Кремъл отказва да погребе тялото на Ленин
Кремъл няма да мести балсамираното тяло на водача на Октомврийската революция Владимир Ленин от мавзолея на Червения площад, тъй като това ще породи разделение в руското общество.
Обратно в новинатаКоментари - Кремъл отказва да погребе тялото на Ленин | Днес.dir.bg
Коментари
Не е вярно. Да унищожиш нещо е лесно. както направиха българи - взривиха мавзолей и какво? Решиха ли се проблеми? Всеки паметник е напомняне на хора за грешки или победи в меналото. Ако изтриеш минало - добро или зло - какво ще постигнеш. Решение на руснаци е мъдро. А от простотия загиват бавно такива като тебе - вас ви дразнят незначителни неща - а значителни - изпростяване и чалго-мутрезиране на нация вас ви кефи.
Ми да, то Ленин оправи завинаги такава огромна страна като Русия, та България ли не би оправил. Но както казва българския народ: Проклет да си, ега те не глътне земята! То с такъв изрод и ада би се срамувал!
Ленин е ДОКАЗАН Немски агент, върнал се в Русия за да помогне на Германия като извади Русия от първата свтовна война. Ленин е ДОКАЗАН главорез и убиец - вижте какво е направил с царското семейство след като е взел властта. КАКВИТО И ДА СА БИЛИ ТЕ, е ВАРВАРСКО да бъдат унищожени по такъв начин, включително и НЕВРУСТНИТЕ ИМ ДЕЦА, КОИТО НЯМАТ НИКАКВА ВИНА. Който мисли, че Сталин е бил главорез и сатрап а Ленин, той милия бил света вода ненапита, идеалист и съвестен човек, значи е МНОГО ЗЛЕ ИНФОРМАРАН. Вземете прочетете малко, осведомете се и след това се упражнявайте в писане тук.
германците може да са развита нация , но нямат никаква човешка топлина в себе си , а да не говорим за отношението им към българите и към славянството изобщо.
Стамболов, ти май си безпартиен болшевик.Това, че днес живеем в отвратителна атмосфера и политиците ни са 100 пъти по-големи гъзолизци от тези при соца и насажданата американска простотия, не прави Ленин това, което ни описваш.Сегашните ни политици са ГМО на Ленин и ленинизма.А Сталин е достоен продължител на делото на великия Ленин.
Прочети пак историята. Ленин е агент на германците. Те го прекарват в Русия от Швейцария, в запечатан влак. Идеята им е да срине Руската империя отвътре, да направи метеж, гражданска война и страната да излезе от войната. И точно така става! Революцията на Ленин събаря Русия, изкарва я от войната, а с Брест-Литовския договор Германия получава такива необятни пространства, за каквито не е и мечтала при започване на Първата световна. Обаче германците губят войната на Западния фронт и... нататък се знае. Ленин въобще не е агънце! Първите вълни от тотален терор, от разстрели убийства, глад и ужас са именно негово дело. Сталин наистина го задминава, но и Ленин не остава много назад! Но мумията не бива да бъде премахната! Нека да си стои там, в центъра на Москва, като предупреждение към цивилизования сват с кого и с какво си има работа!
Никога не съм срещал по-извратен прочит на историята! Моля ви да направим нещо за изолирането на средновековните ни съграждани от обществото - МОЛЯ ВИ!! Ти си изрод бе , брато. Как спиш нощем?
Радвам се, че свободно мога да се изразя, за разлико от времето преди 1989, където на бялото трябваше да се казва черно и обратното. Ленин е едно недоразумение, един мошеник, който живее десетки години в чужбина и с какви пари? Идва в Русия с помощта на германците и предизвиква хаос и убийства. За него се твърди ,че е бил болен от сифилис, тоест не е бил добре с ума. Съжалявам за страданията на милиони човешки същества, жертва на нечовешкия експеримент, започнат след 1917 година.
Не съм ти роднина, не ме бъркай с баща си! Не съм!!!! Това, което казвам, не са обиди, а факти. Посещавал ли си изоставените села само на 350 км от Москва, в които 90% от къщите са на хора с една и съща фамилия? Затворени общества, първоначално затворени от крепостничеството, после от болшевизма, в което браковете са между най-близки роднини? /ти май си от подобно семейство?/. Каквото пиша съм го видял, три пъти съм бил там, 2 години общо и мога да ти кажа, по-пропаднал народ, по-добно племе, няма!!!!!!!!
Аз не съм комунист! Но ми се гади от глупавите коментари, които оплюват Ленин! Вярно, че е малко истинската информация за този човек но по делата ще го разберете какъв е бил. Също така повечето пишещи глупости им е по-лесно да гледат американски филми или просто да вярват на манипулацията насочена срещу Русия. Недейте да бъркате изродията на Сталин с чистата идея на Ленин. Октомврийската революция, предвождана от Ленин (за справка-wikipedia.co - таг-октомврийска революция) е била подбудена от мизерстващия обикновен народ и насочена срещу алчните буржоа, сред които има много англичани и французи. Дали някой беден руснак не си е задавал въпросът защо англичаните и французите са господари в собствената ни държава? Да си роб в собствената страна-познато ли ви е? Също така, интересен факт е, че американците отпускат заем от 100 000 000 златни долара за военната кауза на Ленин. До тук добре, но никак не пропускайте факта, че Сталин изолира Ленин от властта и го държи като каторжник. След това налага този диктаторско-нечовешк модел на управление! Правителството на България направи най-голямата глупост като събори мавзолея на Георги Димитров! Първо-това щеше да е атракция, която само и единствено в Русия я има и щяхме да сме заляти от тълпи туристи! Второ-самата сграда можеше да случи за музей, картинна галерия и др., дори и без балсамираното тяло. Трето-чрез вандалския акт на тогавашното правителство и управници, уж се заличи срама от лошото управление на България. А какво стана? Двадесет години грабителски комунуиден постдемократичен капитализъм! Честито и да ви е сладко!!!
Dori da pogrebat lenin niakolko pati, toi chte si ostane v glavite natia hora.Vijte im segashnite rakovoditeli na darjavatai te sa saglasni na vsichko:krav,pari,to unijojenie na svetasamo i samo da zadovoliat imperskite si ambicii ot vremeto na car petar_uvredeni sa ot vremeto na lenin zavinagi.
Народ , който не помни и не цени своята история , не заслужава свето бъдеще. На тези , които говорят глупости , нямате никакво представа кой е Ленин, нито пък приносът му към човечеството и Русия. Направете сравнение с днешната действителност - връщането назад е с огромна крачка.
Зверства - те са капка в сравнение с тези извършени и извършвани в момента от империалистическите сили в света - СССР никога не е била империя на злото - тези империи и сега са край нас - но така е промити мозъци сте пичове и п....!
Миналото,каквото и да е то,не бива да бъде унищожавано, а добре помнено и неповтаряно, когато е лошо. Талибаните така унищожиха световни ценности, защото не бяха според тяхната ценностна система. И до днес туристите отиват до останките от бункера на Хитлер, където има надпис за неговото съществуване, за да го прокълнат още веднъж. Величествените пирамиди,освен мумиите на фараоните, които един Господ знае колко са били добри към народите, пазят спомена и за убийствен труд, който са полагали хиляди хора, но и все още неразкрити тайни за човечеството. Най-лесно е да разрушаваме, по-трудно е да създаваме. Нека там съсредоточим усилията си. Колкото до мумията на Ленин-едни ще я почитат, други ще я проклинат, но не е нужно да я премахват.
Соци, ти някога посещавал ли си Германия, за да видиш хората какво са постоили, след като са загубили войната? Бившите концлагери са направени на музеи, достъпни за всеки, по няколко канала на немската телевизия за документални филми постоянно се излъчват филми за Третия райх и неговите водачи - всичко това се прави с цел никога повече да не се издигат такива мракобесни теории и политици и да може всеки обикновен човек да е информиран. Улиците и сградите в Германия са поддържани, хората са облечени с хубави дрехи и са поддържани добре, карат хубави коли, магазините са пълни с красиво опаковани и контолирани стоки на достъпни цени. Окъсани, гладни, мръсни и отчаяни хора, без зъби, без пари, озверени от отчаяние има само при пари нас, в Русия и в някои други от бившите републики. Май за това има някаква заслуга и Ленин, нали? Тоест трудовите хора в Германия живеят по-добре отколкото трудовите хора в Русия, Украйна и т.н. Но според тебе е така - нищо, че много от хората в Русия мизеруват, явно в теориите на Ленин има нещо гнило, а до сега поддържането на мавзолея на Ленин е погълнало и поглъща постоянно огромни суми, нека според тебе живите хора да продължават измират в глад и мизерия, са мумията да си живее?!
Здраво пипат еврейчетата. 90 години братушките не могат да се отърват от последствията на злощастния еврейски експеримент наречен ВОСР. Има надежда обаче, руската държава май вече не отпуска пари за да се поддържа мумията.....
След писаното считам, че мумията е добре да остане, за да напомня на хората за този изрод и стореното от него пъклено дело.
А ти си плод на кръвосмешение между дрогирани циганчета роднини, потомци на цигани били под робство 5 века. Ходи при някой чичко да изкараш парички за лепило.
хайде стига-стига. думичката мафия не напразно не е руска. а най-голямата такава структура е двупартийна.
dido da te popitam teb kakav zor si vidial ot komunistite ta vse si kazvash mnenieto.Tova e druga dargava,drug narod, ti kade se obagdash.Takiva mnenia imashe i za ruskite raketi.Ama tova nee tvoia rabota.
Както ви оправи и вас ли? Та почти 100 години по-късно още се оправяте... Благодаря, не искам грам от неговото наследство и кръвта по ръцете му. Не мога да разбера защо руснаците като велик народ толкова искат да се идентифицират с престъпленията на комунистите? Все едно целокупна Германия упорито да държи на Хитлер и фашизма (защото въпреки престъпленията му, той поне сериозно е вдигнал жизнения стандарт и икономиката на Германия).
Не мога да разбера как може да има толкова промити мозъци, като теб. ПАРТИЙНИТЕ ГНИДИ НЯМАТ КРАЙ!!!
Ако в Русия православието е наистина официална религия, то мумията на Ленин трябва незабавно да се погребе. Не е по християнски да се държи непогребан мъртвец... А да се използва като туристическа атракция си е кощунство. Интересно какво мисли руското духовенство по въпроса ...
Ленин лично е разпоредил е да убият семейството на царя, включително и децата! И на тоя човек руснаците ходят да се кланят?!
Направили си една мумия за идол и се кланят. Умрял им фараона и го обожествили. Най-прогресивните хора, най-модерната държава и строй. Тези са пълна плесен.
Защо ли медиите ни занимават с екзотични брадясали новини, а си мълчат по проблема за ГМО. Днес лъсна със страшна сила кой стои зад убийствения закон, който уж щял да бъде блокиран с мораториум. Г-н посланикът на САЩ открито се намесва в обществената дискусия със нарочна статия днес във в. Сега - вестникът, който най-последователно отразяваше протеста на противниците на ГМО.
Вие не расибирете за нас каква светла личност е ЛЕНИН По добре не пишете глупости.Ако вие има сега такъв вожд той вас може оправи завинаги.
нестава въпрос да бутат мавзолея, а да махнат говедото от вътр.зградта може да стане музей на комунистическата олигофрения
Не е вярно - както снесли мавзолея направиха там бирфест - ако знаеш колко повръщано и смрадливо беше там. Център на града стана на кенеф.
Русия и България трябва да се отърве от всичко свързано с комунизма, особено от възвеличаването на болшевишки вожд.
Този постинг ти май копираш във всека тема посветена на Русия. Ако руснаци плод на кръвосмешение както ти пишеш - то ти плод на неуспешна прекъсната бременност. Засегнати ти мозъчни функции- ако искаш да те пускаме sms за лекуване?
Имаше такъв лозунг! А като чета глупостите на Соци(08:56) и N(09:01) се убеждавам, че наистина е така. И не е ли чудно, че въпреки разкритията за разхищенията и зверствата на социализма, ТЯ (вярата в комунизма - Вапцаров) продължава да е бронирана здраво в гърдите и все още за НЕЯ бронебойни патрони няма открити, няма открити, няма открити...
Някои страни стигнаха в космоса и имат военно превъзходство и без да избиват милиони от собственото си население...
всъщност това което създаде ленин беше най-голямата мафиотска структура в света. естествено беше неговото творение да се разпадне,тъй като е положено на античовешка и тоталитарна идеология. победата над хитлеристка германия нямаше да я има без помощта на западните държави.комунистичес идеология даде път на некадърното селячество и създаде милиони не ставащи за нищо специалисти. та идеология създава изроди и ние сме свидетели в българия за какви изроди става въпрос. всичките са плод на лениновата система. тази система разболява човешкия мозак.
важно е да съществува тялото на Ленин за да не забравят историята си хората и да помнят за огромната грешка на една идеология докарала целия тъи наречен комунистически режм и всички държави участващи до хаос и мизерия.
Защо да няма? Ние на кого се кланяхме до преди 20-на години? Нали и ние си имахме мавзолей и велик вожд? На кого се кланят севернокорейците? И т.н. и т.н.
Е като беше всичко толкова хубаво защо се разпадна т.нар. соц.строй? Нали никой не бяга от хубавото. Един повей на гнилия капитализъм и соца си замина. Зна1и не всичко му е било наред. Може би някога наистина ще дойде нещо подобно и наистина по-добро.
Стига сте ни занимавали със стари новини - от Руската агенция, през Ройтерс, та до БТА и накрая и тук. Руските сайтове това го поместиха преди няколко дни - който се интересува да чете. В момента държавата ни се тресе от скандали, който могат да съборят властта, кризата и зимата ни затискат, границите затворени, още и за мумията в Москва да мислим.