Отложиха промените в Конституцията за пакта за стабилност
След прегласуване, с 91 гласа „за”, мнозинството депутати отложиха гласуването на първото четене за изменение и допълнение на Конституцията, които касаят Пакта за финансова стабилност.
Обратно в новинатаКоментари - Отложиха промените в Конституцията за пакта за стабилност | Днес.dir.bg
Коментари
Считам, че това НС е изчерпало възможностите си и следва заради благото на България да се саморазпусне.Да изберем ново НС без разни нищожества като Цачева, Фидосова, Кр. Велчев и още стотина некадърници попаднали там благодарение на лъжливите обещания на една полицейско-мутренска върхушка която докара нормалната ни държава до ръба на пропастта. Долу ГЕРБ, долу некадърниците.
Аз съм много против ГЕРБ, но тази промяна е просто необходима. 2% са малко, по-добре 3, но е по-добре 2 отколкото да не е ограничено. Ясно е че социална държава няма да станем, поне да станем страна, която да привлича инвеститори.
За финансовата стабилност ще мислят след изборите, защото сегаим трябват парички. избори идват все пак, а ГЕРБ популистки заявиха, че няма да приемат дарения. Все пак те държат държавната хазна.
След поредната успешна акция на МВР симпатиите ми клонят вече към ГЕРБ....Наистина доказват, че са най успешното правителство досега.
Кога най-сетне ще си внесем депутати от нормална държава????? Всеки път като кацам на летище София ми се гади......
"императив на Конституцията" - вижте какви сложни изрази използва партийния секретар на БКП цецка цачева, откъде ли го е чула? със сигурност не е от първия партиен ръководител боко тиквата, който не знае нито една от тези сложни думички?
На всички досегашни коментари, като опитен преподавател, слагам оценка: "Слаб(2)"!!!
Разбраха че общественото мнение е различно от тяхното желание за пакта и се правят на ударени използвайки изборите. Знаят машинациите си за да ги спечелят и щеси приемат всичко но след като се направят на "божи кравички" преди изборите. Дано народа е узрял и мисли а не се осланя на емоциите си..
Моето мнение е, че промените са едиснтвеното правилно нещо. БСП очакват политичите да имат винаги шансове да се подиграват с народа си. Народът наистина не яде асфалт, но в друг смисъл - не сме всички тъпаци. Ние ядем от положителното развитие на икономиката, а дисциплината, която предлага Дянков е именно за стабилен ръст. БСП обича беден и прост народ, аз и ГЕРБ обичаме просперираща държава. Това разбра х аз, ти си разбрал друго. Според акъла и манталитета е и разбирането.
От цялата му синансова дисциплина за тези 2 години икономиката не е мръднала както и доходите. За това пък безработицата расте явно както растът и харчовете и доходите на управляващите. Сега ми се изясни и какво е "просперираща" държава според герб и защо сме на последно място по производство и доходи ами те това разбирали за просперитет...
Пактът за стабилност е липса на гъвкавост.Да налагаш регламент спрямо нищото.Ха ха!Кой ще плаща?!Цял свят работи на парче а грандоманите у нас правят стратегии.Колко струва ето основния въпрос в икономиката!?
След като бламираха Попова Цветановите ГЕРБерасти подкараха и Менда-като утешение Бойко да я направи вице-вицепрезидент
от ново Велико народно събрание, след като изметем всички мошеници от криминалния преход и го пратим на Трибунал за престъпления срещу народа.
Всички вече разбрахме, че основните проблеми в държавата, вкл. и ширещата се тежка организирана престъпност, идват от неефективната ни съдебна система ... Ще спомена само няколко случая, за да направим сравнения и да видим дали не сме държава на абсурдите ! Имаше един случай, при който криминално проявен наръгва с нож човек в крака и ' независимите ' съдии го осъждат на 5.000 лв / без ефективна присъда /... Имаше случай с един журналист , който критикувал някаква съдийка относно нейно ' независимо ' съдебно решение и тя тръгнала да го съди за 500.000 лв , защото уронил престижа и пред обществото ... Ако това не са абсурди, тогава какво са ? Искам да попитам и следното : Ако един честен и трудолюбив български гражданин загине при трудова злополука на работното си място, то тогава какви обезщетия се изплащат на семейството му от страна на държавата или частния работодател / частна фирма / ? Ако не греша, имаше случай когато се изплащаха суми от порядъка на 10.000 - 15.000 лв при такива нещастни трудови злополуки . И какво излиза тогава ? Животът на един честен и трудолюбив български гражданин струва 10.000 - 15.000 лв, а авторитетът на един ' независим ' съдия струва 500.000 лв ?! Ако това не е объркано и абсурдно, тогава какво е ? Ето върху тези въпроси трябва много сериозно да се помисли при писането на законите за съдебната власт !