Българите не работели на две места
Съотношението между хората с втора работа в Европейския съюз варира от близо 1 процент в България до 10 процента в Дания, сочат данни на Евростат за 2007 година, поместени в уебсайта на Европейската статистическа служба.
Обратно в новинатаКоментари - Българите не работели на две места | Днес.dir.bg
Коментари
Да, ама колко им е работата? И колко им е дълъг работния ден? И колко се изморяват от това? НИКАК!
Няма учител, който да не работи на второ място. То и лекар няма. Да не говорим за електротехници, монтажници и тн. Работят здраво хората, не само на 2, а и на 3 места, ама го правят на черно. Щото такава ни е държавата, че ако работиш легално, съвсем ще обеднееш.
Ми защо да бачкаме ако ми дават мижава заплата ? то да плащат за едната работа както трябва . И още нещо за да работиш на две места не трябва да с ти изцедили силата и мозъка.... Значи онея в Европа толкова и работят след като могат на две места.. Тук е абсолютна експлоатация за без пари.
Alouuuuuuuuuuu maloumnite jurnalisti ....shto ne go duhate be!!!!! Kak da rabotim na 2 mesta kato na ednoto sme po 12 4asa (4e i pove4e) osigurjavat te na minimalnata zaplata i rabotish izvanredno bez da ti se plashta!!! Aide malko po-realno ako moje....maimuni
Няма как да се работи на 2 места, след като на първата работа при официално работно време от 8 часа, реалното е 12 и повече?? Въпреки това има и такива хора, а после се чудете защо България е на първо място в Европа по заболеваемост и смъртност.
Имах една позната сутрин работеше на едно място следобед на второ и събота и неделя на трето, а за любов и живот няма времееееееееее...... защо всичкото това бъхтене............
В България картината е много по-различна от тая в Дания или Германия. Тук е трудно една работа да си намериш какво остава за две.
Много ми е интересно какво ли работи Aurora всъщност,осв да дращи цял ден по форумите?
Абсолютно вярно е за двете места. Защото българите работят на по 3, 4 че и на 5 места!
Я бе, двукраките машини, какво сте се разпуснали! Работете - на две, три и повече места! Стига опашкарство, станете за пример - работиш, ядеш, сереш и спиш и после отначало! Не знаете ли, че сте за това. Почивки - на оня свят. Бог е милостив, ще ви възнагради. И не забравяйте да плащате на честните си работодатели заради привилегията, че са ви наели!
Ми защо да бачкаме ако ми дават мижава заплата ? то да плащат за едната работа както трябва . И още нещо за да работиш на две места не трябва да с ти изцедили силата и мозъка.... Значи онея в Европа толкова и работят след като могат на две места.. Тук е абсолютна експлоатация за без пари.
Тук, освен в София, не можеш една работа да си намериш, а на тях две им се приискали! Това обаче е с уговорката, че става въпрос за официално наемане на работа. Аз познавам само няколко души, които след работа или в събота и неделя почиват ( с крака върху масата примерно)
В България българин не може едно работно место да си намери, а тук ми говорят з повече! Нещо не са добре! А, може и на нас да ниима нещо!
Е как да работя на втора работа като на първата прекарвам по 12 часа и всяка събота съм наробта ? остава неделята...ако някой ми предложи...готов съм.
да бе... много българи работят на две и повече работни места с цел ОцЕлЯВАНЕ... лично моят мйж рябате ня тре мустя, за да подсигури що годе нормален живот на семейството, но... с цената на какво - само аз си знам...
То не могат да си намерят работа на едно място,та не би две.Аз работих в ИЗИ кредит на гр. договор,но започнах работа на трудов.Е,докато не ми приключиха договора не ме оставиха на мира,тия от изи-то.Кой те дава на две места да работиш.
На 2 места?Че аз едвам на едно си намерих работа и то временна.Нямам нищо против да работя на 2 места,но не и за мизерно заплащане,което дават робовладелците (разбирай работодателите) в Бг.Когато имат продажби се стискат,като има криза-плачат,че държавата нищо не прави...
Как да работи човек на две места , когато в България в частните фирми се работи по 10 часа включително и в събота.Ние сме скапана държава в която ако някой си потърси правата остава без работа и няма институция към която да се обърне за съдействие и която да го защити!
а по-колко часа работят българите на едно място, ипо-колко -датчаните.Не се отчитат и условията на труд ,така че тези изводи са абсолютно безмислени.
Аз работя на две места и се чувствам доволен. В София се налага ,но се печели и по-добре. Мързеливият е беден и от тава става дребнав, злобен и завистлив.
e kak da rabotiat,kato navsiakade se polaga izvanreden tryd-zapla6taneto dokymentalno en a 6tatna a ne na po4asovo.
Дедо Йоцо-о-о-о-о, чакаме коментарите за големите успехи на левиците в старите демокрации на Европа:)
ако целта е да работим на 3 места по 18 часа на ден без почивка, и да се пенсионираме на 80-е.ем ти евросъюза, е.ем ти герб-а...
Абе мили мои.То на едно ниама вие на две.Какво става из малките градове .Затворихте фирмите и сега какво ку4ета ни иали
Тукашните мързели една работа не могат да свършат като хората, та камо ли две...Нали трябва да имат за какво да мрънкат, а и друго си е като краднеш, там сме първи, разбира се...А ако пък има гласация по пиене, по простотия, дивотия и агресия, по селски тарикатлъци,-глей кво ставал
най-после,това което твърдя от доста време,а някои все ми се хвалят,че работели на 2 и повече места,дрън-дрън,те българите на едно място не работят(само убиват определен брой часове на дадено място,което не знам защо наричат работно)та камо ли на две,наистина голям смях,хахахаха
Бе яаа да дойдат те тука да поработят годинка да ги видим каква ще ми я пеят после! Ай сиктир станахме за посмещище на целия свят!
rabotete po-ve4e vie za da sme dobre nie :D a tazi izmi6liotina da raboti6 na 3- 4 mesta vseki q moje/ponedelnik i srqda sutrin primerno 4isti6 nqkoi ka6ta, vtornik i 4etv ofis ,srqda razhojdaj ve4erta ku4eto na kom6iikata a sabota i nedelq bavi6 hlapetata na kom6iqta/ aide ba4kai po 11-12 4asa na edno mqsto i da te vidq na kolko drugi 6te tarsi6 rabota
ai drugata sme6ka e proizvoditelnostta na truda ami normalno e na zapad da e visoka tam robot sglobqva i zavarqva koli a tuk bai man..al sabira staro jelqzo i krade na babi4kite ot gradinkite
saglasen sam s mitko kogato pe4elqt i kupuvat djipove ne mislqt 4e pala4inkata se varti-sega daite 4e 6te falirame boli me ... za vas ''biznesmeni''
От представената информация се вижда, че българинът е най-работен в ЕС, тъй като: 1. В ЕС 19% от хората, които работят на непълен работен ден имат втора работа; останалите си почиват. 2. В Холандия 15,5% от хората, които са на непълен работен ден имат втора работа. 3. В Румъния 40% от работещите на непълен работен ден имат втора работа. 4. В България 50% от работещите на непълен работен ден работят и на второ място. А наблюденията сочат, че тези които работят само на едно място, често работят в извънработно време и почивни и празнични дни.
Не знам, но поцхти положината ми познати работят на две места. Или друго яче казано имат доходи от повече от едно занимание. В двойките партньори пък, които познавам поне единия работи на второ място. Така че не знам какви са тия проценти, обаче българина никога не е работил само на едно място и като гледам не се очертава скоро да се кротне по този показател. Така че скъпи съотечественици - на педала и няма да се плашите!
Не работи ли българина, хайде де! Де що има полицаи и пожарникари дето са на график поне 80 % от тях бъхтят в свободното време по строежите. Всеки втори, който също работи като охрана на график или върти сергия или такси, когато не е на смяна. Учителите по чуждоезиково обучение я частни уроци преподават, я към некоя чуждоезична агенция допълнително заработват. Проблемът, е че всичко това не е по втори трудов договор /т.е. не се вижда официално като допълнителни осигуровки и данъци/ и разни западноевропейски кратуни са правят грешни изводи, че не бачкаме допълнително!
Хахахахаха, щом работиш на две места значи, не ти стигат парите, в белите страни хората работят една работа но платена, така си имат и свободно време и не си съсипват здравето.Ще те видя след няколко години,като поостарееш....
Те една работа не могат да си намерят хората в провинцията...и да намерят-като се работи по 10-12 часа във фирмите как да стане-кога да спят,кога да ядат...
Това е несериозно. На първо място в изброените държави се плаща на час, а извънредният труд се заплаща с много по-голяма ставка. В България определено не е така. След това не пише ясно, че тези работещи на две места работят по половин работен ден, докато в България често се налага да се работи над 8 часа на ден, като масово над 8-те часа не се заплаща допълнително, а минава като услуга! Ако искате да сте честни сложете под всяка държава - работното време, заплащането за това време, заплащане за извънреден труд, брой официални празници, брой дни платена отпуска и ще видите че Българите са най-много ощетени! Например в Германия работната седмица е 35 часа, минималната заплата е 2000 евро, а заплащането за извънреден труд е почти двойно. Платената отпуска е 30 дена, а официалните празници са почти два пъти повече. Освен това не съм видял да се отработва празник в събота. В България работната седмица е 40 часа по закон, но често и повече, като извънредното работно време масово не се заплаща, дори и в национални празници. Минималната заплата е 260лв. Платената отпуска е 20 дена, а националните празници са два пъти по-малко, като често се сливат и се отработват в събота, което е допълнително натоварващо. После ми говорете, че българите са мързеливи!
GATZO dqdo mi e kazval 4e na vremeto horata sa se pensionirali na 45 god sega ba4kat do 68 i mnogo hora samo pla6tat vaob6te ne dojivqvat do pensiq -izvodite si gi pravi ti
У нас за да започнеш втора работа се иска съгласие от първия ти работодател. А такова никой частник няма да ти даде. За него е по-добре да те ползва 10 часа по 6 дни в седмицата
мързеливи са българите и още как,няма по-мързеливи от тях,и не бъркай ако като количество прекарват повече часове на работното си място,като качество има да гонят германците,нашите не са и сънували толкова работа,така,че не говори ти глупости