Пороите унищожават пшеницата
Зърнопроизводителите няма да успеят да приберат цялата реколта от пшеница, заради падналите обилни валежи в страната и ще претърпят огромни загуби.
Обратно в новинатаКоментари - Пороите унищожават пшеницата | Днес.dir.bg
Коментари
Така е като сами избрахме онези които да вкарат Антихриста чрез неговите слуги от Световните Бандити (СБ) - сега ще вземем непогасуеми заеми за ГМО-та и т.н., което да се размножава и без пчели (понеже те изчезват) а после като не можем да върнем заемите ще ни изселят в някоя ивица като Газа и ще си направят още една държава... накрая целия свят ще е техен... както си пише в Библията - т.е. на Сатана ;) Добре дошли в "Новия Световен ред"
Фермерите в България са най-привилигированата прослойко.Освободени са от плащане на данък печалба.Получават милиони лева субсидии от ЕС.А сега искат и държавата да им плаща загубите от бизнеса.Всеки сам си прави сметката.Застрахова си продукцията и се поема рисковете от правенето на бизнес.Държавата няма работа в земеделието.
Ами, то така и аз мога да правя бизнес. Ако е добре, трупам печалби. Ако е зле, държавата да ми дава компенсации. Защо държават да ви дава компенсации, като ще трябва да внася и зърно ? Защо производителите не са сключили застраховки ? На гражданите един милион застраховки се внемяват по задължение,а тия като стане нещо чакат от държавата.
...дупе да ни е яко през зимата ! Започвайте да повтаряте след мен: "Бойко наш. дет' си на дондуков......."
Яко дупе на бюджета.И тия ще го изпомпват,и тия ще искат от под вола теле.Очаквам хлябът да скочи с 30%.Честито на правителството първата атака от зърнопроизводителите.Какви лъжи и циркове ни очакват само Господ знае!!
Не мисля, че засега пшеницата е застрашена! Мисля, че това се внушава нарочно, за да служи за разни по вид оправдания после!
...поповете и богомолците да не дремят. A баба казваше, че едно време са правели молебен за дъжд и против дъжд. Aми хайде, м о л е т е се! Cамо BOG може да оправи времето!
Не знам в какъв климатичен район живеем, ама едно време хората са имали само един сърп и са се изхранвали. Сега имаме всякаква техника и всяка година няма жито.
американците чрез системата ХААРП ни унищожават реколтата , за да ни пробутат после техните ГМОта. Искат да ни тровят .
Абе нашите родни фермери не са ли чували за застраховки? Ама то пък поне да имаше читави застрахователи, а то май всичките са некакви мутри и крадци.
Споко, всичко е под контрол! Бойко Борисов ще оправи всичко, пострадалите ще бъдат обезщетени, няма проблем! Да живее ГЕРБ! Слава на Партията!
Пшеница ще има достатъчно и с добро качество. Засегнати са малки региони и то главно, където се сеят слаби сортове с ниска стъкловидност, не са пръскани срещу главня и житна дървеница. Сортовете Енола,Аглика и др. осилести са устойчиви на дъждове. Хляб ще има, не се безпокойте...Винаги, когато има световно по футбол, вали яко, както и 1994 г...
Егати ужасните новини!!! Потресен съм. Вярно ли е все пак, все едно апокалипсисът е дошъл от един дъжд
Чудесна подготовка за нова зима като 96-97! И тогава така се започна с недостиг на хлебно зърно. И тогава, и сега, действащите лица, режисьорите и кукловодите са ясни... всеки ги знае, но си трае. Преклонената главичка остра сабя не сече. Защо да влизам в беля и да си развалям рахата? Или я не сакам да ми е добре, сакам на Вуте да ми е зле. Ето това сме ние, драги сънародници! Га ядем кифтиета, ни ривием, ама иначе...
какви компенсации, защо не са се застраховали, то по тази логика и аз да искам компенсации за това, че киселинният дъжд след изригването на вулкана унищожи гроздето и тази година ни вино ни ракийка...
Никой не е пророк в собственото си село, дори то да носи името Назарет. Мантрата "Няма пари" скоро ще удари и пощенските станции. Преди 10 дни щяха да се увеличават, според БЮДЖЕТА' 2010, нЕкой пенсии. Тази година ще актуализираме, а за догодина няма да има вече кой да плаща НАЙ-НИСКИТЕ ДАНЪЦИ, защото няма да има пари, а то ще е ЗАРАДИ ТАЗГОДИШНАТА МАНТРА. "Не само ядене, а и акъл се иска!", според някакъв рекламен девиз. Но нашите олигарси си припяват:"Като си пееш Пенке ле, кой ли те чува?".