Почитаме Светите равноапостоли Константин и Елена

Имен ден празнуват Константин, Костадин, Костадинка, Елена, Еленко, Елка

Обратно в новината

Коментари - Почитаме Светите равноапостоли Константин и Елена | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Сердика е моят Рим! Това са думите на основателя на България и затова най-голям български светец Св. Цар Константин Велики. Император на Изтока и Запада става пред стените на Сердика и Сердика е столицата и културния център на Римската империя. Негов пряк кръвен наследник е другият най-велик управник на този Свят и двамата създатели на съвременната държавност и право, Свети Флавий Петър САБАЗИУС Юстиниан-УПРАВДА (14 ноември). По баща Собазиус и леля Лада, Юстиниан е пряк кръвен наследник на Св. Цар Константин. По майка Юстиниян е Юстин(от вуйчо си имп. Юстин). Св. Цар Управда прекарва насила гърчолята под Животворния Кръст защото гърчолята разрушават втората "Св. София" в метежа NIKA против Юстиниан. Юстиниан им затваря педерастките гимназиуми а Атина и Спарта превръща в села за следващите 1000 г. И чак тогава строи трите сестри "Св. София " в Родината си - Цариград, Охрид и Сердика.

През 313 г. император Константин издава Миланския едикт изготвен от учителя си Аристотел, с който въвежда християнството като официална религия във Византия и в цялата Римска империя. Самият той приема християнската вяра в края на живота си от немай къде. Първият му опит да основе столица е направен в Одесос - Варна - Сталин -Варна на днешното място на ресторант Манастирска изба. Бива прогонен от славяните верни на ХеШу и Варнава, на когото е кръстен град Варна.

Апостол Варна́ва[1] (на гръцки: Βαρνάβας; на латински: Barnabas) е християнски светия, апостол, от седемдесетте, основател на Кипърската църква (Apg 4,36) и национален светия на Кипър. Рожденото му име е Йосиф (или Йосия) (Josef, Joses) и е роден на остров Кипър. Той е един от първите левити, приели християнството (Библия, Деян 4:32—37). Той проповядва в Рим, в Милано е епископ и кръщава папа Климент I.

Варна е от 681 по договора на Аспарух с Византия

Всъщност празнува се на 03.06. и само по стар стил. Това време отговаря на природата. Тогава и в село Българи, баба Злата е влизала в огъня с иконата. След нея и други жени са нестинарствали. Правят го само онези, на които е дадено. Тези хора са ни пратени, за да знаем за Бог и да почитаме с праведен живот християнската вяра. Но понеже времената се промениха, но много от изпитанията остават ще дойдат нови хора, които да ни показват, че Господ има и вярата е жива. Дали са нестинари, дали врачки да виждат бъдещето и да предупредят, все от Господ са пратени.

Нестинарството е древен ТРАКИЙСКИ ОБРЯД чрез съзнателно изпадане в транс и свързване с Онзи Свят. Помага особенният НЕРАВНОДЕЛЕН РИТЪМ. Докато Питията(питащата) в храма в Делфи седи върху тектоника разлом и изпада в транс от халюцюгенните газове излизащи от земните недра. Дон Хуан латиното направо си рупа наркотични гъби. Но не се свързва с Бог. Култа към Цар Костадин и Майка му е толкова силен, до днес, че те олицетворяват Великата Тракийска Богиня Майка - Богородица и Нейният Жив Божи Син. На иконите Константин и Елена НЕ СА БИОЛОГИЧНИ майка и син. Те са еднакво млади. Както на античните иконостаси на Кибела и Героят. Всички икони на Константин и Елена са единствено положение, както в античността Кицела и Героят: Тя отдясно, Той винаги отляво и. Св. Цар Константин е единственият жбраз в днешното юдохристиянство на Божият Син в Мъжка Сила. Точно както Героят. Константин прелива от жизненост, сила, власт - административна и черковна. Подобно на великите си тракийски предци,Константин е административен Цар и Черковен глава на Черквата. По този му сан, той основава Доростолската епископия на сънародниците си в Мизия и той назначава за епископ на този диоцез гота от Кападокия израснал в Търновско - Курила, с черковен сан на първосвещеник на българите OYPФIЛА. Курила е посветен в епископски Сан от епископа на Константинопол Евсевий. Същият, който пише "История" , в която книга върху картата на Мизия пише на латински: Тук Мизия още България. През началото на 4-ти век. Житието на Великия епископ Курила, съосновател на България със Св. Цар Константин и книжовника направил Реформата на древния тракийски език в Старобългарски - ЕТИКУС ИСТРУС, е опорочено и преработено на Житие на Св. Кирил Философ. Св. Кирил не е Св. Курила и не е раждан в Кападокия.