Коментари - Путин внезапно уволни руския посланик в Минск | dnes.dir.bg
назад

Путин внезапно уволни руския посланик в Минск

Михаил Бабич не успя да направи и една година на поста

Обратно в новината
| Редактор : Надежда Христова

Коментари - Путин внезапно уволни руския посланик в Минск | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

То се изненадват от зимата през декември, то внезапно нещо става в Русия. ОТДАВНА Е ИЗВЕСТНО, ЧЕ ТОЗИ ПОСЛАНИК ЩЕ ГО МАХНАТ, ЗАЩОТО ИМА ДОГОВОРКА МЕЖДУ ЛУКАШЕНКО И ПУТИН ЗА ТОВА.

Хахаааа.....да се присъединяват към Колхоза или да им ползват рублите - ахахахааааааа.....че те сигурно ги ползват отдавна но в тоалетната - хахахаааа

Руския нефт никога не е мръсен. Той е обогатен. Просто тръбите на изгнилия запад не са достатъчно добри за обогатения православен и мъжкарски петрол.

Защото не се е справил добре с подготовката за идването на зелените човечета и референдума за присъединяване към Русия. Да благодарим на късмета си, че сме в НАТО и ЕС, иначе и ние щяхме да бъдем погълнати от ненаситните за роби и територии руски фашисти.

Ние, българите сме на страната на Русия. Винаги и завинаги. А нефтопроводът ще бъде изчистен и хубавият руси нефт пак ще тече за Белорус

... дори и когато греши Ай сиктир бе малоумници!

у нас хумора ни е помагал да се справим с простотията ! браво за шегата 1

Имате голяяяяяяма грешка! Ние българите сме на страната на България! Благодарни сме на руския народ, който подкрепя горещо войната 1877-78. Но Руската империя има други интереси много различни от тези на България.

настояващи за тясно обвързване и сляпо подчинение на руската кочина,нека да видят колко щастливи са в Беларус,най-верният сателит на Русия(двете държави официално се наричат союзное государство). Може и да им светне нещо в промитите с проруска пропаганда мозъци.

Stan Stan

Откъде "да видим" "колко са щастливи" в Беларус ? От прозападните медии ли ? :D

То ясно че РТ и ТВ Звезда нямат равни по 'обективност' и безприсрастност (ку-кууу), ама могат да питат някой от огромния брой емигранти напуснали Беларус от нежелание да работят за жълти стотинки. Това че в РБ в ги няма руските олигарси, наглост и парвенющина е едно, липсват обаче каквито и да е перспективи.

Изненадан съм, че Русия е допуснала да изтече по този тръбопровод некачествен нефт. Очаквах, че пазят реномето си на стабиилен доставчик на качествени суровини. При отношението, което има запада и света към тях след завземането на чужди територии хич не им трябва и неоверие в търговската сфера. Предполагам ще се опитат да потушат скандала с възстановяване на щетите по рафинериите за да се върне доверието. Този посланик вероятно не е прилагал нарежданията от Москва и нещо се е объркало допълнително. Сега пускат адвокат ..., което пък може да значи, че се готват за спорове. Поживем ...

с оглед начина на поднасяне на история, много по-сложна и неразбираема отколкото си мислят някои редактори. в момента тече разследване и има вече заподозрени, някаква частна руска фирма от крадящите нефт чрез точене от газопровода. скандалът започна отдавна, лукашенко се разпореди да започнат ремонт на газопровода и т.н. старият посланик е сгазил лука и не си е вършил работата.

Аз си позволявам да не приема това, което казвате (пишете). Доколкото разбирам от това, което четох по случая става дума за вещества, които се използват за увеличаване на добива. Затова си мисля не, че някой е източил нефт и го е заменил с пълнеж (за да не го хванат в обема), а по-скоро нещо не е пречистено преди да влезе в тръбата. Имам леки подозрения при руските разследвания особено когато се спомене думата "саботаж". Винаги някой го разпъват (без да е ясно колко е виновен) и продължават напред. Много по-новмално е да имат измервателни уреди, редовни проби и вътрешен контрол. Това се изненадвам - участват в международния пазар, но процедурите за спазване на качеството като, че ли са си ... съветски.

ДА СЕ ГОТВИ И НАШИЯ В СОФИЯ....

И Лукашенко скоро ще го натири, защото вижда че Путин само взима. Защо всички бягат от Вова наш, цар батюшка чекист, негово величество късокракий-долгорукий, вор- кагебейшник и агресор? Останаха му само Ким, Мадуро и Ердоган.

или си наел някой трол да пише от акаунта ти, за да заработва.

Заблудените русофилистици,които ти пишат минуси нека да попитат своите роднини,познати и приятели,които са избягали в чужбина защо заминават на запад,а не в Русия.

Stan Stan

Хората следват парите, изнесени от България :)

Има няколко единични примера. Укриващи данъци пиандурници станаха руски граждани (за кратко). Поносиха малко рубашки, снимаха се с дваж по-дребните богатири и си се прибраха у дома. Руската пропаганда тогава се изкефи много ... но беше за кратко.

което е добре. наще да вземат пример, че някои са се окопали от сума ти години и не стават за нищо, освен да си гледат кефа.

В новината пише, че този е само от месец август 2018 - така, че тук не окопаването е причината. Има някъде издънка и посланика не се справя.

тази история започна отдавна, но дира я снася едва днес. в момента се разследва случаят и дори има предположения кои частници от крадящите нефт са свършили мръсната работа. разбира се, че този, предишния посланик, се е омазал. изобщо статията е такава манджа с грозде, че не е за коментар. нищо не разбират колко са сложни търговските оношения между двете държави, не писаха, че беше спрян вносът от Беларус на ембаргови стоки (пробутвани за белоруски, но по същество полски и т.н.), закахърили се за нефта.

Не се отклонявайте от темата! Пишете за къщите за гости и за апартаментите на режима на пожарникаря! Или за поредното поражение на Тръмп във Венецуела. Руският посланик в Минск никого не интересува.

А къщите, офшорките и прането на пари на другарката Йончева, може ли да пишат ? Или за липсата на ток( поредната победа на Ташунко) във Венецуела ? Или за приватизацията на Техноимпекс? Може ли гиди, цървул червен или забраняваш, а ?

Не бройте парите на Йончева! По-добре бройте, още колко дни остават на режима на пожарникаря?

Минск демонстрира ясни признаци на желание за затопляне на отношенията ЕС и никога никога не е проявявала такива със САЩ. Все пак САЩ организира пуча в Украйна и плати $5 милярда за да се избива Украинския народ от двете страни на барикадата, А ТОВА НИКОИ НИКОГА НЯМА да забрави! Пък и САЩ са единственната страна на този свят използвала атомни бомби срещу мирни градове! Кой би искал да се сближава с тях???

Беларус екакто едно време Югославия, гледа да цоцат от двете майки едновременно от Русия и Гейсъюза,,,, но това накрая завърши зле за Югославия, когато лудите говеда я разпарчетосаха. Никой не обича големите хитреци които си мислят другите за балъци. Така че Лукашенко да му мисли, да не завърши на края като Милошевич.

Обясни защо българите предпочитат да учат и работят в страните от Европейския съюз,а не в Евразийския съюз(с членове Русия,Беларус,Армения,Казахстан и Киргистан).

Югославия беше изкуствено създание от народи неискащи да бъдат управлявани от общо правителство, доминирано от сърбите. Никой не я е разпарчетосвал, даже напротив години наред я удържаха да не се пръсне на части. Защо дори и черногорците, които са етнически сърби се отделиха в отделна държава ? В Беларус живеят само беларуси и руси, така че аналогията и причинно-следствените връзки, които се опитваш да внушиш са пълни глупости.

Тук колко замърсен петрол преработва Нефтохима идея си нямаме.... Сметката обаче за смяна на дюзи не лъже...

Над СССР - Урал е свален самолета на нарушителя Франсис Пауърс.

И на Лукашенко ли ще му спретнат майдан братята руснаци, както на Янукович и после американците виновни, че народите искат да са по-близо с ЕС ?

Ахаха:) взимайки Крим ватенките са ускорили пулса на Лукашенко:) че са го накиснали и с АЕЦ:) като нас ще накиснат! Така се получава при игричките на двама диктатора, но ватенопут е по-голям:)

Запада / най-вече САЩ / ухажва Лукашенко и готви нов украински вариант.

Бабич е сменен за да не бъде изгонен по настояване на Лукашенко. Още една победа за руската дипломация.

Путин ще назначи нов посланник в Беларусия. Бабич заминава за Кипър

Хем им пробутват боклучави стоки, хем ги принуждават да приемат боклучавата им валута...Хубави хора са тези съветски управници..Затова украинците ги сочат с пушки...

На последното сочене украинците намаляха с десет хиляди души, избягалите в Русия и Полша милиони отделно. Следващия път не е ясно дали няма да сочат направо към Киев.

след време и Беларус ще иска да стане член на ЕС и на НАТО.От време оно е ясно,че всеки трезвомислещ политик трябва да бяга като дявол от тамян от"сърдечната братска прегръдка" на руснака.

Беларус никога член на НАТО! То ЕС се чудят как да се откачат от краварите, но не могат?!

За да построят нещо , АЕЦ , газова тръба или нещо друго , другАрете на путин подготвят почвата като стимулират местните отговорни другАре с тлъсти пачки , да си поозатворят малко очите , щото иначе са ОЧЕВАДНИ старите неефективни и замърсяващи технологии които използват и надутата цена , която е надута заради същите тези пачки които получават местните другАре , И НАКРАЯ КУПУВАМЕ НЕЩО КОЕТО НЕ СТАВА ЗА НИЩО НА ЦЕНАТА НА АВАНГАРДНИ ТЕХНОЛОГИИ , но затова пък имаме да плащаме ОГРОМНИ НЕУСТОЙКИ И ЗАЕМИ ....... тук русофилите започват да цъкат минуси с бясна скорост и да пишат за лошите европейци ... което не изменя ни най малко реалноста

Кражбата на Русия е 3 милиарда долара. Затова си отива посланика, не можа да я прикрие и даде глупави обяснения за изкуствено завишената цена. Да ви напомня нещо за АЕЦ Белене? Очевидно Русия краде не само от България, но от всички бивши социалистически страни

Понеже Уестингхаус не дава тройно по-високи цени, за далеч по-стари и скапани реактори, мда. "Bataan Nuclear Power Plant" е всичко, което човек трябва да знае за тях. Е, да, в съвременните материали пишат, че причината тази АЕЦ никога да не бъде пусната, е страхът покрай Руснаците може и да имат надценка, но поне всичките им реактори работят.

Уестингхаус не съществува, за разлика от Росатом.

А от къде да къде?! От запада взе квото можеше през 90-те:)

Има ли кой да ме осветли какво е чист руски петрол, че не разбирам?

Тъпите никога не схващате! Стерилен (незамърсен) петрол няма...

го е каращисал за да стане повече и така да получи нещо допълнително , всъщност първо руснаците , и после без да знаят за това и белорусите , иии в европа по тръбата е пристигнало не нефт , а някаква странна смес приличаща на течно лайно , но с цената на нефт и европейците отказали да го платят , сега ясно ли е ??

При добива на петрол се използват хлорорганични съединения, които после трябва да бъдат отстранени. В едно от нефтопреработвателните предприятия край Самара са пропуснали да го направят. Така тези съединения попадат в петролопровода Дружба, замърсяват петрола и повреждат скъпи съоръжения в Беларус. Благодарения на добрия входящ контрол Полша спира вноса още на 24 април.

Русия отблъсква и най-добрите си съюзници...

Няма славянин, няма свестен човек, който би можал да съчувствува на такава абстрактна идея, каквато е тази на русите, с осъществяването на която се поглъщат цели народности, отделени една от друга с история, литература, нрави, обичаи. С химическото сливане на подобни народности става композицията на робството, на отровата, който приема почти цяло столетие болната Полша! - Христо Ботев

gojko

Така наречените „руснаци“ нямат нищо общо със славяните. Москва е основана преди 872 г от викинги. Московците обсебиха и откраднаха историята на Киевска Рус. Откраднаха и името Рус. Анадънму?

Полша и тогава е била болна.А за украинци и белоруси въобще не е ставало дума. И колко поляци са били руски аристократи.

Скъп кредит Споразумението за отпускане на заем за изграждането на беларуската АЕЦ бе подписано на 25 ноември 2011 г. В съответствие с това Русия се съгласи да предостави на Беларус за изграждането на атомна електроцентрала държавен експортен кредит в размер до 10 млрд. Долара. Поради този кредит се финансират 90% от стойността на договора за изграждане на атомни електроцентрали. В същото време, беларуската страна трябва да авансира 10% от стойността на договора (в долари или в руски рубли). Според споразумението Беларус може да използва заема през 2011-2020 г. Беларуската страна трябва да започне да плаща заема 6 месеца след въвеждането в експлоатация на беларуската АЕЦ, но не по-късно от 1 април 2021 година. Изплащането се извършва на 30 равни части на всеки шест месеца, т.е. за 15 години. Лихвите по заема ще се начисляват ежедневно и се заплащат два пъти годишно: 1 април и 1 октомври всяка година, включително и датата на погасяване на основния дълг. Руското Внешэкономбанк и дъщерното му дружество в Белгия Белвенекономбанк ще се занимават със счетоводството и сетълмента. Същевременно условията на споразумението предполагат доста строги санкции, ако беларуската страна не може да извърши своевременно плащания. Ако лихвата по график не е платена на 1 април (т.е. не е получена по исканата сметка), този дълг може да се счита за просрочен на следващия ден. От този момент нататък „броячът“ се включва: марж от 2% годишно се добавя към лихвата по кредита, която е валидна до пълното погасяване на закъснението. Размерът на кредита се изчислява в съответствие със стойността на всеки договор (минус авансовия за Беларус), като тази сума ще бъде осчетоводена. Споразумението предвижда, че лихвата ще бъде фиксирана на половината от сумата - 5.23% годишно, ставката за втората половина ще бъде плаваща - ставката LIBOR за 6-месечни депозити в щатски долари (на лондонския междубанков пазар към първия ден на съответния лихвен период) плюс марж от 1,83% годишно. Имайте предвид, че по споразумение от 2011 г. всички плащания по кредита се извършват в щатски долари. Колко ще струва беларуската АЕЦ? Според Министерството на финансите на Беларус, към 1 юли 2018 г. са избрани 3 млрд. Долара за изграждането на беларуската АЕЦ под експортния кредит на руското правителство. През 2019–2020 г. заемът ще бъде изразходван за изпълнението на договора между Белорусската атомна електроцентрала и ЗАО „Атомстройекспорт”. Очаква се сумата им да възлезе на около 2.5 млрд. Долара, така че в края на 2020 г. за изграждането на беларуската АЕЦ могат да бъдат привлечени 6.4 млрд. Долара. Необходимо е да се вземе предвид още едно обстоятелство. По-рано представители на Росатом отбелязаха, че беларуската АЕЦ ще бъде локализирана на 60-70%. Но беларуските предприятия могат да претендират в тази нова сграда само за строителни работи. Експертите оценяват строителните работи на атомната централа на около 2,5 милиарда щатски долара от общите разходи по проекта. От тази сума, част от парите ще отидат за общи строителни работи, а другата - за топлинна и електрическа работа. За електрическите работи, както е посочено, се планира да привлекат руски компании, които притежават съответните лицензи. Всяка друга работа може да се извършва от беларуски фирми. Така, според предварителните оценки, Беларус действително може да разчита на 1,5-1 милиарда щатски долара от руски заем като плащане на беларуските строителни организации. Споразуменията между Беларус и Русия за използването на руската рубла при изграждането на атомни електроцентрали в Беларус помогнаха за намаляване на цената на беларуската АЕЦ. През октомври 2015 г. беларуската страна ратифицира протокола за изменение на споразумението с Русия за предоставяне на държавен кредит за износ за изграждането на беларуската атомна електроцентрала. Измененията се дължат на факта, че по-рано ръководителите на правителствата на Беларус и Русия се съгласиха да разширят използването на руската рубла в селища между държави. Промените в споразумението също така позволяват на Беларус да изплати и обслужва държавния заем на долара, издаден от Русия в руски рубли, заедно с долари. Изчисленията ще се извършват по курс на Централната банка на Русия, който се определя три календарни дни преди датата на всяко плащане. В същото време ОАО „Белвнешекономбанк” ще информира Внешэкономбанк за валутата на плащането в рамките на 15 календарни дни. По време на строителството на беларуската АЕЦ, изчисленията на главния изпълнител с подизпълнители сега се извършват в руски рубли. Основното оборудване на станцията е закупено и за руски рубли. Ясно е, че предвид обезценяването на руската рубла, доларовият компонент на цената на станцията намалява. Отчитайки валутните колебания, атомната електроцентрала в Беларус ще бъде най-евтината станция , отбелязват по-рано представители на "Росатом". Help. Белоруската АЕЦ се изгражда според типичния руски проект ВВЕР-1200 поколение “3+” край Островец (Гродненска област). Първият блок ще бъде пуснат в експлоатация през 2019 г., а вторият - през 2020 година. Първата доставка на ядрено гориво до станцията е планирана преди края на 2018 година. Условията на общия договор за строителството предвиждат доставката на гориво, произвеждано от ТВЕЛ на всеки енергиен блок. През юли бившият заместник министър-председател на Беларус Владимир Семашко съобщи, че стартирането на първия енергиен блок на изгражданата беларуска АЕЦ е планирано за края на юли 2019 г., а пускането на блока с проектна мощност от 1200 MW ще се проведе през декември същата година. След това той потвърди плановете си за пускане на втория енергоблок от 1 юли 2020 година. Държавната корпорация "Росатом" потвърди плановете си за въвеждане в експлоатация на първия енергиен блок на беларуската АЕЦ до края на 2019 г., заяви изпълнителният директор на "Росатом" Алексей Лихачов на среща с министър-председателя на Беларус Сергей Румас на 15 септември 2018 г

Беларус "сваля" цената на атомните електроцентрали. Това ще бъде най-евтината станция. Официалният Минск се опитва да намали значително лихвения процент по руския заем за изграждане на беларуската АЕЦ - с 5,23%, предвидени в споразумението, до 3%. В допълнение, беларуските власти разчитат на отлагането на плащането на "атомния" заем.

Нашата Задунайская губерния я чакаше съдбата и дереджето на Беларус -опоскване и тотална зависимост от един олигархичен посткомунистически диктаторски режим -слава Богу отървахме се,останаха троловете ,енергийната “братска “ задушаваща прегръдка ,петата колона глупофили и някои други монополи ,бързо забогатели олигарси и дир подобни медии ... не е хич малко всъщност ...чемодан- вокзал -Сибир

Не те опоскаха руските олигарси а говедарските олигарси ХАХАХАХААХАХ АМАН ОТ ДЕБИЛИ!

О дааа ДС-КГБ вечна дружба ....

Айде, сега да ни обясниш защо всичките "руски" олигарси, които опоскаха България, че и в голяма степен Русия, до един се крият в Англия, САЩ и най-вече в Израел? После да ни обясниш щом са толкоз близки до Кремъл, защо руските прокурори ги чакат на гюме да ги съдят? Пък, аз ще ти разкажа как абсолютно всяко политическо решение в БГ е спуснато от Държавния Департамент, посредством Козяк 16. Дори не е тайна, че всичките ни политици ходят на инструктаж на Козяк 16, а понякога ги привикват директно във ФАЩ. Също не е тайна колко пари са взели един куп наши политици, защото били водели "лекции" в САЩ, след като са напуснали заеманите от тях държавни постове. Например, президентите Петър Стоянов, Георги Първанов и Росен Плевналиев, както и Соломон Паси и много-много други, са водили по 1 лекция, на някаква си там "ежегодна конференция" в Ню Йорк, пред банкери (т.е. празна зала), за което са получили солидни хонорари, многократно надвишаващи хонорари по сходни конференции. А, ако не знаеш, това е един от западните начини за подкупване на длъжностни лица. Т.е. корупция на едно по-високо ниво.

В продължение на 20 години Беларус трябва да паща равностойност от 1 милиард лева без лихвите и оперативните разходи и то без пазар на тока

имали нещо по-мръсно от суров петрол и парите? Нещо, което излиза от ада, и което го барат сумати мръсни ръце? Вирусите от лабораториите на ЦРУ са мехлем за душата.

Очевидно белорусските власти най-накрая разбраха, че всичко от атомната електроцентрала не върви толкова гладко, колкото искаха. През периода на строителство станаха известни огромни допълнителни разходи за включването на станцията в електрическата мрежа . Да, и с ядрен износ откровено не залепени. Балтийските страни и Полша категорично отказаха да купуват електроенергия в Беларус . Е, в Русия и Украйна има достатъчно собствени производствени мощности. В резултат на това възниква безизходица. Строителството на централата ще бъде завършено добре, ако през 2020 г. плащанията по кредита започнат през 2021 г. , атомната електроцентрала сама по себе си е излишна за Беларус, а износът все още не е видим. И всичко това е на фона на пиковите плащания по държавния дълг до 2024 година . Ако не се предприемат спешни мерки, тогава беларуската икономика няма да продължи дълго при такъв натиск. За да се избегне неизпълнение на държавния дълг в бъдеще, е необходимо спешно да се справим с неговото преформатиране. Всъщност президентът привлече вниманието на правителството към това. Можете бързо да разберете за това и много други събития в света на парите и финансите в нашите групи на Вконтакте и Facebook . Присъединете се сега!

На 22 септември президентът сподели с правителството подробностите за разговорите с Путин, които се състояха ден по-рано. Държавният глава засегна темата за изграждането на атомна електроцентрала в района на Островец. Оказва се, че в петък руснаците обсъдиха удължаването на срока за погасяване на кредита за изграждането на атомна електроцентрала и намаляването на лихвения процент по нея. Какъв е проблемът? Факт е, че в името на строителството на атомни електроцентрали, Беларус пое огромни заеми от Русия . Първо , до 90% от разходите за изграждане на атомна електроцентрала покрива заем от руското правителство в размер на 10 милиарда щатски долара. Второ , още 500 млн. Долара (5% от разходите) са заем от Внешэкономбанк (ВЕБ). ВЕБ е 100% собственост на руската държава. Ако е по-просто, тогава Беларус трябва да бъде около атомните електроцентрали. Ако считаме, че част от работата се извършва от руски компании, тогава милиони долари изобщо не преминават границата на Беларус и плават от една сметка към друга в рамките на Руската федерация. Въпреки това само беларуси ще трябва да върнат пари за държавен кредит за атомни електроцентрали. Съгласно условията на договора за кредит, Беларус ще започне да изплаща дълга след 6 месеца от датата на въвеждане в експлоатация на АЕЦ, но не по-късно от 1 април 2021 г. Изплащането на държавния кредит в атомните електроцентрали ще се извърши в 30 равни дяла с плащания на всеки шест месеца до 2035 година . Това означава, че всяка година само белорусите ще трябва да откачат само около 0,6 млрд. Долара за основния дълг. Да, това са долари, тъй като изчисленията по кредита са регистрирани в американска валута. Освен тялото на дълга, Беларус трябва да плати лихви. При 50% от сумата на всяка използвана част от кредита лихвата се изчислява по ставка от 5.23% годишно. За останалите 50% ставка е LIBOR за 6-месечни депозити в щатски долари, увеличена с 1.83%. Като цяло, не казвайте, че заемът е бил евтин за Беларус. Първоначално е планирано пускането в експлоатация на първия енергиен блок на беларуската АЕЦ през 2018 г., а вторият - през 2020 г. Но корабът на реактора е бил повреден по време на транспортирането. Поради замяната на корпуса, крайните срокове за въвеждане в експлоатация на първия енергиен агрегат се преместват към декември 2019 г. Сега, според президента, руснаците отново искат закъснение на атомната електроцентрала. Държавният глава заяви, че Беларус няма да обжалва пред съда и да поиска наказание. В замяна обаче ще поискаме отстъпки от Русия под формата на отлагане на началото на плащанията по заеми и намаляване на лихвените проценти. Като пример за този процент президентът цитира Армения, Бангладеш и Унгария. banki24.by проучи споразумението за руския държавен заем за атомни електроцентрали в Бангладеш. За разлика от Беларус, азиатците ще изплатят заем не за 15, а за 20 години. Бангладеши ще започнат да плащат лихви по кредита по ставка LIBOR за 6-месечни депозити в щатски долари, увеличени с 1,75%, но не повече от 4% годишно. В сравнение с беларуски заем е значително по-благоприятни условия. Така че каква е сделката? През април 2018 г. заместник-министърът на енергетиката Михаил Михадюк увери литовската телевизия, че Беларус не се съмнява в възможността да изплати заем за изграждането на атомна електроцентрала. Очевидно белорусските власти най-накрая разбраха, че всичко от атомната електроцентрала не върви толкова гладко, колкото искаха. През периода на строителство станаха известни огромни допълнителни разходи за включването на станцията в електрическата мрежа . Да, и с ядрен износ откровено не залепени. Балтийските страни и Полша категорично отказаха да купуват електроенергия в Беларус . Е, в Русия и Украйна има достатъчно собствени производствени мощности. В резултат на това възниква безизходица. Строителството на централата ще бъде завършено добре, ако през 2020 г. плащанията по кредита започнат през 2021 г. , атомната електроцентрала сама по себе си е излишна за Беларус, а износът все още не е видим. И всичко това е на фона на пиковите плащания по държавния дълг до 2024 година . Ако не се предприемат спешни мерки, тогава беларуската икономика няма да продължи дълго при такъв натиск. За да се избегне неизпълнение на държавния дълг в бъдеще, е необходимо спешно да се справим с неговото преформатиране. Всъщност президентът привлече вниманието на правителството към това. Можете бързо да разберете за това и много други събития в света на парите и финансите в нашите групи на Вконтакте и Facebook . Присъединете се сега! Читать полностью: https://translate.googleusercontent.com/translatec?depth=1&hl=bg&prev=search&rurl=translate.google.com&sl=ru&sp=nmt4&u=https://banki24.by/news/2828-iz-za-toksichnoy-aes&xid=17259,15700023,15700186,15700191,15700253,15700256,15700259&usg=ALkJrhjobD1Gyv5nJRRzxhp1o6oEtIEcQ

Поради липсата на търсене на електроенергия, Русия вече спря строителството на атомна електроцентрала в Калининград. Страните от Европа укрепват енергийните си системи не чрез създаване на атомни електроцентрали, а чрез подобряване на енергийната ефективност и разработване на възобновяеми енергийни източници. Не е известно кога вятърните мелници ще бъдат построени в Беларус, но парите за заем от атомна електроцентрала трябва да бъдат върнати след две години и половина.

Да, бе, точно възобновяеми източници! Възобновяемите източници (изключае ВЕЦ) имат няколко "маааалки" недостатка: 1. Непредвидими са, защото са пряко зависими от метеорологичните условия - слънце, вятър. 2. Производството на самите източници е изключително мръсно - при фотоволтаиците - солна киселина, трихлорсилан (газ), силициеви отпадъци, кадмий (високо концентриран, токсичен), азотен трифлуорид, Nitrogen trifluoride, серен хексафлуорид, меден индиев селенид и меден индиев галиев (ди)селенид. - при ветрогенераторите - неодим, чийто добив в Китай е превърнал хиляди квадратни километри в токсични блата. Толкова относно "зелените" енергийни източници. По тази причина: Немците драпат за Северен Поток като смахнати. Франция има над 40 работещи АЕЦ в момента, не са тръгнали да ги закриват. За Турски поток са се наредили един куп европейски държави, които нямали били нужда от АЕЦ ... Има няколко по-големи международни проекти, както и множество по-малки, търсещи начини за извличане на енергия от ядрен синтез. Точно защото всички разчитат на възобновяеми източници, разбираш ли!

Така процедира фащизоида Путин... Д здраствует товарищ Путин, знамето на партията мафия БСП/БКП и на т. н. дебили-русофили...!?!

Как демократично плащаш над пазарните цени тока от мариците на господаря ти от говедарника!

Както ще платя скрап с означение Ф16 проектиран преди 50 години. Както плащам държавна помощ на САЩ за 4 военни, безплатни бази, за които Пентагона палща дори на щатите в САЩ. Както ще си строшим краката да предлагаме безплатно военна база Атия на краварите и още две за ядрени ракети насочени към Русия за наша сметка...

Това стана на фона на спор за замърсен руски петрол и по-широки политически разногласия между двете бивши съветски републики. - пълни измислици на дир . ру Истината е че Минск разкри измама във връзка на строежа на АЕЦ. Тя срува 7 милиарда долара а Москва иска 11 милиарда долара от Беларус

Кръгът на потенциалните купувачи на електроенергия от беларуската АЕЦ се стеснява до минимум. Относно липсата на интерес към електроенергията от Беларус, заяви представителят на Министерството на външните работи на Финландия. Андрей Ожаровски, ядрен физик и еколог, Русия: "Би било добър изход да се спре това строителство, не е твърде късно, защото наистина не е по-евтино да приключи строителството и да започнем преговори (Лукашенко дори се опита да се движи в тази посока) за нарушаване на договора." Надежда за потока от износни долари и отслабване на зависимостта от Москва на ръба на колапса. Определено няма да има евтина електроенергия за населението, ще бъде по-евтино само за предприятията. Беше разумно решение да се строят атомни електроцентрали и кой се нуждае от станция? Жители на Гомел: „Енергията никога не е излишна и няма да бъде. Свържете фабрики, фабрики няма да изпомпват газ! " "Здравето на гражданите, здравето на децата ни, бъдещето на страната ни е много по-важно от допълнителните енергийни ресурси, от които нашата страна не се нуждае!" "Мисля, че Русия, защитавайки ядрените си електроцентрали, ще въведе своите противовъздушни ракетни системи, използвайки тази възможност!" „Това е от полза за властите. Ние не сме! " Междувременно властите търсят какво да правят с бъдещия излишък на електроенергия. Те планират да развият електротранспорт, да загряват вода за отопление с електричество и дори да построят напълно електрифицирани жилища - без газопроводи и отоплителни централи. Татяна Маненок, икономически наблюдател: „Правителството разработи специална програма до 2025 година. Тази програма отчита проектите, които действително ще бъдат изпълнени през това време. Те са предназначени за три - три и половина милиарда киловатчаса. Отново, това е малко. " Поради липсата на търсене на електроенергия, Русия вече спря строителството на атомна електроцентрала в Калининград. Страните от Европа укрепват енергийните си системи не чрез създаване на атомни електроцентрали, а чрез подобряване на енергийната ефективност и разработване на възобновяеми енергийни източници. Не е известно кога вятърните мелници ще бъдат построени в Беларус, но парите за заем от атомна електроцентрала трябва да бъдат върнати след две години и половина.

Да де, но АЕЦ ще бъде белоруска собственност, докато газ и петрол винаги ще бъдат инструмент за манипулация и натиск, т.к. винаги ще бъдат чужди. Ако добре си изиграят картите, ще намалят зависимостта си от Русия. За разлика от нас Беларус си запази икономиката и има много работещи предприятия. Сега от белоруската страна зависи, доколко ще успеят да си електрофицират каквото могат и каквото не могат. Между другото, в Минск електрически автобуси обслужват население от много години и са белоруско производство, както и тролеите им. Предполагам, че се готвят за електрификация от доста време. Абе, поне се борят за интересите си по всички направления.