Коментари - Пороите унищожават пшеницата | dnes.dir.bg
назад

Пороите унищожават пшеницата

Зърнопроизводителите няма да успеят да приберат цялата реколта от пшеница, заради падналите обилни валежи в страната и ще претърпят огромни загуби.

Обратно в новината

Коментари - Пороите унищожават пшеницата | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Така е като сами избрахме онези които да вкарат Антихриста чрез неговите слуги от Световните Бандити (СБ) - сега ще вземем непогасуеми заеми за ГМО-та и т.н., което да се размножава и без пчели (понеже те изчезват) а после като не можем да върнем заемите ще ни изселят в някоя ивица като Газа и ще си направят още една държава... накрая целия свят ще е техен... както си пише в Библията - т.е. на Сатана ;) Добре дошли в "Новия Световен ред"

Фермерите в България са най-привилигированата прослойко.Освободени са от плащане на данък печалба.Получават милиони лева субсидии от ЕС.А сега искат и държавата да им плаща загубите от бизнеса.Всеки сам си прави сметката.Застрахова си продукцията и се поема рисковете от правенето на бизнес.Държавата няма работа в земеделието.

Така е! Стани фермер - бъди от привилегированата прослойка! Кой те спира?

Ами, то така и аз мога да правя бизнес. Ако е добре, трупам печалби. Ако е зле, държавата да ми дава компенсации. Защо държават да ви дава компенсации, като ще трябва да внася и зърно ? Защо производителите не са сключили застраховки ? На гражданите един милион застраховки се внемяват по задължение,а тия като стане нещо чакат от държавата.

...дупе да ни е яко през зимата ! Започвайте да повтаряте след мен: "Бойко наш. дет' си на дондуков......."

Яко дупе на бюджета.И тия ще го изпомпват,и тия ще искат от под вола теле.Очаквам хлябът да скочи с 30%.Честито на правителството първата атака от зърнопроизводителите.Какви лъжи и циркове ни очакват само Господ знае!!

Не мисля, че засега пшеницата е застрашена! Мисля, че това се внушава нарочно, за да служи за разни по вид оправдания после!

Ей, форумци, на доста години съм но 205 л на кв.м не е често явление нали.

...поповете и богомолците да не дремят. A баба казваше, че едно време са правели молебен за дъжд и против дъжд. Aми хайде, м о л е т е се! Cамо BOG може да оправи времето!

Не знам в какъв климатичен район живеем, ама едно време хората са имали само един сърп и са се изхранвали. Сега имаме всякаква техника и всяка година няма жито.

американците чрез системата ХААРП ни унищожават реколтата , за да ни пробутат после техните ГМОта. Искат да ни тровят .

Абе нашите родни фермери не са ли чували за застраховки? Ама то пък поне да имаше читави застрахователи, а то май всичките са некакви мутри и крадци.

Споко, всичко е под контрол! Бойко Борисов ще оправи всичко, пострадалите ще бъдат обезщетени, няма проблем! Да живее ГЕРБ! Слава на Партията!

Пшеница ще има достатъчно и с добро качество. Засегнати са малки региони и то главно, където се сеят слаби сортове с ниска стъкловидност, не са пръскани срещу главня и житна дървеница. Сортовете Енола,Аглика и др. осилести са устойчиви на дъждове. Хляб ще има, не се безпокойте...Винаги, когато има световно по футбол, вали яко, както и 1994 г...

Или от мантрата "Няма пари!" е докарала дъждовете?!

Егати ужасните новини!!! Потресен съм. Вярно ли е все пак, все едно апокалипсисът е дошъл от един дъжд

Чудесна подготовка за нова зима като 96-97! И тогава така се започна с недостиг на хлебно зърно. И тогава, и сега, действащите лица, режисьорите и кукловодите са ясни... всеки ги знае, но си трае. Преклонената главичка остра сабя не сече. Защо да влизам в беля и да си развалям рахата? Или я не сакам да ми е добре, сакам на Вуте да ми е зле. Ето това сме ние, драги сънародници! Га ядем кифтиета, ни ривием, ама иначе...

Абе братле - много ли се напъва за да родиш тази овча мисъл ?

какви компенсации, защо не са се застраховали, то по тази логика и аз да искам компенсации за това, че киселинният дъжд след изригването на вулкана унищожи гроздето и тази година ни вино ни ракийка...

Какъв кислеинен дъжд ? Ти да не си слънчасал?

Никой не е пророк в собственото си село, дори то да носи името Назарет. Мантрата "Няма пари" скоро ще удари и пощенските станции. Преди 10 дни щяха да се увеличават, според БЮДЖЕТА' 2010, нЕкой пенсии. Тази година ще актуализираме, а за догодина няма да има вече кой да плаща НАЙ-НИСКИТЕ ДАНЪЦИ, защото няма да има пари, а то ще е ЗАРАДИ ТАЗГОДИШНАТА МАНТРА. "Не само ядене, а и акъл се иска!", според някакъв рекламен девиз. Но нашите олигарси си припяват:"Като си пееш Пенке ле, кой ли те чува?".

Ще го изядем, като черен хляб, ще го платим, като бял.

Американците направиха изкуствените порои, за да наложат догодина ГМО продуктите на фирма Монсанто. И това ще стане факт!