Коментари - Снегът парализира София | dnes.dir.bg
назад

Снегът парализира София

Снегът блокира София както всяка година. Огромни задръствания има в целия град.

Обратно в новината

Коментари - Снегът парализира София | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

ще доживеем ли времето да не сме изненедани от снега като европейска държава.Трамвяй 17 липсваше 40 мин. сутринта и беше по-студен отколкото времето навън. А моето билетче е 1 лв. както и този който се вози в отопляемят транспорт! Мисля, че е време общината да ни плаща транпортирането вместо ние на нея.

Светла, защо изказваш толкова плиткоумно мнение.Първо колите днес излязли в София не са повече, а по-малко от ден без снеговалеж.Така е било винаги, така и ще бъде.Има хора с неподготвени коли за зимни условия, а също така и такива които ги е страх да карат.Колите са по-малко.Колкото до 1км. ще ти кажа следното:щом плащам данъци(не на мин. заплата, а почти на горния праг), щом плащам и местните данъци, щом плащам и данък МПС и всичко друго, аз ИЗИСКВАМ да бъде почистено за да си закарам детето на детска градина, която е на 3-4км.В този момент цялата власт(и държавната и местната) е на едно място.А кой е виновен сега? С кого ще се оправдаваме? В София почистването започна от 06часа, а вали от 11,30 предишния ден.Къде е Инспектората? Повечето задръствания днес са от коли на Градския транспорт закъсали някъде.Защо не е изчистен поне техния маршрут? Предишните управляващи от всякакви партии били корумпирани-ок, доказвате и съдите, но няма по страшно нещо от това да не можеш да управляваш!

за домакини на зимни олимпийски игри - та затова Юще от сЕга сме създалЕ предпоставки за масов зимен спорт. Артисалия от София сняг ще се извозва и складира във Варна, дето пък техната управа е решила да построи 2 писти за скиспускане, даже и баир са намерили. Все пак тези градове са най-добрите за живеене напоследък. Но не и за умиране щото парцел в гробището удари 5К деноминирани български левове. Marry Xmass to all !

Уважаема госпожице/госпожо, явно не сте запозната с разстоянията в София - това, че Вие можете да отидете на работа с ходене 1 км пеша - в много случаи в София е невъзможно. Аз живея в кв.Младост и за да стигна до работното си място пътувам към противоположния край на града с кола 14км. Много искам да ходя пеша, но за съжаление разстоянията са други в големия град. И моля - явно кръгозорът Ви е доста стеснен - не използвайте обидни думи....

Българинът вечно е недоволен...1/2 от хората тук се огисуряват на минимална заплата, не плащат комунални услуги и след това искат някой да свърши обществената работа...СИНДРОМ

Драги ми смехурко...... първо никой не може да ми налага кога и къде как да се движа - с автомобил, пеш, с метро или друг транспорт, плащам си данъци карам. По коменара селяните от колите не слизат ами сори но съм роден тук в София както и родителите ми както и техните. Точно преди няколко седмици медиите ни освиркаха и се подиграваха на кмета на москва че паднал 10 см сняг и изкарали 60 000 снегорина пък и объркали прогнозата с 9 см. В момента сме изпаднали до положението на бедстващи цигани. Абсурдно е снегът да не е пипнат повече от 12 часа. Абсурдно е вместо да се чисти да се хвърлят химикали които имат интересен ефект към всичко до което се докоснат. Абсурдно е снегът да не се извозва а да се мести от тротоарите на платното и обратно и така докато се стопи. А изказването на въпросната госпожа е просто подигравка. За такова почистване не трябва да има глоби а просто да се дадът фирмите под съд и да заплатят както се полага. Но.......как така да се отнесем към наши хора а .....

е няма как, и тъп да си ще се сетиш че и в сняг и в дъжд се пътува по-бавно. който не си е направил преценката, сам си е виновен. Между другото колата ми беше покрита с 10 см сняг сутринта, кой ще ми я почисти ? кмета ли или кметицата? Знаете ли колко време загубих да си я чиста - 15 мин, а можеше да си спя още 15 мин и тогава да тръгна на работа, ма то па сняг заваляло!

Ало, Столичната община ли е? И на вас да Ви е...... майката.

Еми с коли сме тръгнали тези от нас който нямат метро в близките няколко квартала. А и градски нямаше, че да стигнем.

Нещо не виждам логиката- докато беше кмет Бойко ревеше като вдовица че правителството е виновно за непочистването, а горе долу се почистваше...Сега той е правителството пък не е почистено???

Хехе пак ни изненада. За кметицата сто тояги на голо, излъга!

Еми съжалявам, че по селцата ви имате 1 км до работа, аз от нас до работата ми имам 23км, пеша ли да ги извървя, снощи трябваше да се екипирам и да тръгвам, да не закъснея. Или да тръгна с автобус, хмммм за 2-та часа в който пътувах странно, но не видях нито едно превозно средство на СГК. Толкова ли е трудно като видяхя, че още снощи натрупа, да се бяха дигнали по-раничко и да изчистят улиците, нали за това им се плаща, или просто сега ще изчакат колите да стопят натрупаното по улиците и ще си приберат парите за добре свършената работа

VESELI PRAZNICI - NAZDRAVEEEE !

Че то и Тибет е проходим при зимни условия, ама аз не се хваля като колегата Бойко и неговите смешници...

СОФИЯ ЩЕ СТАНЕ ПРОХОДИМА ТОГАВА,КОГАТО СЕ ИЗНЕСЕТЕ ПО СЕЛАТА СИ,ОСВЕН ТОВА,МАНТАЛИТЕТА ВИ Е ;КОЛКОТО ПОВЕЧЕ СЕ БУТАМЕ,ТОЛКОВА НИ Е ПО ДОБРЕ;ТАКА ЧЕ НЕ МИ СЕ ОПЛАКВАЙТЕ,АМИ ОТИВАЙТЕ ДА СИ ЯДЕТЕ ПРАСЕТАТА ПО СЕЛАТА,ЧЕ ДА МИРНЕ СТОЛИЦАТА

Егати тъпанарката! Не можа да се справи с 10 санта мек сняг? Ами ако беше 50? Я на всички общиснки служители и свързани фирми да им се спре 12-тата заплата и парите да се преведат на данъкоплатците, пък ние ще си ринем пред блоковете и ще чакаме пролетта - и без това никой не чистииииииииииииииии

Това е меко казано безобразие. Километрични задръствания път непочистен и това е в държава която претендира да е европейска. Срамота

Поредните про-пожарникарски дришльовци во главе с Бойко ти Пиклив Борисов. От Люлин до Александровска болница в 7 и 00 часа пътувах все едно съм на северния полюс. Само бели мечки където нямаше. Пътищата- и то главните артерии, не бяха барнати. Бате Разбойко и неговите кенцльовци се усраха за пореден път. Отново зимата ни изненада на 18 декември- ебаси тъпанарите нещастни. Ще си плащам данъците ли, але пък пътния ли- нанайцен царевицен. Пък и имат наглоста да каментират,че всичко било ОК- преди дни се върнах от Лондон- там ВСИЧКО Е ОК-ДА. Тука е кенеф.И става много кофти, защото си обичам родината.

Какви 2 милиона коли какви филми??? Фирмите е трябвало да почистят улиците още в ранните часове на ноща. Аман от необмислени изказвания.

И във връзка с прекрасно почистените улици и страхотния транспорт ВДИГАТ ЦЕНИТЕ НА БИЛЕТИТЕ И КАРТИТЕ!

Е не знам вече...Снегът закъсня с месец и нещо и тия пак са изненадани...

Светла (18.12.2009 г. 11:20ч.) - жалко за името, което носите! Как си представяте човек да измине от вкъщи до работа при тези условия 10-15 км. пеш?! Хайде да проявите малко (ню-ню) мозък/акъл/разум и да си представите, че в София разстоянията не са като при вас в провинцията, а с в пъти по-големи. Отгоре на това няма и един почистен тротоар. И да не започвам да Ви обяснявам, на кой, за какво и колко му се плаща, за да мога аз и с тротинетка, ако реша зимата да мога да стигна от точна А до точка Б. Още повече, че не виждам след като при вас в провинцията е една зимна идилия, защо изобщо взимате отношение по въпроса? Направете си един снежен човек пред офиса и му се радвайте, пък проблемите тук оставете на нас. Никой не Ви е опрял пистолет в челото да четете.

seliani mar6!! stiga ste ni zadrustvali

пак се оакаха този път вкупом

Айде сега всеки от вече писалите да си каже дали е гласувал за мутрата!

София, била проходима при зимни условия, а бяснете ми тогава как един час няма никакъв автобус, и след като замръзнах на спирката и реших да тръгна пеша, автобус не мина и докато се придвижа от овча купел до горнобански път пеша. Е минаха 3 за гараж, то защото по спирките нямаше около 30-тина чакашти. Може ли такова безобразие, тръгнах час по-рано за работа от обичайното и закъснях 50 минути. За растояние което обикновенно ми отнема 25 мин. със смяна на транспорт.

Няма фандък за вас софянци. нещете лопати - газете снег. Данчето е на фитнес на боровец и не и пука. Както казах няма фандък за вас! На ГЕРБерите честито! Да са ви живи и здрави управниците! Като додат избори пак ... и пак ... за тях има фандук а вие сте на ръчно! Много гот поне не общувате с простаци!

Към Светла Скъпа моя надявам се, че ти също се от тези2 милиона идиоти иначе как би разбрала това?

Светле, душко, ти май скоро в Софията не си идвала! Неможе пешком душко - туй тук не е ваше село. Разстоянията от там където живеем до мястото на което работим са и по 10-20 км. А ти душо вместо да даваш акъл си седи на село и си ходи пеша. Може и ако се получи идиотите от 2 милиона да останем 1 при това положение.

Днес бул. България беше 100%-ово блокиран от снега, не беше пипнат да се почисти. Вчера сутрин при плюсови температури по същия булевард обикаляха машини за разпръскване на сол и с пълна сила хвърляха напълно ненужно тонове сол върху мократа настилка. Снощи пак по същия булевард обикаляха пак такива машини, но вече нищо не хвърляха... А днес в снега сигурно са им дали заслужена почивка, или солта е свършила. Такова безумие през целия си минал в София съзнателен живот не съм виждала! Ами пуснете ги през юли тези машини, важното е да си хвърлят предвидената сол, пък кога и къде е друг въпрос!

Другата предпоставка за задръстванията - всички нахални селяндури се качвате най-нагло в колите си, въпреки че дори при елементарен дъжд се вижда, че не можете да карате като хората и се влачите, като охлюви!!! Тъпи нахални, егоистични говеда! Хак да ви е! Като не мислите за градския транспорт и къде да минат снегорините, може би да изринат и вас от улиците, за да ги почистят, нека да висите с дни ако ще в задръствания! Егоистична селска сган!

питайте г-жа Георгиева защо когато снегът рано сутинта валеше тя не даваше на фирмите да чистят, и после кои е виновен.Нали трябва да се пестят пари за сметка на гражданите

Ako snegat vali ot snoshti i ne sa chistili i izveli mashinite sa vinovni. No i kak da pochistvat, ako navsiqkyde e zadrysteno. A i pari za zimni gumi na avtobusite mnogo e symnitelno da sa predvideni. Idete v toplite strani - tam snqg ne vali. Ima i banani. Ot godini taka ni tretirat, kakvito i upravlqvashti da doidat

Стига ревахте бе, мухльовци. Миналата зима падна 5 см. сняг в Лондон и целият град спря да функционира. Никой не отиде на работа. Дори всички линии на метрото спряха, въпреки че повечето са под земята, рейсове, трамваи...всичко. Това са неща, които се случват и на най-развитите държави. И сигурно пак Бойко Борисов и Фандъкова са виновни. Тъпанари

А вчера вечерта в Младост три светофара за 25 мин...без сняг и без дъжд

Не снега, а олигофрените парализираха града!

Много добре си е почистено.......от Банкя-до Мин.съвет.Защо ли???

Тия смотаняци пак не изчистиха,къде отиват парите и данъците бе фандъци с фандъци прости!!!! Да си купувате джипки като танкове нали????А народа да се мъчи в тоя студ!?!?

айде каде е кметицата в този момент сигурно си топли задните части някаде или ако иска да излезне ще е със син буркан и ние обикновенните граждани пак ще го лигавин в километричните задръствания.....ева ГЕРП

Не съм гласувал за тая смешна даскалица и ще я критикувам, колкото си искам. Най-плачевното е, че градът не е бил по-зле дори при управлението на шефчето и...

До KakSePravi ПОЗДРАВЛЕНИЯ!!!!!! ТОВА Е ПЪТЯТ НАИСТИНА. ЕДИНСТВЕНИЯТ НАЧИН Е, ДА ТРЪГНАТ НЕщАТА, КАКТО ТРЯБВА

А ЗНАЕТЕ ЛИ КОЙ Е ВИНОВЕН ПРЕДИ БЕШЕ ВИНОВЕН Г-ЖА ЕМЕЛ ЕТЕМ И Г-Н АХМЕД ДОГАН А СЕГА КОЙ Е ? НИКОЙ НИЩО НЕ КАЗВА ПО ТЕЛЕВИЗИЯТА ИЛИ ПО ИНТЕРНЕТА КОЙ Е ВИНОВНИЯ КОЙ Е ?

Всички големи фирми вкупом трябва да съдят общината заради директни загуби и пропуснати ползи поради неявяване на служителите навреме на работа заради тотално непочистените пътища в София и блокирания градски транспорт!!!

прохидми били пътищата при зимни условия тая дето го е казала не е напред проходим е пътя от хола до кухнята у тях

za belgij i franzij mnogo smechno uxaaaaaaaaaaaa

Това й написах на другарката от Столичен инспекторат: пишете и вие, да им задръстим пощите на тези, това е ненормална история, няма да пускам адрес, защото най-вероятно ще го резнат на средата. В гугъл се пише Столичен инспекторат и на тяхната стр. има място за контакти и таз твар е упомената там. Уважаема г-це/жо Георгиева, първо искам да Ви уведомя, че тонът на писмото няма да бъде особено добър и на моменти ще е откровено невъзпитан. Прочетох Ваше изказване във връзка с почистването на гр. София. С риск да Ви се сторя много рязък и дори нахален ще кажа, че е изключително нагло да се лъжат хората в очите! Вие или сте подведена или изключително некомпетентна в работата си! Как имате нахалството да заявите, че цитирам: София е проходима при зимни условия (http://dnes.dir.bg/ при положение, че гардът ни е абсолютно непочистен и на практика е блокиран? Ако трябва да бъда откровен съм бесен, не може в 21 век 6-7 см. сняг да блокират (уж) европейската ни столица! Това е недопустимо! Посочете ми, къде в кв. Овча купел например има и един почистен тротоар? Посечете ми, къде има такъв района на Медицинска академия! Посочете ми, къде има почистена улица в същия район! Посечете ми, къде има почистена улица в района на баня Мадара! Искам да ми се посочи почистена пътна артерия, не така, върху която просто е намятана луга, която топи обувките на хората и която разсипва автомобилите. Посочете ми една улица, от която снегът да е изводен, а не превърнат в някакъв химически ад! Засрамете се! Не знам дали ще имам възможност да хвана някое предаване по ТВ на живо, за да задам тези въпроси, защото властта в България се трогва само, ако физиономиите ви се покажат на телевизорите на хората, иначе сте нахални до безобразие! И само да Ви уведомя, че от моя гледна точка, като и от гледна точка на всички колеги, с които работя Вие и вашите подопечни сте некадърни за работата, за която ви плащаме. Уважаема г-це/го, София не е проходима при зимни, а при бедствени условия!

Баба ви Фанъковица нали се кълнеше преди месец, че зимата нямало как да я изненада????

Kak ne gi e sram....da se izvinqt

Питаите инспектората защо не дават на фирмите да чистят и после става суматоха