Сергей Петров пред Dir.bg: За Изтока сме неприятелска държава, но за Запада сме ненадежден партньор
Българинът няма повод за празнуване нито на 8, нито на 9 май, казва политологът от украински произход, чийто прадядо от Запорожието е бил танкист и е участвал в превземането на Берлин
Обратно в новинатаКоментари - Сергей Петров пред Dir.bg: За Изтока сме неприятелска държава, но за Запада сме ненадежден партньор | Днес.dir.bg
Коментари
Какви са ни западняците, че да сме им надежден партньор. Те нажедни ли са, като ни ограбват и съсипват икономиката. Те ни броят за втора ръка хора а ние да сме им надеждни.
Не, дедовото! Викам, че сме селски тарикати (Андрешковци) и все гоним да евем Дявола, пък той не ни го изкарва от гАза! Щото нямаме достойнство, щото бай Тошо казваше да се снишим, докато мине бурята, а днешните ни препоръчват да бъдем ФЛЕКСИБЪЛ! Ама дедо не знае това ФЛЕКСИБЪЛ за едене ли е, за пиене ли е !!!!
Ало, Запорожеца, руската кръв струва скъпо. А Порошенко искаше да натика децата от Донбас в мазета та, докато тези от Киев ходят на училище и в детски градини. И нас ще натикат по мазетата ако им се дадем. А българите от България изобщо не се интересуват да са нечий партньор, след като досега само ни ебават. Турция случайно да е ненадежден партньор?
На тоя дедо му е бил танкист, ама у некой ГСМ само е зареждал. Украйна е приключила. След 2-3 години Украйната ще е като ГДР - втората държава в Европа напълно денацифицирана.
Не обичам да се критикува интелигентноста на българите че сме нещо по нисшо от останалите европейци, това не е вярно и аз имам самочувствие каквото имат и много други на успял човек, каквито са били и много от нашите деди . Четох едно проучване и се вижда че в България по равно са разпределени хората виждащи Русия като виновна и агресор и такива виждащи я като жертва , както и най много са тези смятащи НАто и САЩ за виновни защо защото сме глупави ? Не Ето основните причини 1. Освобождението и значението му което се придава в учебниците , което е незспорно но без обективен прочит на мотивацията на руснаците и украинци впрочем да дойдат и техните цели . 2. Историческите събития в които Русия е участвала и тяхния едностранен прочит в учебниците 3. Най несправедливия преход с носталгия сред носталгично настроените стари хора 4.Медиите които Русия купи и политическите проекти които държи 5 Олигархията в България която харесва запада за да забогатява но иначе по харесва под масата да си прави бизнес по постсъветски модел и ред и законност добре ама за другите за нас чадърче Затова за нашето общество е важно да бъде съхранен мира и вътрешния ред и да се отървем от тази зависимост което нямаше да се случи преди заради корумпираните политици Съдбата на Украйна не зависи от нас . Трябва и да се помисли как да се отървем от фалшиво окрасената история която създава илюзии у децата за някакви братя и изопачава обективните факти и роля на великите сили . Трябва да се работи за обединяване а не поляризация. В въпросното проучване най силно в над 75 проц виновни смятат Русия шведи и финландци . Зачудих се защо и това което се сетих че ги обединява че се чувстват незащитени защото не са в НАТО . Нека се замислят критиците на НАТО колко по спокойни щяхме да сме и каква щеше да е бизнес средата без НАТО у нас при съсед Турция и преокритата имперска доктрина на Москва . Лек ден желая
"Имам чувството, че не съм у дома си, че страната, в която живея, не е моята. Че времето се е върнало назад към годините, които смятах за безвъзвратно отминали. Към злото, което вярвах, че няма да се върне. И ето, оказа, че съм се лъгал. Те пак са тук и са същите. Въпреки 18-те ни години в НАТО и 15-те в Европейския съюз. Днешната България, или поне значителна част от нея, ми е чужда. Тя не е просто различна. Тя е враждебна. Несъвместими сме. Противна ми е. С невежеството си. С моралното си уродство. С неадекватността си. На 63 години за първи път ме е срам от страната ми. Голяма (електорално значима) част от нея оправдава агресията. Отказва да съчувства и да помогне на нападнатите. Иска агресорът да свърши колкото може по-бързо с тях – за да се възцарял мирът (?!). За да се върнел газът. За да паднели цените. Искат го, без да осъзнават колко са чудовищни и желанието им, и оправданията му. Искат го под портретите на Ботев и на Левски и под разветия национален трибагреник. Наричат уродството си национален интерес. И начело им е държавният глава. И той е лидерът с най-висок рейтинг. И няма друг такъв народ и друга такава страна в Европа. Толкова скудоумна. Толкова подла. Толкова себична. Толкова дребна – и в мисълта, и в чувствата си. Ако това е България, отказвам да бъда българин. Наричайте ме безродник. То звучи по-достойно. P.S. Но знам, че има и друга България. И че тя се чувства като мене. И че тя е гневна. И че нея я е срам. Както във времената на Беров, на Виденов и на Орешарски, но сега – много повече. Защото е война, а във война проличава кой какъв е наистина. Въпросът ми към тази, моята България, е докога ще търпи тези, които периодично се завръщат и се опитват да я откраднат? Защото, освен да крадат, друго не са правили."
Тоя разказа колко ще зле за Русия, ама трябваше да разкаже и как ще е в Европа и САЩ. Би могъл да погадае кой ще се срине първи.
Идеалният европеец е: травестит, гей, веган сменил си пола поне 3 пъти ваксиниран с 12 бустера едвам диша да не хаби кислорода на планетата и скача денонощно и кряска: русия е лошааааааа
не си пич, но си прост. Нашата азбука не е писана от Кирил и Методий, а за миризливите чехи, словаци или обитателите на техните земи по унуй време. Солунските Брадърс са създали глаголицата, едва години по-късно техни ученици с подкрепата на българската държава, която също се явява създател и разпространител, създават кирилицата, за да се пръкнат такива недоумение, като да могат да пишат глупости.
"Ти разправяш , бай Иване , че съм бил МАЛКА, снощи ядох,бай Иване, х.й като махалка" ! Ама това ми е в гените от пра,прабабата-рускиня !
с провала на армията на путин всички русофили в българия започнаха да се крият като мишки и да обръщат палачинката.
принудения, обикновено е по-слабия (пРусия). Ако не им беше ядрения арсенал отдавна да е прегазена! Видя се, че корабите И потъват, а Путин вече е политически труп!
а за самите българи е една скапана, пропаднала и проядена от корупция , ментално окупирана и смачкана джендърска васална задунайска губерния ! и всичко това - благодарение тукашните про-кремълски и червена олигархия, тон за песер на които дава циганинът от дръндар - агента на кгб ! бълхария - няма да я бъде ! категорично !
Серго,много си заблуден.На Запада -Германия до 1944г.бяхме надежден партньор.От 1944г.дон1990 г. Бяхме надежден партньор на Изтока -СССР.Сега според политическото ти ниво Серго сме надежден партньор отново на Запада -САЩ.Извода България е надежден партньор спрямо коноктюрата и затова винаги е била на грешната страна и е губила територии и население.
Путин свършил оръдията и затова на парада нямало оръдия-кво да коментираш? Намерете някой нормален човек да ви каже как се чувства и какво мисли за съвременние канадци!
днес дишайте не много надълбоко-да не хабите кислорода на планетата /директива от ЕС-патерицата на американските психопати/
днес нямаш ли нат-то в сърцето-не си човек /закон 335 на ЕС - патерицата на американските психопати/
Напълно съгласен но в сфера с важност като сигурноста това е дълъг и сложен процес и не трябва да води до времнни рискове но трябва да се оформи или като паралелна структура или като нова организация . Струва и много скъпо . Това ще стане след като свърши войната и потенциала и амбициите на Русия бъдат самоликвидирани
Сергеи Петров от как можа да изговори толкова глупости. И запада НЕ ни помага с нищо. НАЛАГА Безсмислени санкцииии. Заставя ни да водим една американска политика. Америка води вой и но всеки си мълчи.
Светите братя са се ръководили от изцяло християнска мисия за божествено спасение. Няма общо с никакви българщини, достойни места между народите , земи , почви и добитък. Глупостите , които пишеш показват, че делото им е било частично неуспешно и се присвоява от нискочели индивиди , нерабрали за какво става дума.
Идеалният руснак е: темерут, пияница, пребил жена си поне 3 пъти, ваксиниран с три Спутника (ваксина за животни), пести като поп за да си купи немска кола, а не Лада, и скача денонощно и кряска: Западът е лоооош!
Хубаво ПАСКВИЛче. Кучето не е зарито там, където го търсим. На 15. 12.2021 година, РФ изпрати исканията си до САЩ и НАТО за да има мирно решение на проблема. А, колкото до Украйна. Последните 8 години същата прие, че е центъра на Света. Интересува ме просперитета на България, а как ще е в Украйна, решението ще се вземе, без участието на ЕС.
Вчера 09.05.2022 г. курса на долара беше 1.85229 лева, а пък лани беше около 1.50 лева. Какво става, уж раздават помощи, пък курса на долара скача ??? Аса - мани Ве ........
Изтока така,Запада иначе..анализи отсейде като другия Сергей -украински работи.Ми кат дядо ти бил танкист ти кво анализираш България бе укър.