Италия готова да последва Франция - гони ромите
Министърът на вътрешните работи на Италия Роберто Марони похвали оспорваната операция на Франция за прогонване на ромите.
Обратно в новинатаКоментари - Италия готова да последва Франция - гони ромите | Днес.dir.bg
Коментари
Хаххаха, десетилетие на ромската интеграция. Гонят ги като бесни кучета по цяла Европа.
Може би според повечето западно европейски политици е по-добре май да бъде разспуснат европейския съюз,супер ще бъдат изгонени тяхните фирмички които смучат бедните държави и ще има само български бизнес,тогава ще се съживи цялата икономика ще отпаднат кърлежите които пият кръвчица от бедния ни народ,а пак на тяхните застаряли страни кои ще работи да им издържа администрацията и пенсиите ако не са евтината работна ръка от изток не знам,сигурно политиците им ще заработят и те най-накрая!!!!!!!!
Да, ама за това трябва да възкръсне Бай Тошо, Бог да го прости. Шансът обаче, това да се случи, е минимален.
След лицемерното развитие на ситуацията се чудя защо сме в ЕС. То е ясно, че лека по лека ще почнат да гонят не само цигани, ами всеки с бг паспорт.
Италия иска да експулсира гражданите на други държави от ЕС, които живеят единствено от държавни социални помощи, заяви италианският вътрешен министър. Той уточни, че става дума само за онези, които не спазват изискванията, за да живеят в друга страна член на ЕС, а именно "минимално ниво на доходите, подходящо жилище и това да не бъдат товар на социалната система". Ами българия какво чака, давайте да ги товарим на корабите икарайте някъде извън Евросъюза! Нали правилата са еднакви навсякъде за ЕС!
Абе защо не мислите и не четете преди да пишете, а? Съвсем ясно е казано, че ще изритат циганите, които НЕ СА ТЕХНИ ГРАЖДАНИ и товарят ТЯХНАТА социална система. За съжаление, ние няма как да товарим и разкараме НАШИТЕ цигани, защото са български граждани и товарят НАШАТА социална система, която и без друго е изнищена до немайкъде...
MAX, много правилно, но никой няма да те разбере. Западноевропейците са поне със 100 години напред в мисленето от българите, за това народът български не ги разбира, нито познава мисленето на тяхната демокрация и вида на тяхната социална държава. Те разсъждават за западна Европа от гледна точка на собствения с стереотип и действителност и си мислят, че в каквато кочина живеят, същата е кочината на западняците. Въпрос на ниво на общественото съзнание. Идея за България алтернатива на статуквото
Не е изтощена нашата социална система, а неграмотно направена от неграмонти и крадливи управляващи.
И какво ни пречи нашата социална система също да се разтовари от циганите. А то сега какво е - ние първо учим, влагаме мозъчни усилия, после работим, за да плащаме данъци и осигуровки, че от тях да има пари циганетата да се плодят като зайци. Баста! Нека първо да поучат, после да поработят, да си плащат тока и водата и после може и да имат някакви социални помощи.
Има едно единствено правило в четенето : не е важно как и колко ще прочетеш а колко ще разбереш . За това спор няма нали ! Първосигналналния прочит е това което пишеш и за което си прав и аз не споря . Виж и на мненията и на другите за да се убедиш,че това парвило за четене не си го измислям аз . Мого българи работещи в чужбина са без трудови договори и домашните помщнички и работещите не полето и т.н . Това са хора влизащи в този списък , емоцията дали е положителна или от5ицателна е все едно но тя замъглява съзнанието - така е винаги .