Коментари - ЧЕЗ осъди България за 4 млн. евро | dnes.dir.bg
назад

ЧЕЗ осъди България за 4 млн. евро

Енергокомпанията, която обслужва Западна и Северна България, успя да осъди България да й върне част от платените за приватизационната сделка пари.

Обратно в новината

Коментари - ЧЕЗ осъди България за 4 млн. евро | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

ЧЕЗ иска да въведе 3-месечно отчитане,което е практика в Германия от десетилетия.Българит сме по правило черногледи,недоверчи и не приемаме новото.Е как да се развиваме напред.Например -плащаш всеки месец по 60 лв и на третия разликата,а ако си горил по-малко ти остава в аванс за следващия период или ти се връща.В какво е проблема?Вие купувате имот и след време разбирате ,че има зафължения този имот.Няма ли да си търсите правата?!Що за прости хора сме.Виновни са не чехите,а тези които са ги излъгали.Стига с Андрешковщини.Да се радваме,че сме надхитрили някого.Това се връща като бумеранг -рано или късно.

напълно подкрепям ЦЕЦО-08.50. Но най-голямата вина имат избирателите които продължават да подкрепят невижданите крадци и нагли кожодери от НДСВ, ДПС и БСП !

Българските адвокати са на държавна заплата. Кой свестен адвокат ща работи за толкова пари?

Звучи гадно, но хаиде сега всички българи яжте му главата на чешкия и германския ! За жълти стотинки (комисиони) шепа продажни управници предадоха интересите на България на разни въшльовци от Европата. Енергодобивната и енергоразпределителн системи са от стратегическо значение за икономиката на страната ни, не случайно преди 20-на години за далеч по-малко провинилите ги съдеха ЗА НАЦИОНАЛНО ПРЕДАТЕЛСТВО като ДЪРЖАВНИ ИЗМЕННИЦИ и отиваха в затвора за по 20-на години. Някак си много ми заприличва ситуацията на тази с БГА Балкан преди години - само че, сега последствията ще са, че ще се топлим с дърва и ще си светим със свещи, като в каменната ера ! Думи нямам просто !

Е, какво, тези, които продадоха компанията на ЧЕЗ да не би да не знаеха за тези задължения? Та нали точно те са ги направили. Мръсни комуняги - те източват 4 млн. евро, а ние ще ги плащаме. Монополист, изключително печеливш, а с дългове???? Не ги е срам! Заради българските комуняги живеем все по-зле.

Могат да ни съдят естествено. МИнистъ на енергетиката призова а не се заяждаме с чехите, защото те водят европарламента, и да не си разваляме отношенията с тях. НАГЛОСТ. Значи те могат да НАРУШАВАТ законите ни а ние да си траем! Затова!

Айде сега Николай Василев и Шулева, като НДСВ-йски министри на икономиката, да дават обяснения. Нали те го продадоха, царските г.золизци.

НАРОДЕ ДА СЕ ОБЕДИНИМ! ЧЕЗ СЕГА ИСКА ДЕКЛЕРАЦИЯ ЗА ТОВА КОЛКО ПАРИ САМИ СИ ОПРЕДЕЛЯМЕ ЗА ТРИМЕСЕЧИЕ.ПРЕДЛАГАМ ВИ ВСЕКИ ДА ИСКА СУМА ОТ 0 ИЛИ ДО 5 ЛЕВА ,НЕКА ЧЕЗ ДА ДУХА СУПАТРА ДВА МЕСЕЦА,ПОСЛЕ КАТО ПОЛУЧИМЕ ТОЧНА СМЕТКА ЩЕ СИ ПЛАТИМ.КАТО НЕМОГАТ ДА СИ НАМАЛЯТ РАЗХОДИТЕ ТО НИЕ ДА ИМ ГИ ОГРАНИЧИМ.ПОСЛУШАЙТЕ МЕ И НАПРАВЕТЕ НЕЩО ЗА СЕБЕ СИ И СВОЙТЕ ИНТЕРЕСИ!!

недоволствате, май или какво ? аз не виждам някой да протестира. Нямало смисъл, нямало защо. Тогава си бъдете доволни какво се оплакваме. Супер си е . А ЧЕЗ са купили нещо за което се е дължало повече. Какво да се прави, някой пак е крал а ние всичките им ги върнахме на ЧЕЗ. Извод: И аз ще крада пък вие връщайте, май е изгодно гледам. Последствия няма....

Ега ти и инвеститорите!!Пълни мишоци, само обещания за инвестиции- а иначе цокане от населението както башибозука не го е правил!!!

Е тия пък се насраха! един лев няма вложен в изграждане на подстанции и ел мрежа а сега ни осъдили?!?!?! Абе има ли държава или няма? Да удържат тая глоба от заплатите на тия дето сключиха сделката. не сега всички да е плащаме! и един въпрос към всички - защо и е нужна на държавата посредник при положение че ел преносната мрежа не е нито обновена нито развита? за да може някой да намаже от префактурирането? Айде ЧЕЗ, МЕЗ, ИВН и какви още паразити да се махат от държавата! криза е това са си пари за българите!

Майстори сме това чехите, и от турския кенеф изтръскахме милиони

Сумата да платят тези, които са сключили неизгодния приватизационен договор.

Майстори сме това чехите, и от турския кенеф изтръскахме милиони

Какви са тези простотии пак. Докога това правителство няма да вземе отношение по дрането ни на кожата. Който си е сключвал сделките, лобистите и интерисчиите... да си носят съответната отговорност. Та какъв ток плащаме сега... скъп! Защо ще е това отчитане на 3 месеца... след това на 6 месеца и т.н. Ами по тази логика сульо и пульо ще съдят България и обикновенния народ ще плаща. Аз - не искам да плащам за зделките сключени на бързо на 4 очи. Леля Пена с 8 номер мотика не е длъжна да плаща съп ток. Да носят отговорност тези - които са подписвали тези ДОГОВОРИ!

Не е луд който яде баницата, а който му я дава . От 1989 години всички дупедавци /правителства/ се надпреварваха да раздават за жълти стотинки това което бащите им бяха строили. Успяха и забогатяха. Естествено, че тези чужди компании са нахални защото знаят, че няма истината колко пари са дали под масата и на кого да излезе наяве никога. Дано не видят бял ден всички ако има Господ.

Нямам думи...И какъв парадокс само - българската еврокомисарка работи за защита на потребителите. Но потребителите на кои държави се пита в задачата?

Делойт и Туш Тоалет и Душ

Де национализация,де!

На всички важни отговорни постове в БГ епохални некадърници! Докога разни мухльовци ( М. Велчев, Р. Овчаров, Малкият Мук....) ще сключват държавни договори от които ТЕ стават милионери, пък НАРОДА плаща масрафа с милиони и милиарди! Съд за ПРЕСТЪПЛЕНИЕ ПО СЛУЖБА за тия!

Наглост до дупка... Нека всички заведем сега колективно дело, за това че ЧЕЗ няма да спазят ЗАКОННО установения от държавата срок за преминаване отново на ежемесечно отчитане на тока... Да видим кой - кого... ама няма да стане защото държавицата ни смешна няма разумно мислещи люде в управлението и.... Да ни е честито новото изплащане на нас, простосмъртните...

Делойт&Туш не били спазили счетоводните стандарти :)Ми,кви одитори намазани са ,бе?!Преди години на мен ми завериха Прайсъутър хаус и държавата ми взе 10 000$,щото не били спазени българските стандарти!Ай,сиктир, одитори,и стандартите им!!!

Ами сега България трябва да съди Делойт и Туш !!

Скоро икономиката ще прилича на ООН. Там мисля има около 200 държави -членки.

пак простотиите на НДСВ! и как няма да си правят каквото си искат като няма държава! Ужким ги бяха глобили от КЗК - онзи ден се обаждах да ги питам защо ЧЕЗ не спазва решението за намалени суми при пускане на спрян ток, а те ми казаха - ... ами то решението не може да влезне в сила, защото ЧЕЗ обжалва... - смях в залата! После пак гласувайте за тия....

за съд са всички босове от мафиотската структура Агенция за преватизация и техните кукловоди

Да им преседнат дано!!!

Хак да ни е !!! А милионите от сделката де ги похарчихте бре ?

И какво ви говори това? Че тези които консултират договорите и тези ,които ги сключват са некадърни. Това са нашите велики юристи!

КЪде са приватизаторите и хората, които подписваха и одобряваха продажбите ? Защо не са си свършили работата са допуснали подобни дупки ? Нека от тях да дирят парите, аз какво общо имам, че да плащам на ЧЕЗ обещетения чрез моите данъци? До кога ще продължат безобразията, къде е Пешо Тъпото да защити нац.ни интерес? А бе ние сме богата държава, какво са 400 млн.за нас, ще заформим един излишък, па ще им платим, щом са ни осъдили. Престъпници гадни !

Ето защо чехите ни изобразяват като турска тоалетна.

А кога смотаната ни държава ще заведе дело срещу ЧЕЗ, да си изпълнява задълженията и да отчита електроенергията всеки месец. Докога ще ни правят на маймуни, а ние ще блеем, като овце. Няма по-смотана държава, по-смотано управление, по-смотан, апатичен и безхаберен народ от нас :(

Смешна държава със смешно и долно управление !!!

НЕ МОЖЕ ТИЯ ГАДОВЕ ДА ВИРЕЯТ В БЪЛГАРИЯ! ТОВА НЕ Е МОЯТА ДЪРЖАВА! МОЖЕ ЛИ ТЕЗИ ОТ ЧЕЗ, ДЕТО НИ ОДРАХА КОЖАТА, ДА СА ТОЛКОВА НАГЛИ СПРЯМО НАС? МОЖЕ И ТОВА СЕ ПОЗВОЛЯВА ОТ ПОЛИТИЦИТЕ! НЕ ИСКАМ ДА ЖИВЕЯ ТУК - СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!

Така се случва с всички, които продават националния си интерес. Създадоха монопол и то на кой - на етропите, гадни кенефчии, които не спазват законите н Р.България.

КОРУПЦИЯ!!!!

mrusnite evrei se 4ydat kak da cicat ot nas ,v znak na blagodarnost 4e sme im spasili jivota,,nestiga 4E ZEEVI I TN.N i evreiskoto pravitelstvo ni osujdat vseki den na mizeria...zatova trqbva da gi ebem i izgonim ot BG..

Тъй като имам личен опит в Германия,мога да кажа,че вместо всеки месец фактура с данните за разходвана ел.енергия получаваш една за целия 3-месечен период,в която е отразено авансовото плащане и каква е разликата .Би трябвало и българските фирми да прилагат cost saving програма,да намаляват административните разходи,а не да бързат да съкращават персонал.

ЧЕЗ във всяка друга европейска страна ще бъде ИЗГОНЕНА И ОСЪДЕНА ОТ ДЪРЖАВАТА ЗА НАНАСЯНЕ НА ОЩЪРБ НА ДЪРЖАВАТА И ГРАЖДАНИТЕ, но в нашата държава това не се случва, а напротив тя ни осъжда ЗАЩО?Защото от 20 години държава България я няма, липсва правосъдие, липсва държавно управление, липсва политика по инвестициите и закони за начините на либерализация на икономиката и антиукрупционна законодателство за държавниците. За това приватизацията се извърши ИЗКЛЮЧИТЕЛНО КОРУМПИРАНО С РАЗГРАБВАНЕ НА ДЪРЖАВНАТА СОБСТВЕНОСТ. Елестроразпределение се продаде по извънредно корупционен начин-на частни фирми, като се направиха частни монополисти- ТОВА Е ОГРОМА КОРУПЦИЯ. Подобна приватизационна сделка в западноевропейските страни се отчете за огромна корупция ,ЩЕ СЕ РАЗВАЛИ ОТ ДЪРЖАВАТА , ДЪРЖАВНИКА ЩЕ БЪДА НАКАЗАН И ОПАНДИЗЕН ДО КРАЯ НА ЖИВОАТ СИ. В тези страни има ясни ЗАКОНИ преди да се пристъпи към приватизацията.Такив закони НЯМА В БЪЛГАРИЯ НЯВА СЪЩО И ДЪРЖАВНО УПРАВЛЕНИУЕ НИТО ДЕЙСТВАЩА СЪДЕБНА СИСТЕМА. За това всеки външен инвеститор ще си прави каквото иска и ще осъжда държавата, ще смъква 10 кожи от гърба на гражданите, ще безчинства както си иска - НЯМА ДЪРЖАВА БЪЛГАРИЯ- Това е! Идея за България

Да плаща сега този,който пусна наглите чифути-чехс и всякакви отрепки да ограбват народа му!

БОЙКО МОЛЯ ТЕ ДА ОТТЪРВЕШ СОФИЯ ОТ ТЕЗИ ЧЕШКЕ БОКЛУЦИ. НЕ МОЖЕ ЛИ ОБЩИНСКИЯ СЪВЕТ ДА ГО ТУРИ НА ЧЕЗ И ДА ОБЯВИ КОНКУРС ЗА ДРУГА ФИРМА В СОФИЯ ПИТАМ АЗ?????

ЕЙ ЕМРЕЙЧЕ ЧЕШКО ЩЕ ОТНЕСЕШ ЕДИН ЗДРАВ БАЛКАНСКИ ХУЙ МАЙ. МАЙ МАЙ ПОПРЕКАЛИХТЕ ТУКА Е БГ И НЕМА МОЕ НЕМА ТВОЕ ВСИЧКО Е БЕРОЕ МАЙ ЗАБРАВИХТЕ ЧЕ ИМАМЕ ОПИТ В НАЦИОНАЛИЗАЦИЯТА - ТАЯ ВАШТА ПРИВАТИЗАЦИЯ ДА НЕ СТАНЕ НАКРАЯ НАЦИОНАЛИЗАЦИЯ ЧЕ ДА НЕ УСЕТИТЕ ПЪРВИ ФИНАНСОВАТА КРИЗА ЦЪРВУЛИ ТАКИВА..............

Напълно заслужено. При такива безчинства от страна на управниците ни. Трябва да ги смажем най-после тия продажници, защото целият народ страда заради техните неморални и необмислени действия. Срам за горката България...

Кой НЕ Скача Е ЧерВен!

Кой НЕ Скача Е ЧерВен!

mama vi da ebna,mra6laci mrasnii,izkradnaxte darjavata