Девето издание на ”София прайд” и протест срещу проявата
Под мотото "Роднини, приятели, съюзници" в София се проведе деветият гей парад. Едновременно с това вървеше шествие под надслов "Да запазим децата от разврата".
Обратно в новинатаКоментари - Девето издание на ”София прайд” и протест срещу проявата | Днес.dir.bg
Коментари
Според мен да, почувстваха се значими. Общността създава самочувствие. Тази година парадът е бил рекорден по брой на участниците. Тук важното събитие е смелостта да излезеш от анонимност. У нас думата педераст е натоварена с негативно съдържание, ползва са за етикет, което е напълно разбираемо. Прайда има само 9-годишна история. След 100 години предразсъдъците на бъдещото общество ще са многократно по-малки. В заключение, аз съм хетеросексуален, подкрепящ хомосексуалните ми съграждани.
Точно така! Парадират, за да ги видят хората, че напразно се страхуват от тях. Фобия означава страх. Страховете на нашето общество от хомосексуалните са преувеличени! Така е, хомосексуалните нямат поколение. Но този факт не зависи от нашето отношение към тях! Ако ги бием, те пак няма да имат поколение!
Така е, Кънчо! Но независимо колко хора казваме истината, нищо няма да се промени. Нито за единия проблем, нито за другия, нали режисьорите са им едни и същи. Вече девета поредна година пишем едно и също, а ракът расте и пуска метастази...
Човече, хомосексуалните са 10%, ни повече, ни по-малко, по всяко време и на всяко място! Елада е изчезнала, защото е завладяна.
Какъв е този шум, Джеймс? - Гей парад, милорд! - И какво искат? - Еднополова любов, милорд! - Някой забранява ли им? - ...Не, милорд! - Е, тогава защо вдигат този шум? - Еми, пеераси, милорд!
Ти сам достигна до отговора! Той се съдържа в двете последни думи на последното ти изречение! Все още много хора смятат хомосексуализма за порок и странност!
Кънчо, получаването на удовлетворение от сексуалния контакт във всичките му форми е взаимно удовлетворение, как може да е заболяване! Включително и от френска любов, любовна игра по цялото тяло. То е чувство, различно за отделните индивиди. Получаването на такова удовретворение от малолетниротивозаконно
Надявам се Здравната каса да им осигури клинична пътека. Все пак това е зараза и срещу заразата трябва да се вземат мерки.
Да го налагат там, където раждаемостта е най-висока - в Азиа и Африка, а не в Европа, където и без това се самозатриваме с ниска раждаемост.
А ти селянино, затова ли си различен, щото теб майка не те е раждала? Ние имаме задължения към бабите и дядовците си, към плащането на данъци, а Вие удобно се обърнахте, за да имате правата да крякате по улиците и да оставяте на серсемите хетеро да бъхтат и за вас.
Към "сексуално удовлетворение във всичките му форми" се стремят животните. Ние сме хора и имаме морал!
А дали Столична община извърши обеззаразяване след преминаването на тези "добродушни и мили хора". 50% от тези хора носят някакъв вид зараза.
"...в България все още повечето хомосексуални, бисексуални, интерсекс хора са невидими", споделиха участници в "София прайд" тази година в столицата." Ами измислете си униформа, шапка и значка, накичете се, за да ви забелязват отдалече и ще сте видими! Хем през цялата година, а не само за един парад време.
"...в България все още повечето хомосексуални, бисексуални, интерсекс хора са невидими", споделиха участници в "София прайд" тази година в столицата." Ами измислете си униформа, шапка и значка, накичете се, за да ви забелязват отдалече и ще сте видими! Хем през цялата година, а не само за един парад време.
Защото наистина са порок и странност! Толерантна съм, но по никакъв начин не приемам тази показност! точка
Всъщност "мирно" парадиращите с това, че са различни се оказаха по агресивни от протестиращите срещу тяхната проява с "голи глави и черни дрехи". Момиче /както искайте го разбирайте/ от парада, е арестувано от полицията, защото е напръскало със спрей участници от протестното шествие.
а протести срещу моторизираните праидове дошли у нас за да си празнуват празника, защото в тяхната родина не е позволен?
Датата на Черешова задушница се променя в зависимост от Великден, но се обявява в Църковния календар и месеци напред се знае кога ще бъде. Затова организаторите на гей парада да не се правят на ударени с мокър парцал. Спомням си, че и миналата година имаше скандал, защото бяха избрали датата на парада пак на Задушница. Та си мисля, че това си е умишлено предизвикателство, с цел неуважение и провокация. Не ме интересува и не ме бърка кой с кого какво прави, но ме възмущава наглостта, с която правят хората на глупави за избора на дата.
"Посланието е към нашите близки - семейства, родители, приятели - посланието е да дойдат тук и смело да ни подкрепят..." И защо ни занимавате публично с личните и семейните си проблеми? Човек трябва да има свян и да не вади на показ интимния си живот, както и с когото и да го води!
Разбира се, че е преднамерена провокация. 17 посолства участват в нея. Това не е просто безобидно шествие. А инструмент, използван за да се противопоставят различни групи в обществото, за да се всява разкол, конфликт, напрежение. По този начин се заличават традиционните ценности, характерни за българите, натрапва им се чужда норма на поведение, чужд фалшив морал и ценности. Ако трябва да се направи медицинско сравнение това е вирус, който разболява организмите с отслабена имунна система.