Наказаха прессекретаря на президента заради гафа със снимката
Прессекретарят на президента Мария Иванова е наказана с Административно наказание - предупреждение за уволнение, заради гафа в първата новогодишна реч на Росен Плевнелиев, в която българската природа бе илюстрирана със снимка от Скалистите планини в САЩ.
Обратно в новинатаКоментари - Наказаха прессекретаря на президента заради гафа със снимката | Днес.dir.bg
Коментари
Не си ли координират действията отделните институции? Един написал обръщението, втори качил в сайт за български туризъм чужда природа, трети я вмъкнал в речта, четвърти го отнесъл... То, едно мнение във форума, преди да се публикува трябва да се преглежда за правописни, граматически, словесни и всякакви грешки, какво остава за президентска реч! Просто никой не си е направил труда да я прегледа в завършен вид, преди да се излъчи. Дори и самият Президент! Как да вникнем в смисъла на речта, като бяхме заети да коментираме грешката!? Не че е голяма! Но и омаловажаването на работата на техника, който седи зад "някакъв" си компютър и качва "някакви" си снимки води до такива конфузни ситуации.
Тодор Живков е виновен, че позволи партията да се напълни с некадърни кариеристи и ето какво се получи.
Гафът с тази снимка не е толкова голям, колкото се опитват да го изкарат. Голям праз - допуснали някакво дребно недоглеждане от глупост. По-важно е друго - реакцията на президента. Това не е достойна, мъжка реакция. Как така ти не носиш отговорност за речта си??? Що за шушумигарство!!! Всеки политик носи ЦЯЛАТА отговорност за всички свои проявления! Мъжката реакция е следната. Първо, поднасяш извинения на народа за гафа ОТ СВОЕ ИМЕ. След което наказваш дисциплинарно тая малоумна калинка, дето си я взел за пресаташе. А най-добре е да потърсиш по-добре подготвен човек за тази отговорна длъжност.
Изглежда, не са очаквали, че някой изобщо ще гледа речта в новогодишната нощ. Затова екипите на БНТ и пресцентъра на президентството са претупали нещата, а самият президент не си направил труда да погледне записа. Излиза, че грешката е на гражданите, които вместо да си гледат купона са зяпали, какви ги приказва президентът. За следващите години трябва да поправим тази грешка.
Да приемем, че за гафа на Нова година вината е при екипите на БНТ и пресцентъра на президентството! Но, гафът продължи с оправданията и гордеенето, направени лично от президента. В неговото трудово досие ще пише ли нещо?
Така става като се назначават Калинки и Калинчовци взети от приятелските кръгове на важни постове.
Върни веднага на работа служителката на Балкантурист! Тя няма никаква вина, нали е служителка на някой?
А защо седнал поздравяваше суверена /електората/, не се ли учи от американския си батко. село, селоооооо отличника от гимназията /селската/
Страхливецът Плевнелиев определено не става за нищо друго освен за подигравки и снисхождение.
Коментарите ви изглеждат така сякаш сте живели цял живот в Швейцария и изведнъж сте се събудили в България.
Какво можем да очакваме от някакъв смешник криещ се зад разни кини-бушони, на който родата му произхожда от звучното селско понятие плевня.
Нищо не може да замаже гафът на Плевнелиев че не си е отделил 3минути от времето да си види първата реч. Сега се крие зад полите на някаква фуста. Пълен селтак!
"... и сглобява някакви снимки" Ей това е всъщност отношението на Плевнелиев към собствената си реч - природа и събития за него са "някакви снимки". Плевнелиев - никакъв Президент не си - ти си назначен от Бойко Борисов за такъв.
Седели двама големи интелектуалци в кръчмата от часове и мълчали, щото били големи интелектуалци. По едно време единият рекъл: "Ше взема да се изпикая на масата". Другият: "Остави, бе, няма да те разберат".
Жени са бушоните на ГЕРБ! Идат като тигри , бягат като овци и пак се завръщат и така 23 години ....
Върховният главнокомандуващ не посмя да поеме отговорност и се скри зад полите на една жена от "Балкантурист" и на една от собствения му екип. Ама и аз така се скрих зад моята заместничка в МЗХ.
тая на снимката прилича ли ви на българка, славянка или прилича на азиатка, арабка?
по снимки и по ТВ ниждам все по-малко жени с физиономия, с лице на българки - по улици и по спирки като чакам, забелязвам същото
ПОМООООЩ за БЪЛГАРИЯ!!! Б.Б. ДА НИ СПАСИ ОТ СЕБЕ СИ И ОТ МИНИСТРИТЕ СИ, КАТО ПРЕДИ ТОВА ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ВЗЕМЕ ДА СМЕНИ "С П А С И Т Е Л Я" НАВРЕМЕ И ДА НЕ ЧАКА "народната любов" да го размаже....ЧЕ СЪС СЕГАШНИЯ "С П А С И Т Е Л" НЕЩАТА ВЪРВЯТ КЪМ РАЗКОШ ОТ МИЗЕРИЯ, ...ТАКА ДЕ!!!
е те това точно няма как да го сбъркаш с българска планина. имам чувството че или някой се е изгаврил с плевнелиев или екипа му са наистина малоумни.
Че това ако е гаф то тогава какво да наречем назначаването на сумиста за съветник на президента Първанов.Пък само той ли е.Това са цяла плеада отстреляни строители на нова България.Интересно откъде имат този усет та ги назначават все такива хора в тая върховна институция президентсвото на Първанов.На фона на гореказаното това че тези жени не са различили Аспен от Пирин или Рила не изглежда чак такава голяма беда.А тези които са открили веднага разликата може би са наши българи живеещи в Аспен или поне в близкият Денвър.Има ги доста там по причина че кмета на курорта беше българин и той с охота устойваше на работа пристигащите нашенци.
Аз открих веднага разликата, Дон Амичи. Не съм ходил в САЩ, на Алпите ми мязаше, но бях сигурен, че не е пейзаж от България. Не съм висок професионалист с високо чувство за отговорност като президента на републиката - обикновен любител на нашата природа съм. :(
Бе ти само първата буква на президента П. ли си запомнил, та си объркал и темата, и фамилията ?! И на тебе са ти се объркали картинките в центъра.
не е виновна жената, а общото състояние на медиите и ПР в страната, изостанали са десетки години от развитите държави, за жалост липсват професионалисти в сферата и това неминуемо води до гафове, те са заложени още с назначаване на чиновника на някаква длъжност...
Прав си на "50процента" (ако знаеш вица). Тя като знае, че нищо не знае - да прави каквото може (и да се маха заедно с протежетата си от Президенството). Вината на Президента е и че не се интересува от професионализма на службите и служителите си. По същата причина - всяка негова изява е обречена на провал или гаф.
Обаче "Подборът на снимковия материал бил извършен съвместно от екипите на БНТ и пресцентъра на президентството" ... Те уволниха в Балкантурист (?!), заплашиха в пресцентъра на президентството ... Леле-мале - сега в БНТ каква ли страхотия се задава ...
да бе, да .... точно пък служителите в БНТ да са застрашени?! Говорим стари комсомолци с мин 30 години стаж и пожизнени договори в родната телевизия. То затова програмата й като цяло е на това дередже! Гафът с американските планини си е голям ... но честно казано не ме изненадва и дори останал очуден от последвалите реакции .. все пак по какъв ли не начин ежедневно някой се гаври с нас, няма какво толкова да се палим за един видео-монтаж. Виж за цената на хляба и яйцата подобна реакция би по-основателна и за тези неща трябва да хвърчат глави! Живи и здрави!
Нищо чудно, че държавата е надолу с главата, щом с едно няколкосекундно обръщение не можа да се оправи. Въпросът е, на кой му нужно такова недоразумние.
преподавам във ФЖМК и ме интересува какво мислите по един малко по-различен въпрос по темата: Притеснителното е не само че президентът направи гаф и не разпозна снимката - защото нека не се лъжем - всеки президент би гледал първото "слайдшоу", което смята да излъчи в новогодишната нощ, така че всички носят отговорност. По-притеснителен е фактът, че въобще говорим за снимки. Речта на президента се излъчва по телевизията, не е вестник, не е презентация на слайдове. Президентът се е съгласил речта му, която трябваше да промени един почти 20-годишен ритуал (с история и преди това), ни показа възможно най-елементарно разбиране за телевизията. Институцията, която се опита да направи няколко жеста на различност от традициите досега, ни показа материал, който връща телевизията в зората на създаването й. Вместо разказ с видеокадри, видяхме лепени един след друг фотографии или стоп-кадри, които "покриваха" думите му. Така от думите на президента не остана слово, а останаха много приказки - и то ненапразни - за една снимка. А новогодишната реч на президента трябваше да бъде ритуал...
Ами мисля така: едва ли е в работата на президента да гледа снимките. Затова един куп "професионалисти" ядат хлуб от държавната трапеза. Всеки да си носи отговорността. Твърде меко, ако ме питате мен, се постъпва даже със сгафилата.
Не ти разбрах въпроса моме, но нищо. Сега пък аз се притесних, като възпитаник на ФЖМК, че някой с толкова елементарен и неясен изказ преподава на студенти. Предполагам,че си Връзки, защото те там толкова ги и учат - до поуърпойнт и минералната вода. Онова, което наистина трябваше да те притесни е защо журналистите първи не забелязаха гафа със снимката.
Наказанието трябва да бъде, виновните да обиколят два пъти през следващите две години, стоте национални забележителности в страната! ;)
Да обикалят на свои разноски и да окопават градинките - па да направят нещо полезно срещу тлъстите заплати които получават
Два пъти, за може първият път да проучат откъде да минат, а вторият да затвърдят познанията си! :) Пък както са сто, спокойно ще имат по три дена за всяка забележителонст, което е нормално за една екскурзия - примерно с БДЖ ;) докъдето стига, а пък в останалите случай, с велосипеди - за да са още по-трайни впечатленията им за природните ни прелести, с които обикновено обичат да търгуват, чрез заменки и там подобни, защото не ги познават и какво значение имат за нас - обикновенните хора, което е една съществена причина да сме в тази държава България (не заради илюзиите, които искат да ни внушат президентчета, които презентират пазарно позоциониране на чужди интереси)... интересно ми е само, такъв върховен главнокомандващ, как лесно ще допусне следващият гаф, при който няма да има възможността да се измъкне, като набеди някой друг!
Госпожице Роске, стига се кри зад фустите на секретарките, както правеше в Бизнес Парка, като тръгнеха да те уволняват след поредния гаф.
а гафа с "великата" реч на майстора на късия разказ кой ще поеме? За мен това беше по-големия гаф..
Изчерпа си миризливите постове вече. Вземи и си смени малко постовете , че ще ти стопират хонорара. Прочети някоя и друга книга или копирай направо постове от някой блог, Януаре !!
Стига сте я раздухвали тази снимка. Чудо голямо! Че е гаф, гаф е, но хайде да не правим "от мухата слон". Не били български планини, ами Колорадски. Голяма работа! Всеки може да сбърка. При това има къде-къде по-фатални грешки. Вече десетина дена не спирате да ни я натяквате тази "сензационна новина". Всичко това се прави с цел отклоняване на вниманието на хората от най-наболелите проблеми - престъпност, безработица, ниски заплати и пенсии, повишението на цените на храните и редица други.
И Мимето Иванова, кат един Матросов същи с гърди си мъжки / в лиричен план, ъф корс :) :) / запуши амбразурата и пое вражеските куршуми!! Великият пълководец Росен гузничко се кри зад смъртно-наказаното Миме и се усмихна чаровно на онемялата публика.....Завесата падна и в залата настанаха бурни, продължителни рукоплескания, съпроводени със скандиране - по-бе-да, по-бе-да.... П.С.: Уважаеми слушатели, направихме ви съпричастни към "гранде финале" на поредната постановка на групата за художествена самодейност ГЕРБ, с художествени ръководители БиБи и Tzv.Tzv. :) :)!!
АБЕ РОСЕНЧО, НЕ Е МОМАТА ВИНОВНА БЕ,НЕ СЕ ЛИ УСЕЩАШ? СЛЕД КАТО СА СЪБРАЛИ КЛИПА С ОНИЯ ОТ БАЛКАНТУРИСТ,ТОВА НЕЩО Е СЪГЛАСУВАНО С НАЧАЛНИКА ТИ НА КАБИНЕТА БЕ-ЦЕЦКО ЙОВЧЕВ. ТОЙ ИМА ТАКЪВ МАНИЕР НА РАБОТА-БЕЗ НЕГО НИЩО ДА НЕ СТАВА,ВСИЧКО ТРЯБВА ДА ЗНАЕ. КОЕТО ЕСТЕСТВЕНО Е НЕВЪЗМОЖНО. ЗАТОВА ИЗДЪНКИТЕ ПРИ НЕГО СЛЕДВАТ ЕДНА СЛЕД ДРУГА,ТОЙ Е МАГНИТ ЗА ИЗДЪНКИТЕ. ЩЕ ИМА И ОЩЕ- И ТО МНОГО.
Е в този клип, защото за мен това не е реч аз не видях никой друг освен Плевнелиев. Какво иска от техниците или който и да било там. А че тия всичките, като почнеш от "президента" и свършиш с последната свиркаджийка в екипа му са пълна пародия на която се смеят вече с пълен глас на изток и запад, север и юг от нас, то и ние вече го разбрахме. Всяка сутрин се събуждам с желанието да видя каква простотия ще направят отново. Най-жалкото е, че чужденците вече ги сочат за комичен пример какво не трябва да прави един Президент и вече ме е срам заради тия некадърници.
Мъмрене пред строя, за излагация на Държавния глава и България пред целия свят, това се нарича наказание...толкова добре ли да тази бивша девойка ?!
Такива като Марчето е пълно в общините.Некомпетентни но верни на партйката.Ама ви казвам има много зле хора неподготвени (гола вода от всякъде)
наи-добре орден "стара планина " да им баде врчен от президента - смешници *Съобщението е транслитерирано от системата. Моля, пишете на кирилица.
На тия от Герб все други им виновни! Плевнелиев да не би да не си е гледал на запис представянето, вкл. видеото? - гледал го е, разбира се и то не 1 път - но си му е толкова културата (като на Шефа му тиквеника) Той не познава българската природа, иначе щеше да забележи, че у нас няма такъв пейзаж, с такава гора и върхове - Но тия не ходят там да се любуват на природата, а ги возят да ядат и пият ...и др. работи..
Ако беше успех щеше да е успех за Плевнелиев,но понеже е гаф и то грандиозн е гаф на някой друг.Мишко излез си от дупката и си признай,че не ставаш за нищо,още повече пък за президент
Стига глупости - Президентът не е Господ да огрее навсякъде - по тази причина има екип. Да гафът се лепва най-много на него, но сега какво - да си подаде оставката ли? Второ - ако тази кака беше на място сама щеше да си подаде оставката, понеже е изложила Президентската институция. Не съм фен на Плевнята, но все пак трябва да се говори смислено а не само да се мятат простотии и лозунги!
Когато колектив подготвя дадено изложение, отговорност носи водещият автор. Този, който говори. Плевнелиев щеше да получи само симпатии от хората, ако бе казал простичкото "Извинявам се!". А не да уволняват девойче от Балкантурист, което подлъгало Главнокомандващия българската войска кое е "неповторима българска природа". Наистина мъжка постъпка на първия мъж в държавата.
Ами те такива неща се уточняват предварително и съответно одобряват, т.е. от поне 2ма. За да си изнасяте Вие 'речите' по-спокойно.
Много са неграмотни журналистите! Всеки човек знае, че предупреждение за уволнение, не е административно наказание, а - дисциплинарно.
Преди 10-тина дена казах мнението си за ПР, пресаташета и т.н. на президента. Не беше особено хубаво и герберастите ме плюююха с кеф. Добре де, хайде да цитирам биографията на точно тази, която дори била завършила НГДЕК: Мария Иванова е родена на 16 юни 1977 г., в град София. Възпитаник е на Националната гимназия за древни езици и култура. През 2002 г. завършва специалност Журналистика в Софийския университет Св. Климент Охридски, степен магистър. Професионалната си кариера започва през 1996 г. като младши асистент в Прайсуотърхаус Купърс България и журналист във в. Пари. През 1998 г. постъпва в Българска национална телевизия, където работи като журналист и водещ. През 2008 г. е назначена за съветник на Вицепремиера по управление на европейските фондове към Министерски съвет През 2009 г. се включва в екипа на министъра на регионалното развитие и благоустройството, където заема поста директор на дирекция Европейска координация, връзки с обществеността и анализи. От 23.01.2012 г. е Прессекретар на Президента на Републиката. Владее английски език..." 1. Мнооого интересно - какво е правила 1996-та г. в Прайсуотърхаус Купърс България и КАК и оттам е вземала заплата??? На колко години е била и с какво образование??? Бря? Ама тя 2002 година завършила някакво образование или бъркам? 2. Хммм, а какво е работила 2008 година??? Както казва народът - "Баф, маф, Пенке ле..." и т.н.! Такаааам, пита се сега в задачката - на кого тя е дъщеря и защо Комсомолскийо от Гоце я е взел... Да го представя. PS & М/у другото: 2008 година - Вицепремиер по управлението на европейските фондове е Меглена Плугчиева.
Уффф... забравих да питам - Мимето на КОГО е дъщеря???
...замислих се и се сетих, че "тези" от "Прайсуотърхаус Купърс " от първите години на демокрацията, та чак до сега набират "еничари"... та какво искаме от "техните кадри"? Ами те са по-опасни от "калинките"...