако се визуализира нож или друго оръжие. Такива рамки има на летищата в Европа - хората се качват на самолетите в Шенген без проверки на багажи и т.н. а само с преминаване през тези рамки на които охранителите виждат всичко каквото се носи.
Щом не искат да слагат металодетектори на входовете, много просто - разпоредете се за всеки Мол да има двойка дежурни полицай в Мола докато му е работното време.....в София има 5 Мола = 10, нека да са 20 полицай, като си разделят смените. Есента и Зимата моловете се превръщат в място за срещи на тийнейджърите, младите хора, семейните хора с малки деца и по-възрастните....понякога в някой мол може да има над 1000 души по едно и също време, нормално е някой да съблюдава за реда!?? П.С. ...а и тези младежи Лумпени изживявайки се в т.нар. ''Локали'' надали ще са толкова смели като знаят, че освен охрана в Мола има и Полиция!
Ми много ясно това е Мол не летище.Те ще слагат детектори, че МВР не е в състояние да гарантира сигурноста на гражданите.
Вместо тоя глупости да спират педалчета с черни анцунзи и тумби повече от 3 без възрастен придружител!
ще са толкова ефективни колкото ТОЛ - камерите в аварийните ленти . Демек = ще спират за нокторезачки !
Пак чакат друг да им върши работата! Ако искате моловете да си сложат и катаджи да регулират движението около тях, или направо да си назначат Министър на вътрешните работи, а? А пък тези с дюнерите и баничарниците да си сложат жандармерия и СОБТ. Вие само да си вземате заплати и да си лежите у вас.
Смятам, че идеята на МВР е добра .Защо са против металните детектори . Да влизат с ножове , мачете в Моловете . Това ли искат .? Моловете задължително следваа да се погрижат за сигурността . Охраната очевидно в момента не е способн да опази гражданите . Малко ли печелят Моловете от посетителите ? Да гарантират сигурност е тяхно задължение вътре.
Защото МВР трябва да осигурява сигурността на гражданите. Няма да ме наръгат в МОЛ-а, а извън него - това решение ли е?!?
те тези,каито ходят у моловете са облъчени достатъчно,така че още един скенер едва ли ще им навреди
Направят ли го това, веднага отварям сергия за евтини ножчета в мола, на метър след металдетектора, че иначе калпазаните ще се сетят, че могат да свършат същата работа и с подострен молив, или пласмасова химикалка.
ко начи не искам нали има наужким народно събрание??? Прас едно законче и глоби глоби да ма корупция лобита подаръчета
Клеи детектори, бе!? Че нали и сума ти метални стоки се продават по тия молове. Да си намерят охрана дека работи, не чичаци и сополанковци по цял ден пафкащи айкосче
Тази жена Митов, как ще изръси, че случая с намушканото дете е към образователния министър, утре като стане в болницата ще е към този на здравеопазването, вдругиден в театъра тогава към този на културата, после в автобуса към този на транспорта. Докога ще се оправдава този измекяр, никога нищо не е виновен.
Стъпка 1 - вкарваме малко пакистанци и афганистанци Стъпка 2 - почват работа като охрана в мола Стъпка 3 - проблемът е решен
навремето в щатите няколко хлапета от бг посолството решиха да скипнат училище и отидоха в мола на арлингтън, вирджния. охраната ги засече, че се мотат безцелно през учебно време и ведна предпие мерки да бъдат уведомени родители и училищни власти. добре, че бяха деца на дипломати, но скандала си беше скандал. крайно време е ученици без придружител в мола през учебно време да се ЗАБРАНИ!!!!
тц, като не соазват мерки за безопасност на гражданите в мола: затварят мола докато не назначат читава охрана, а не дядовци на по 70+ години
Никога не съм се и съмнявал, че ще пропуснат да затвгнат хватката при всеки удал им се случай. Днес детектори, утре проследяване в реално време, дигитална идентификация… Случка по случка и е готов дигиталния концлагер.
Сложете камери! Ама струват пари! Вместо да увеличавате заплати на полицаи и военни! Май нещо друго сте намислили! Гадове
В моловете продават ножове. Какъв е смисълът от проверки и ограничения на входа, след като вътре можиш да се сдобиеш с каквото си решиш.
Държавата не работи. Имал регистрации за кражби и грабежи, бил в дом, ама го пуснали да си ходи, защото бил проблемен...
демокрацията отвори вратите на гетата и сега... ама нали за това скачахте по площадите... ся що не съ радвати