Коментари - Синдикат иска оценка и за дисциплината на учениците | dnes.dir.bg
назад

Синдикат иска оценка и за дисциплината на учениците

"Ясните граници създават сигурност", твърдят от организацията

Обратно в новината
| Редактор : Стоян Гогов

Коментари - Синдикат иска оценка и за дисциплината на учениците | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Страхотно подкрепям. Кой може да сподели и нещо за грубите, безпардонни методи, на учителите, за да въведат уж ред и дисциплина. Има техни действия които според НК на България се водят престъпления даже.

И после ще прехвърлят електронното им досие-профил на чипа нали , изглежда някак логично май ?

После ще направят каквото им се позволи. При лошия социализъм оставаше само последната оценка и то беше добро поведение и намалено поведение. Ако е било намалено и след това добро, намаленото изчезваше. При намалено и преместване в друго училище не се вписваше нищо. И освен това нямаше никакво значение например за кандидатстване е университет или специално училище (освен военно).

баси тъпата промивка.... май тия безмозъчните у синдикатите бъркат послушание с дисциплина... те просто искат тъпи послушковци

Разбира се ,че трябва да има оценка за поведението на учениците, но тя да е обвързан с оценка за поведението на родителите.Не може един лумпен -маргинал, да удря учителка и едва и не трябва тя да му се извини.Никакво признаване на извинителни бележки от родителите. Пет неизвинени и една единица надолу на поведението.Нещо много неолиберализъм и чужди НПО-та се разпореждат българското образование. Преди много години съм завършил една от най-елитните столични гимназии,винаги съм бил отличник,но никога пълен, четящ, трениращ джудо, по някой предмети не четях от учебниците от нашата богата библиотека.Въпреки това майка ми културна ,възпитана жена ,четяща френски и немски автори в оригнал, непрекъснато ми напомняше, че учителките са светици, които си късат нервите с такива тъпаци като нас.

а па язе бех отличник и у националнио отбор по гребане и ако не исках да ода у некой час просто не одех а даскалете ги беше многу яд че кат решаха да ме изпитват немаше за кво да се фанат... и ме изкарваха недисциплиниран... ама те даже едно време не беха наясно че резултати кат моите се постигат само с яка дисциплина... те просто бъркат послушанието с дисциплина

Затова се настоява за въвеждане на финансови и административни санкции за родители, които отказват да съдействат за възпитанието на децата си - практика, която вече съществува в редица европейски държави. . Това е така. Обаче какви ще са границите.Децата трябва да знаят.Иначе ще се превърнат в покорни роби,каквато е и целта.

да не би некъде по света училището да има за цел нещо друго от попълване на постоянната безработица за поддържане на ниски заплати за бачкащите

Виж това са глупости. Оценката за дисциплина трябва да служи да речем за изключване на ученика от училище. Или за преместването му в специално училище и паралелка където няма да може да пречи на другите. Едно време с тежките случаи (побой, кражби, умишлено чупене на инвентар) се занимаваше детската педагогическа стая към МВР. Глоби няма да помогнат много. След като ученика е в училище повече отколкото с родителите си няма да му въздействат.

Хаха..къв авторитет бре? В класа на сина ми 6ти клас има няколко двойкаджии (за дисциплина да не говоря), които имат по всички предмети по 5-7 двойки за срока. Започва оформяне за срока и им се съобщава то учителя че имат 14 оценки и се оформят с тройки. Къв авторите, къв пример? Викам му на моя учи ли по история - вика за кво да уча и без това ще мина класа като и ги изброява.

ПРОБЛЕМА НЕ Е В КОНТРОЛА НАД УЧЕНИЦИТЕ,ПРОБЛЕМА Е ЧЕ УЧИТЕЛИТЕ НЯМА КОЙ ДА ГИ КОНТРОЛИРА !!!

Колко си зле!

ТРЯБВА И УЧИТЕЛИТЕ ДА ИМАТ БЕЛЕЖНИЦИ В КОИТО УЧЕНИЦИТЕ ДА ИМ ПОСТАВЯТ ОЦЕНКИ ДО КОЛКО СА ДОВОЛНИ ОТ ТЯХ. И КОГАТО НЯКОИ УЧИТЕЛ НАТРУПА МНОГО "ДВОЙКИ" ДА ГО УВОЛНЯВАТ БЕЗ ПРАВО ДА БЪДЕ ПОВЕЧЕ УЧИТЕЛ.

Понеже на повечето ученици не им се учи и заслужаяат чисти двойки - ще се получи така, че ако те оценяват учителите си, то учителите с най-много такива "двойки" - трябва да бъдат награждавани!

Това е показало много пъти че е вредно. Истинската система е така, както се оценяват университетите в света. А именно по успеха на ученика в обществото след като завърши училище. Ако ученика има успех, например стане богат, влиятелен или признат учен, то се пише положителна оценка. Тъй като трае много може като приближение да се вземе успеха в университета например. Но затова промените в училищата не могат да се правят от днес за утре. Трябва като се направи нещо да се чака години за да се видят резултатите. Трябват експериментални училища и подобни. Като в Китай. Но Китай са нация, не васална територия.

Няма да е лошо най-накрая да се въведе някаква дисциплина в училище, защото който не е ходил по училищата той не вижда какво безобразие цари там. И понеже сегашните родители са продукт на вече "реформираната" образователна система започната от Станишев и доомаскарена от Борисов ясно се виждат резултатите от всичко това: ако нямаш пари да пратиш детето си в частно училище се бориш все едно си на война, за да издрапаш до края и през цялото време всичко в училищата е безобразно- учениците плюят, псуват, бият се и какво ли още не, но учителя няма право да им направи дори забележка, а ако се стигне до смъртен случай се крещи защо учителите не са се намесили- ам нямат право бе господа..... е как да го овладееш това просто и нагло създание, че и да се опиташ да го образоваш? Затова мисля, че е крайно наложително да се върне някаква дисциплина в училищата.... иначе сме загубени тотално!

А що се отнася до оценките в училищата, първо че не е работа на синдикатите, и второ оценки въобще не трябва да има защото те създават комплекси и психически проблеми на децата и от тях няма абсолютно никаква полза за когото и да било. Още една оценка на децата която да отразява множество субективни възприятия и която реално оценява родителите е супер дебилно изпълнение. Аз имам цяла концепция за обучението но на тъпи мутри няма да я представям, а и до сега не съм имал успех с нищо което съм се опитал да преложа на тъя тъпи мутрафони, понеже те са тъши и не разбират за какво им говора а и не са станали политици за да развиват каквото и да било ами просто за да си изкарват пари и да имат повече привилегии от обикновените хора

Ти си страшно зле! Значи аз като съм по-умен от теб, на теб не трябва да ти пишат двойки, за да не се комплексираш ли? Ти още малко ще искаш и нова кола като мен да караш, пак за да не се комплексираш? Ами не, трябва да се комплексираш, за да си знаеш мястото в йерархията!

От това което си написал не си личи да си умен но си личи че си голям комплексар и че ученето много трудно ти се отдава и затова така буйнстваш. Ти си пример за вредното влияние на оценките особено ако си тъпак като тебе. Такъв комплексар като тебе който мери знанията с нов автомобил няма как да е по-умен от мене. На мен преподавателите ми ми пишеха оценките формално защото знаеха че съм умен. Един преподавател даже се отказа да ми пише оценка защото заяви че не е достатъчно компетентен да ме оценява и се наложи да събирам комисия от 3 преподавателя и колкото и да не им се искаше по-малко от 5 не можеха да ми напишат. За мен преподавателите бяха казали че съм най умният им ученик за всички времена, и това с оценка не може да се оцени. Записвайте се за канала ми в телеграм ППРАЗУМ с латински букви за да ми помогнете да направя България нормална просперираща и модерна държава която работи за народа и в която няма насилие, няма разделение и омраза и всички сме равни. Ако спечеля аз печели цял народ, а ако загубя печелят само мутрите.

Новият автомобил е следствие на доброто образование и последователния труд. Но ти как да ги знаеш тези неща, като ти липсва мозъчно вещество? Ти си свикнал все някой да ти ДАВА. Бас хващам, че искаш комунизъм, лапачка и Народен съд, а? Прозрачен си ми......да знаеш. Умният човек не иска, а сам си го спечелва. А ти си и комплексар. Значи осъзнаваш, че си тъп.

Аз виждам суперЕГО, не суперразум. Такива глупости рядко някой суепр разум може да изсере.

След като инвестирах в това, което ми беше казано, че е безопасна и стабилна възможност, всичко се разпадна. Компанията спря да отговаря на въпроси, забави тегленията и в крайна сметка изчезна зад дълго мълчание. Чувствах се смутен и несигурен дали някой ще приеме притесненията ми сериозно. Trustwave Hackers Tech от Trustwavehackerstech2 @ gmail com промениха това веднага. Те изслушаха без осъждане, прегледаха внимателно документите ми и обясниха точно как ще подходят към разследването. Екипът им разкри подвеждащи твърдения, несъответствия и нарушения, за които никога не бях подозирал, че съществуват. Те обработваха всяка комуникация с компанията, предпазвайки ме от допълнителен стрес. Това, което ме впечатли най-много, беше тяхната постоянна прозрачност: винаги знаех къде се намира случаят ми и защо всяка стъпка е важна. Когато възстановяването най-накрая дойде, сякаш тежест се е вдигнала от всяка част от живота ми. Ако сте били подведени или притиснати да претърпите финансова загуба, тази фирма има уменията и решимостта да ви помогне да си върнете дължимото.

Докато я има системата "Парите следват ученика" , няма да има оправия в училищата. Колко учителя казват, че няма да пишат двойки и да гонят, защото после парите за училището и да заплати ще са по-малки. Т.е. отглеждат и търпят идиот чета,за да има високи заплати.

оценка да дисциплина я е имало по татово време - гледах бележника на майка ми. Тази оценка дава повече субективизъм и възможност на учителите да тероризират децата. А сега, че учителите не са в състояние са си оправят дисциплината, е въпрос на политика от директора, но и често лична некомпетентност.

Това е лъжа. В соца нямаше оценка по дисциплина, имаше намаляне на поведението, но това не пречеше да продължиш образованието си в по-горни класове или ВУЗ. Като 40 г в училище съм твърдо за оценка по дисциплина.

Тия безполезни боклуци трябва да ги забранят, защото нищо не вършат като синдикат на работниците, ами се изявяват като НПО и политическа партия което е нарушение на конституцията и законите. Гърците непрекъснато протестират защото си имат истински синдикати, а тия наши боклуци се чудят с какво да се занимават само не и с това което им е работата, обаче редиовно си събират членският внос, което в тази ситуация си е чисто незаконно обогатяване. Прокуратурата трябва да се заеме с тях и ДАНС защото лъжат че са синдикати а са си обикновено НПО и с подобни изяви които не са от тяхната компетентност работят за чужди интереси против държавната сигурност. Тия са олицетворение на поговорката че пътят към ада е покрит с добри намерения. Записвайте се за канала ми в телеграм ППРАЗУМ с латински букви за да ми помогнете да направя България нормална просперираща и модерна държава която работи за народа и в която няма насилие, няма разделение и омраза и всички сме равни. Ако спечеля аз печели цял народ, а ако загубя печелят само мутрите.

Трябва да има оценка за учителската дисциплина, оценка поставяна от учениците. След случаят с камера, снимаща половите органи на момчетата в ученическа тоалетна, след случаят в който учител по физическо се съвъкупляваше с дете на 13 години из мотелите(съдът издаде присъда по случая-място за дискусии какво е ставало -няма), и при пълното мълчание на синдикатите при тези случаи с НЕПОСЛУШНИ учители, явно трябва да има оценка да дисциплината на у чителите, поставяна от учениците. Такъв е и моделът в САЩ-учителите са оценявани за дисциплина и качество на преподаване от учениците, и от това зависи дали ще получат трудов договор за следващата учебна година. След камерите в тоалетните явно има тежък проблем с дисциплината на някои учители.

Трол, от кое НПО си та почна да пускаш един и същ коментар по 100 пъти?

трябва да е стриктно върху знанията, даже анонимно, а не да се търсят още начини за корупция. И какво му е традиционното като никога не е имало такава оценка...измислици на кауни.

Да напомним,че ученичка на 13 години отиде в мотел с учителя си-къзето и отнеха девствеността, заплашена ,че няма да получи шестица-съдът издаде присъдата си, не подлежи на обсъждане какво е ставало. Ако има оценки за дисц;иплина учителските здлоупотреби ще са извън контрол-заради зависимостта на детето от учителите-за оценка и за дисциплина.

"Заплашена ,че няма да получи шестица".... вярваш ли на това нелепо обяснение наистина?!

Вярвам на съда-той е описал какво е ставало, и да-има деца, за които шестицата е от жизнена важност.

иди дай оценка на съда,

Това е прекалено наивно за да е вярно. Пък да вярваш на съда също е глупаво след стотиците му издънки.

Виж за какво ставаше дума когато се говореше за дисциплина по времето на соца и ще разбереш каква тъпотия си написал. Дисциплина е преди всичко да не пречи на учебния процес. Например да не се бие със съучениците си, да не разрушава училищно имущество, да не шуми в клас, пречейки на другите да слушат. Да не присъства в час без причина също беше в дисциплината но все пак беше дребно провинение. И всичко това не се поставяше лично от учителя, освен закъсненията трябваха поне учител, зам директор и пострадали ученици. Първи път - забележка. Втори път забележка със родителите, трети път - намаляне на поведение. Това за което говориш си е изнудване и няма начин учителя да оцени каквото и да е като лоша дисциплина в случая. И ако имаше оценка за поведение и този учител беше опитал да използва това, щяха да го хванат доста преди да иде до хотела.

да ми тикаш напред някви тъпанари с "оценка по дисциплина". Вече всеки идиот си мисли, че може да е шеф, цео, и да управлява без знания за нищо.

Оценката по дисциплина не влияе на оценката за знания. Не се сумира със другите оценки. Служи за изолиране на ученици, които пречат на другите да учат, като например бият другите ученици или ги крадат. Който е слаб ученик и не знае не непременно е недисциплиниран. Случва се и обратното, добър ученик да бъде хулиган но доста по-рядко.

Като се има предвид скандалът в 138 мо училище с непослушният учител, като се има предвид скандалът от друго учителе училище - район Слатина, в което учител по физическо , бивш футболист обезчести дете на 13 години(съдът си каза тежката дума-място за дискусии какво е станало няма) , явно трябва да има ОЦЕНКА ЗА ДИСЦИПЛИНАТА НА УЧИТЕЛИТЕ, оценка поставяна от ученици. Да добява и третият случай от сандански с учител по музика, опипвал ученичките-явно СПЕШНО ТРЯБВА УЧЕНИЦИТЕ ДА ОЦЕНЯВАТ ДИСЦИПЛИНАТА НА УЧИТЕЛИТЕ. Прекалено много пе-до-фи-ли се навъдиха, и злоупотребяват с децата ,използвайки учителската си власт и зависимостта на учениците. Явно-за да се върне баланса трябва дисциплината на учителите, която видно от дадените примери е на НИСКО НИВО трябва да бъде оценявана от учениците. При ниска оценка за дисциплина на учител да бъде уволняван, заплатата намалявана, и в най-тежките случаи(например за поставяне на камери в тоалетните, или ако учител опипва ученички-случаят от Сандански, или ако учител води ученичка в хотел, и се гаври с нея-случаят по който вече има присъда) -заплатата да бъде връщана с лихвите

На всички нива има разпад, но проблема с ученическата дизциплина си остава, дори и да сменят всички учители.

"и връщане на реалния авторитет на учителя" Ало, Синдиката, какво правим с едни скрити камери в тоалетните? Лицемерни сте!

Къде е позицията на ,учителският синдикат, по другият сЛучай от училище в район Слатина в София, при което учител по физическо отне девствеността в хотел на ученичка на 13 години-СЪДЪТ СЕ ПРОИЗНЕСЕ ПО СЛУЧАЯ, случаят е и в медиите, и не подлежи на дискусия какво е ставало-съз0ът в гнусни подробности е описал какво е станало в мотивите. Съдът се произнесе, но учителските синдикати мълчат. ЯВНО ТРЯБВА ДА ИМА ОЦЕНКА ЗА ДИСЦИПЛИНАТА НА УЧИТЕЛИТЕ-в този случай учител е използвал учителската си власт, за да се гаври с детето. Ако се въведе оценка за дисциплина учителската власт ще е съвсем безгранична-И ТАКИВА ГАВРИ НА УЧИТЕЛИ С УЧЕНИЧКИЩЕ СТАВАТ ОЩЕ ПОВЕЧЕ.

На мен пък една 15 годишна ученичка ми заяви, че тези тийнейджърки, които се оплаквали ,че ги изнасилили лъжат и сами си го искали и после си измисляли оправдания. Не твърдя, че е така, но предавам думите на ученичка от това поколение.

Като не е показал резултати до 10 клас му стига.Няма смисъл до 12 клас да го дундуркат.Да си търси работа.Отгледаха се купища малоумници с диплома за средно.

Те децата са копие на родителите си, малките боклучЕта в училище имат гоолеми боклуци вкъщи. А големите боклуци с демократични методи, глоби ( че и затвор), не се оправят, доказано е! Оправят се с лагери и разстрели, но понеже такива няма, няма да има и никаква оправия и изход в този модел на управление на държавата ( защото да не забравяме, че най-голеният боклук са политическите партии и управляващите).

Много добре.

А оценка за дисциплината на учителите? Някак си не мога да приема, че учениците са виновни за всичко.

Оценка поведение? Лош 1, седни.

В училищното образование нищо няма да се случи в следващите 20-30 години защото в момента, в който отворят закона и настава циганска сватба. Всеки иска да даде нещо от себе си, всеки знае как по-добре да станат нещата и накрая нищо не се приема. Цяла година го влачат закона за училишното и предучилищното образование и вчера министърът каза, че няма да могат да го приемат. Е как ще го приемат, като всеки луд дописа нещо вътре. Имаше няколко смислени предложения, които вместо да си минат тихо и кротко, изтекога в канала заедно с всички глупости, които попове, синдикат и други откачалки измислиха.

И това какво ще промени? Късно е чадо мандалото хлопна!

И ги занимават с разни ЕС глупости, по същия начин както навремето имаше дружинни ръководители!

Ама недейте така. Горките деца ще се травмират. Те са свикнали всичко да им епозволено. След това ще поискате даже да учат горките. Не може така. Не е демократично и либерално да слагате правила и да карате ьдецата да учат. Какви избиратели на пишмандемократите ще станат, ако могат да мислят и знаят?!? Това не са евроатлантически ценности.

Сега се сетиха, че НПО-тата само вредят!

Естествено, че трябва да има оценки и за дебилчетата! Който не се справя - прекратява му се образованието и на 12-13 години - на нивата! Няма да хрантутим паразити! Образованието, както и шофьорската книжка, не са право!

Трябва и оценки на учителите. Има и хахави и незаинтересувани да преподават качествено и обиждащи децата и някои откровено неграмотни. Особено в прогимназията и гимназията

Ама няма кой да ги чуе. При качественото образование от времето на „лошия“ комунизъм родителят и учителят гледаха в една посока. И колкото и странно да звучи, болшинството бяха образовани и добре възпитани. Днес берем плодовете на лейбъристките ценности и т.нар. положителна психология – учителят често се възприема като враг от родителя. Проблемите във възпитанието идват основно от семейството, а не от училището. Няма как всичко да се научи в училище. Но най-лесно е да се хулят учителите.

Прави са синдикатите. Но в държава колония е така.

Освен това, трябва да се даде право на всяко едно дете само да реши какъв чужд език да изучава. Много деца не искат да учат английски, а руски.

По скоро оценка на родителите Гнилоча в училищата започва от семействата Ако има морални дефицити в училищата това означава, че така нашумялото поколение зед не са добри родители. Първите шест не са в училищата