Сакскобургготски: Парк "Врана" загива, стотици сухи дървета застрашават човешки животи
В рядка позиция до медиите от царското семейство питат кой прибира парите от събираните за вход такси и защо единствената грижа е "косене на трева и събиране на шума"
Обратно в новинатаКоментари - Сакскобургготски: Парк "Врана" загива, стотици сухи дървета застрашават човешки животи | Днес.dir.bg
Коментари
Полуграмотният крадец от Мадрид бе докаран от комунистите.Глупаците повярвали на лъжите му за 800-те дни помислиха,че ще завали дъжд от гроздова и кюфтета.Гласуваха за него.Възходът на РБ под ръководството на ОДС бе спрян.Това целяха комунистите.
Тоязи явно си точи зъбите и тая гора да изсече, чрез някоя негова фирма като подизпълнител и после да продаде дървения материал.
ами тя държавата, на която дори претендент за цар й беше министър-председател, е ясна. А крадлив дедо да не вие, ами да извади малко пари от откраденото и изпосеченеото по Рила, и да пооправи парка.
— Бай Василе! Когато се освободи България, кого ще си турим цар? — Ако се бием с турците само за цар, то сме глупци. И сега си имаме султан. Нам трябва не господар, а свобода и човешко равенство — отговори Левски навъсено.
Целта е имота да бъде разсипан, без никакво културно, историческо и ботаниеско значение, както се случва със сто годишните къщи по центъра на София. После държавата, щом е отмъкнала имота от Столична община, ще го продаде на някой олигарх, който от години точи лиги по имота. Измислено е, но колко хора ще бъде жертви на този интерес, от държавата не ги интересува.
Ми действай бе царю! Разбягаха ти се придворните, свършиха парите и сега пак пробваш, а?
Аристократите правят света по-красив и по-достоен. Дори да са с недостатъци, предимствата им се окават уникално полезни за обществата. Това е промисълът. Социализмът и неговият представител националсоциализмът, прерастнал във фашизъм, са уродливи явления, които подвеждат простите хора, докато се стигне до пълен провал без изход. Днес в ЕС имаме неофашизъм, който прелива в България и дава своите плодове - развала и негативен подбор на лидери и на длъжност на всякакво ниво. Провал на ценностите, който води до икономически провал с епохални мащаби, отново. Отново забравихме историята, а и я променяме фриволно, както само простакът може да я променя. Наложи се определени политически сили да напмнят елементарни исторически факти и изводи, които днес се изопазчват ей-така, все едно нищо. Много мръсно време на падение. Докато други общества се засилват и скоро ще бъдем роби заради тези наши грешки. Когато простакът разбере, че докато са го промотирали, е било грешка, провалът ще е необратим. Но май и няма да разбере, че грешката е била в него, просто ще усети гршка на гърба си. Простакът е простак, а простакът с образование е изключително опасен простак.
"Царското семейство" не важи пред ИМПЕРАТОРСКОТО ми такова. Пък то май сме и РЕПУБЛИКА...
Червеното царче да разкаже за връзките си с КГБ, ДС и агент "Румянцев". Там е причината за загиващите дървета и хора.
Посетих парка преди около шест години през есента - беше приказно място с изключително богато разнообразие от дървета и цветя, оформени и поддържани - бях много впечатлена, имаше табелки на всяко дърво какъв вид е и откъде е по произход- разхождайки се по широките алеи настина се усещаше някаква аристократичност и си личеше, че паркът е създаден с много мисъл и внимание. Това е богатство, което не би трябвало да се оставя да загине, още повече след като се събират и такси за вход. Поредната гавра с историческата ни памет.
Очевидно никой от коментиралите дотук не е ходил в парка наскоро. Почти всички иглолистни дървета са изсъхнали и някои от тях вече се разпадат. Езерото е сухо, поддръжката се свежда до косене на трева и садене на теменужки в 3 саксии. Прав е Симеон в случая да алармира.
долна лъжа че дарил 'дари' правото да го поддържа общината и събираше вход най-добре всичко да се изравни със земята и да се застрои и да не ни напомня за измамника, който с гешефти сам си върна нещо което не е негово а на държавната интендантска листа ръководена от офицери на държавна служба.
Затова дедо Симеон прехвърли парка на общината за да не дава пари за чистене и поддържане . Държавата да му върне парка , но такса вход да няма .
Като живееш там се грижиш за парка, нали искаш да си собственик.
1. Виновните за ВСВ и се съди по международно приети спогодби! Решено е да се съдят такива още преди края на ВСВ от СССР, САЩ и Великобритания. С решения на ООН със задна дата и така нататък. Не приемането на това, е нарушение на международни спогодби и решения на ООН! Цитат от някъде: Съденето на виновниците за въвличане на България във ІІ световна война и престъпниците от другите европейски страни е потвърдено със споразумение в Лондон на 4-те Велики сили победителки на 8 август 1945 г., с Декларация на Общото събрание на ООН (11 декември 1946) и с Женевската конвенция за защита на жертвите от Втората световна война (1949). 2. Те са престъпници докарали фашизма в България. И по сегашните закони има отнемане на незаконно придобитото имущество; 3. Дали нещо е на фамилията или на институцията? Президент като напусне, може ли да претендира за сградата на президентството, че е негова? 4. Наследство се получава само след плащане на дълговете на този от които наследява. Бащата на Симеончо е докарал национална катастрофа и ограбване - както и предният. Само Райхът ни завлича с десетки милиарда лева, като по спогодбата Нойбахер, да ползват неща тук безплатно. Така че Симеончо да получи наследство първо трябва да плати дългове - вероятно трилиони лева с лихвите. Има правото да се откаже от наследство, за да не плаща тези дългове.
Всъщност България НЕ е въвлечена във ВСВ от цар Борис, а от комунистите. Това е ясен и неуспорим исторически факт. Борис вероятно е платил с живота си за това, че отказва България да участва във войната. Умира два дни след посещение в Германия, от което се връща изключително потиснат, защото е отказал на Хитлер пряко участие срещу СССР и учасие изобщо. Счита се, че е отровен заради това. Но след влизането на 2-ри Украински фронт в България (повтарям: Украински фронт, т.е. именно украинци са мародерствали в Родината ми и то как!), България бива включена във войната с реална войска в реални сражения. Мисля, че много прости хора не трябва да са учили в училище, понеже това не ги е направило по-умни, но за сметка на това ги е направило нагли и вредни.
- Материални претенции към България имате ли? - Как "материални"? - Т.е. имуществени. - Как не (учуден поглед)?! Собствената си страна? Не (клати глава в знак на отрицание)! От мене това няма да се види, независимо от какви обстоятелства, обстановки, становища или положения (клати глава). Категорично "не"! (Из интервю на К. Кеворкян със Симеон Сакскобургготски, февруари 1990 г., "Всяка неделя") 2.05.2023 г. — Симеон Сакскобургготски осъди България 1 635 875 евро, или над 3,2 млн. лв. трябва да плати България на бившия премиер Симеон Сакскобургготски и сестра му Мария-Луиза Хробок
Да командироват оня киликанзер Калина, дърветата ще стоят мирно и няма нито едно да падне.
Бе как да е, ама видяхме го и Симеончо! Дойде и ни "оправи" за 800 дни! Или по-скоро да кажа него си оправи а нас ни ... "оправи"! Ама изодзад! Така, че сега да не реве! Щото когато можеше да направи нещо го видяхме какво направи!
Бойко ни оправи за 12 години, така ни оправи,че сега ревем. Пеевски ще ни довърши. А вие си редете опорките за 800 дни. То държава и реформи се правят с интелигентно население... !!!
то ако бяха опорки с мед да ги намажеш! Ами го преживяхме! Видяхме как по няколко пъти му връщаха едни и също гори и земи! Видяхме после как тия гори биват изсечени! Видяхме после как заедно с БКП или да кажа БСП (което може да е едно и също) заедно прегърнати бяха на власт и грабеха и грабеха! Видяхме също и какво стана когато си тръгна от България и почна да съди държавата за какво ли не! Бе доста неща видяхме ние! Ама ни едно не беше хубаво!!!!!!
ДС унукът запознат ли е със случая? Въобще знае ли Терзиев, че има такъв парк или някое паднало дърво трябва да му напомни??
Парите ги събира областния управител на София-град ! А видно е,че не ги разходва за поддръжка на парка ! И вероятно отиват в разходно перо:представителни ! Куче влаче......!?
Типичния българопитек - иска всичко наготово ама за пет пари работа не върши. Кой оквича небесата за парка във Врана да се връща на държавата? Кой оквича небесата за незаконните претенции на Симеон сакскобурготски? Е поличи им се и кво? Ще продаваме ли по иванкостовски?
Я извикай силно: ДА живее БКП. Толкова ти е акъла.
Цялата българска простотия лъсва отвсякъде. Един парк не можем да опазим... царя им бил виновен. Не виждаът по-далече от носа си. А окраденото през 12 годишния Бойковски период не виждат. Сега са способни да преглътнат Пеевски, дори министър председател да го направят. Иначе Царя бил лош , крадлив и прочие... бедни селски душички са повечето в народонаселението за жалост. Бедна майка България!
Как да се грижи, за нещо което вече не е негова собственост. Ти знаеш ли че за изрязани клони на дърво пред блока ни ако не си взел разрешение от общинта те глобяват! Това е действителна случка! И парка не е вече негов!
Ек, крадлив и лъжлив германоиспански лисунгер. Ти какво говори в студиото на арменеца. Че двамата с сестрах ти не ви требе нищо. Бегом обратно в еспаня заедно плъхоците около теб.
Голяма грешка е направил цар Симеон като е дал парка на потомците на комунисти....Те знаят само да лъжат,крадат и убиват... Работещ и умен комунист и зелен кон няма!!!
Ами няма ги вече Фердинанд, Борис (че и Тодор Живков). Нямам как да очакваш от Пеевски и Борисов (или някой който им седи в скута) да се погрижат за това.
Царят дари парка на Софийска община точно за да не полага грижи за него, а някой друг да му го поддържа, почиства и гледа. Той само да му се наслаждава. И сега квичи, че други също не искат да го поддържат. Мизерник
Човек дето съсипа милиони човешки животи се притеснява, че нещо застрашавало човешки живот! Вие вЕрвате ли?
Я пак!! Тая мантра,че царя ви е съсипал живота е някаква болна опорка на Бойче или на Костовистите. 12 Години Бойко щото не ви съсипа живота, направо цветя и рози отвсякъде! Болни мозъци!