Коментари - Радев: Българите, като наследници на братята Кирил и Методий, сме длъжни да пазим наследството | dnes.dir.bg
назад

Радев: Българите, като наследници на братята Кирил и Методий, сме длъжни да пазим наследството

Ценим високо, че в тази благородна мисия сме заедно с Полша, каза президентът, който присъства на откриването на изложбата "Истории от глаголически времена" в Краков

Обратно в новината
| Редактор : Калина Петрова

Коментари - Радев: Българите, като наследници на братята Кирил и Методий, сме длъжни да пазим наследството | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Кой невежа е кръстил българско училище на НЕбългарката Дора Габе, една от виновничките, ако не главната, за смъртта на Яворов?

(македонски мангал) от българското с. Славяново - наследник на византийци, хахаха.

Ние българите още от 1878 г (и дори малко преди това!) та чак до 1989 г ,а дори и до наши дни честваме 24 май. А както се разбра след 1989 година, двамата братя НЕ СА НАПИСАЛИ нашата азбука. Чийто автор най-вероятно е Климент Охридски. Обаче! Единствено студентите празнуват 8 декември, денят на Климент Охридски. А ние по реда на някогашната ни заблуда, като на автопилот продължаваме да празнуваме Кирил и Методий, нямащи нищо общо с нашата азбука.

кирил и методи са ромеи! ромейски чиновници насаждащи ромейските ценности! те никога не са стъпвали на българска територия! и никакви славяни не са ограмотявали на някакъв "славянски език"

сигурно пише на онова дето са изобретили тия двамката братя!

на нашата азбука, обявена незнайно защо, а можеби знайно, за славянска пишат следните "славянски " държави България, башкирия, беларус, босна и херцеговина,бурятия, дегестан, ингушетия, кабардино-балкария, казахстан, киргистан, македония, марийска република, монголия, мордава, рассия, татарстан, тува, черна гора, таджикистан, удмурия, украина, чечня, чувашия! все славяни, ученици на кирила и методий!

можеби същия който е кръстил най големият ни храм на изрода александър невски!

Константин Кирил Философ и брат му Методий са гърци, синове на гръцки поковник. Те са живели в Солун, който никога не е бил български. Това се учи във всяко бългрско училище, ама тоя явно е залагал на началното военно У_бочение!

Вредно е да се пише без да се знае. Опасно е да се дейсва без да се знае.

оооо, минус?? сигурно ще прибавиш някоя държава към списъка? или ще махнеш някоя??

Колко пари са раздани в Краков за да дрънка зеленото чорапче тези глупости?! Защо не се пробва в Чехия или Словакия, където Кирил и Методий са били. Ще лети от прозореца. Жалка работа. Напълно изплиска лигена

От 1230 година до 1243 година ФАКТИЧЕСКИ Солун е наш...

Предложението за въздигането на храма-паметник „Св. Александър Невски“ е по решение на Учредителното народно събрание през 1879 г., състояло се в старата ни престолнина Търново (Царевград Търнов). Председател на събранието бил Екзарх Антим Първи, подпредседател — Петко Каравелов, брат на поета Любен Каравелов. Точно той предложил „да се построи един храм-паметник в град Търново на Чан тепе (Царевец), като по този начин се задължи „ нравстено“ народът“. Следвало храмът да се посвети на св. Александър Невски, небесен покровител и закрилник на Цар Освободител – император Александър И, и руското победоносно войнство. Имало и друго предложение на това заседание, от д-р Петър Берон. Той намирал за уместно такъв храм да се построи на връх Св. Никола в Шипченския балкан. Предложението на д-р Петър Берон било отхвърлено от народните представители, а Каравеловото се приело с акламации. Веднага бил съставен КОМИТЕТ с председател Браницки епископ Климент (Васил Друмев). Нему възложили да организира работата по въздигането на храма-паметник. За набирането на парични средства Комитетът отпечатал Конституцията в 40 000 екземпляра и започнали да я продават между народа по 50 стотинки.( Общо волните пожертвования сарени от българския народ достигат над 2 100 000 тогавашни лева) През 1880 г. Второто обикновено народно събрание, по желание на Негово Височество Княз Александър Батенберг, решило вместо в Търново, както било прието в Учредителното събрание, храмът-паметник да се въздигне в София – новата столица на българите. Подпредседателят на това народно събрание Стефан Стамболов възразил: „храмът трябва да се построи в старата българска столица – Търново, защото тъй беше решено в Учредителното народно събрание!“. Но „(депутацията“ единодушно подкрепила желанието на Княз Батенберг.

На Кирил и Методий майка им е била славянка. Толкова ни е общото с тях. Братята създават глаголицата. Имали някой който е бил по народност българин и да е писал на глаголица, едва ли може да се установи. България като феодално царство приема учениците на Кирил и Методи. И единията от тях взема 5 букви от гръцката азбука, добавя ги към латинската азбука и "създава" българската азбука, която цял свят нарича кирилица. Никой не може да даде точен отговор защо точно така се нарича тази азбука. Да не се правим на луди. Едно изостанало племе сме. С много малко проблясъци в историята винаги сме били такова.

Българин син на Кубрата ,яздещ кон и носещ символа на кубратова България конска опашка преминах реката завладях земите на север и на юг от реката като подчиних византийци и племената настанили се в тези земи след преселението на нашите предци. И по волята на нашия отец великия ювиги хан Кубрат обявявам новата ни държава България сега и навеки.

Славяни в България и славянски език зеления чорап

Поради липса на съвременни факти за гордост, отново и отново се връщаме към минали времена и други хора ... Каквото било, било ... който си е взел поука - добре, а други като нас дето не могат, са обречени да живеят в миналото.

руски пърдел, няма ли да напускаш вече Дондуков 2? Години след теб там ще мирише на твоята селска пръдня.

македонците Кирил и Методи са македонци и твърдят това при всяко посещение в Полша. Поляците са много объркани на кого да вярват.

Какво вълнуващо соросоидно мероприятие!

Поляците знаят, че българите не са татари и в това няма нищо соросоидно.

Поляците не са учили история от съветски учебници и въобще не са объркани.

И на двамата майчиният език е бил български.