Снегът парализира София
Снегът блокира София както всяка година. Огромни задръствания има в целия град.
Обратно в новинатаКоментари - Снегът парализира София | Днес.dir.bg
Коментари
От квартал Лозенец до кръстовището на ул. Опълченска и бул. Сливница не беше почистено въобще!!! Не видях нито ЕДИН снегорин, не се опесъчава, няма машини, които да ръсат с луга! НИЩО НЯМА! Най страшно беше на алея Яворор - 40 минути се чакаше в задръстването, кишата беше около 20 см. и усещах остякъде. Кмете - браво перфектно начало!!! Бойко за тва ли гласувахме за теб??? За тва ли изгно Вълка??? Фандъкова защо в 4 през ноща не патрулира да види как се справят 8-те фирми със снегопочистването, както правеше ти??? Айде малко по-сериозно и не ни разочаровай още от първите дни на тоталното си упраление. Днес и София и държавата са твой, ми стопанисвай ги де, иначе за кво сме те избрали??!!!
Падал е и по-дебел сняг и е било по-добре почиствано. Какво ли оправдание пак ще измислят - напоследък все няма пари. Утре ще се напълни Пирогов с хора с изпочупени крайници.
На ви сега кметица. Какво очакваше Фандъкова? Снегът да ни размине и цяла зима да не вали. Нищо не са почистили, навсякъде има буци лед и киша. Колите се пързалят и буксуват. Та госпожа Фандъкова да не обяснява, колко е почистена София, а да си подаде оставката. На всички стана ясно, че не може да се справи като кмет. София не е била толкова неподготвена за зимата. ОСТАВКА!!!
Абе тая глупава нахалница Веска Георгиева докога ще стои в общината и ще взема заплата от нашите данъци! Тя кога е била в Белгия и Франция, та говори глупости? Къде са й почистеените улици? Или това е само оправдание да платят пак милиони от нашия джоб на приятелските си фирми, които нищо не са свършили! По желязна традициия снегът отново ни изненада по никое време-още сме средата на декември. Ама пък и тоя проклет сняг, сега ли намери да завали, да отваря работа баш преди Коледа на Фъндъкова, Георгиева и т.н. Да не могат жените да си подготвят спокойно прекарването на празниците! Ама че лош и нахален сняг, бей!
Тая Веска да не приказва глупости,а да грабва греблото.Не знам какво е слушала цяла нощ,ама май не й е останало време да погледне през прозореца.
да бе, вярно, че сме юли месец..... снегът отново изненада столицата и ни хвана неподготвени... мамака ви мръсна!!!
Смея да твърдя, че София си се справи съвсем нормално казала г-жа В.Георгиева.Тази жена няма ли да се засрами най-после.Ако четеш и слушаш какво казва направо в София е малък рай Почистено, прибрани трошки и правилно паркирани коли
Sofia e prohodima pri zimni usloviq.!?!? Taq jena dobre li e? Vsi4ki sa zasednali v snega vaorajeni s lopati i 4uvali s pqsuk, tq molq ti se- prohodima bila. Molq vsi4ki selqni, 6toto pove4eto ste takiva, obitava6ti Sofia da budat oborudvani s: zimni gumi s verigi, lopata, pqsuk, a ako nqmate vuzmojnost za izbroenite, pone edna motorna 6eina i / ili Rudolf. Poso4enata ekipirovka da e gotova za izpolzvane v perioda Septemvri-Mai, prez ostanaloto vreme na godinata Stolichna ob6tina poema ednoli4no grijata za po4istvane i opesu4avane na ulici i bulevardi! Very Merry Xmas
Избрахте за кмет на София учителка и резултата е налице. От както пое поста се занимава само с училищата и детските градини... Аман от неподходящи управници!!!
ПАК НИ ИЗНЕНАДА!!! СНЕГОРИНИТЕ МИНАВАТ С ВДИГНАТИ 1 ПЕДЯ СКАРИ И НЕ ЧИСТЯТ НИЩО!!!!И ТО ПО УЛИЦИТЕ С ГРАДСКИ ТРАНСПОРТ. И ТОВА ПРИ 8 - 10 СМ. СНЯГ!!!
Както винаги досега, снегът не е почистен, улици и тротоари са в сняг и лед, а от общината са изненадани от снега през декември !!! и твърдят, че обстановката е нормална ! Писна ми от мързеливи некадърници - кое му е нормалното ? Милиони дадени на фирмите за почистване и резултата е ... отъпкан от колите сняг по улиците ! Докога ? Защо се повтаря същото - бойковистите къде сте - откакто бойко беше кмет, а сега взе властта с друго освен милиционерски драми не ни занимават, кога най-после столицата ще бъде почистена от сняг и боклук ? Задръствания, непочистени улици, неработещи светофари, неадекватни милиционерски намеси - айде сиктир бе некадърници - доволни ли сте ???
По бул.Петко Ю.Тодоров, ул.Сребърна и нататък изобщо не са минавали никакви машини и настилката е заледена.Има колони от коли и в двете посоки.Трамвай 1 се движи с огромно закъснение, защото на колелото в кв.Ив.Вазов не е почистено. Ватманите сами си почистиха релсите. Г-жо Георгиева ако пътищата са почистени, аз може би имам халюцинации и понеже за капак съм и бременна - може да е от хормоните.
НОВАТА КМЕТИЦА ЗАЩО СПИ.ЕДИН СЛАБ СНЯГ Я СВАРИ НЕПОДГОТВЕНА,А Е ДЕКЕМВРИ.бАТ БОЙКО ДА ПОМАГА НАЛИ ТОЙ МОЖЕ ВСИЧКО
Какво ли е почистено и как не знам, плащам си данъците, а излизам с обувки, с които ходя по билата на Рила и Пирин! Колата ми стои почистена пред входа! Но иначе отличен 6, извинете ме!
Олеле, София била проходима при зимни условия!? Явно с възприятията на хората се случва нещо, когато се тръшнат да сладка държавна службица. Тази кьорава ли е? Работя точно до НДК, дори тук тротоарите не са пипнати! Омръзна ми всяка година да мятат по улиците някакви гнусотии, които топят обувки и с това да се изчерпва почистването. Миналата година хората не можеха да идат на работа, когато гуруто на сегашния кмет на София - CowБойко тръбеше, че София била излизана до асфалт. Сега очаквам същата песен. Омразна ми вече. СКГТ се движи с някакви закъснения от рода на 30-ина мин. и после имат наглостта да ми искат билет или карта. Ще видят превозен документ, ама с 30-40 мин. закъснение. Умишлено не пътувам с кола (имам две), за да не си късам нервите с разни специалисти по пътищата и пак нагло ме карат да вися по спирките... май зимата ще си припомня 20-ина по-здрави псувни и ще си джиткам с малката кола. Срамота е на днешно време едни смешен сняг от 6-7 см. да парализира града! Айде, нядевайте кънките, ските или импровизирайте с няк`ъв хлъзгав материал и успешно прохождане на София при зимни условия :))) Ако не беше жалко, щеше да е смешно.
Ами да я вижте какво е в Сибир....пък и спрямо Северния полюс в София е много добре почистено
какво му беше сложното не разбрах? улиците си бяха добре. имаше сняг но зима е. С подготвен автомобил за зимни условия не би трябвало да имаш проблем. Вярно по-бавно се пътува, но и лятото има задръствания а сняг тогава имаш само в камерата на хладилника. Аман от мрънкалници.
какво очакваме? със стари курви нов бардак не става. всяка година едно и също, 10 санта сняг и София в блокаж.
Кметът на София Йорданка Фандъкова свиква оперативния щаб по зимната поддръжка, за да бъде обсъдена обстановката в столицата. Дрън-дрън!!! Това сигурно ще им се плати извънредно. Г-жа Фандъкова сега да си върне заплатата за декември /която е получила вече тъй като е държавен служител/ и да си подаде оставката! Европейските политици така правят!
интересни хора.Зимата започва на 22.12.Какво искате?София е проходима,това което виждате е мираж.Какви задръствания?Посетет очен лекар,Веска Георгиева вижда по-добре от всички вас.
da ni e 4estit novija kmet!!!! kato vseki drug predi tova -otnovo e iznenadan ot zimata!!!!!!!!!!!!
София, 3-милионен град, 18.12.2009г, 7:30ч., НИТО ЕДНА ПОЧИСТЕНА ИЛИ ОПЕСЪЧЕНА УЛИЦА ИЛИ БУЛЕВАРД !!! Минах през целия град, включително и топ центъра - колите се въртят като пумпали, имаше и доста закъсали... Безумна ситуация, предизвикана от безумни управници !!!
Сутринта (8:00) стигнах за 1 час от Стрелбище до Окръжна болница.Не обвинявам нито почистващи фирми нито кметове. Времето е сурово, караме внимателно и бавно, дано следобед да е по-добре! Карайте внимателно!!!
Бойко се измъкна остави Фъндъкова да се оправя;-))))Задръств безкрай никаде никой не чисти.Позната картина не че се учудвам просто ми е смешно като се бият в гърдите колко са велики и като дойде реалноста всичко е по старому;-))))
Ха сега да Ви видя, първи сняг в средана на Декември и пак Ви изненада! Интересто ми е Вие да не очаквате да вали през Август???? На нищо не прилича, това вашето вървят снегорини с вдигнати лопати, а опесъчаващите машини не хвърлят нищо!!!!!
За 6км. от кв. Младост-4 до кв. Дианабад за 93мин. по изобщо непочистените улици и булеварди. Е, това ли е спрявянето на фирмите с почистването и опесачаването на столицата?
Ей,Софиянци как е новия кмет?Разчисти ли улиците или се крие в кмеството?А честит първи сняг!!!!
По-голяма наглост от тези изказвания на лицата отговорни за почистванията в София -няма. Тези хора не пътуват с гр.транспорт, и не се интересуват какво става, но поне да погледнат през прозорците на колите си и да видят какъв ад е
Г-жа Фандъкова ... получихте доста черни точки, а г-жа Георгиева за вас ... Да т .... ииит ..... ти тиииит .... и едно уволнение.
Какво му е нормалното никъде не се виждат снегорини, нито да се посипва сол. По това време други години вече се вижда че се работи. Довечера ще се заледи и ще си изпочупят крайниците хората.
Незнам как така са се справили като в София няма нито един булевард или улица почистени, а единствения камион на почистването сутринта който срещнах беше със вдигнато гребло/ или както се казва това отпред за разриване/..... честито в края на декември снега ни изненада
Ех, този сняг! Как пак така ни завари неподготвени....все едно не предупредиха, че ще вали.
какво значи проходима при зимни условия? Това да не е планински проход, нали е столицата ни все пак! На тази госпожа от инспектората явно не й се е налагало да ходи с градски транспорт тази сутрин на работа! От 7 до 9:30 не съм видяла един снегорин, а минавам по маршрут от Бели брези до Народния театър. Съвсем ни правят на луди...:)
Засрамете се - от вчера се знаеше за идващия силен снеговалеж. Трябваше да сте работили през нощта, не можете да се справите с 10 см сняг в столицата на държавата! Как ще е проходимо при зимни условия, това да не е прохода Шипка?!?!
София е проходима при зимни условия?!?!? Вие нормални ли сте? Слепи ли сте? Кое и е проходимото??!! С пързаляне може би??? Автобусите въртят гуми на 5те кьошета, едвам едвам тръгват, но София е проходима един снегорин няма по улиците, а да не говорим за кварталите...Тодор Каблешков и Бъкстон, нямат и помен от снегорин или луга!!!! Иначе сега ще излезе ББ или Фандъкова и ще кажат, че всичко е ок. Но няма значение ние знаем кой е виновен и за положението в София-Станишев естествено!!!!:)))