Коментари - Спасители стигнаха до блокирани туристи на Карандила | dnes.dir.bg
назад

Спасители стигнаха до блокирани туристи на Карандила

Служители на Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението” са стигнали късно снощи до блокираните в местността Карандила над Сливен 15 души.

Обратно в новината

Коментари - Спасители стигнаха до блокирани туристи на Карандила | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Епопеята продължава!!! То не беше спасяване, то не беше чудо! Туй Карандила - направо си е цЕл Еверест, бре! Най-накрая се оказа, че туристите можело и с лифта да си ходят! Няколко дена то не министри то не какви ли не правитеслтвени мижитурки плямпаха как били овладяли ситуацията, как спасили хората... Чаакайте бе аланколувци! Тия, сливенските туристи, са в ХОТЕЛИ, а НЕ В ХИЖИ! Ама друго си е от министерството да кажат "хижа", която дума предизвиква представата за някаква паянтова постройка, зарината с няколко метра сняг! И журналята безмозъчно повтарят като папагали - "хижа та хижа". А това, повтарям, са ХОТЕЛИ, в които туристите не са имали АБСОЛ'ТНО НИКАКВИ ПРОБЛЕМИ освен до колко да загреят ракията и колко да въргалят пържолата на барбекюто! ДА ОЧАКВАМЕ ЛИ МЕДАЛИ ЗА НЯКОЙ МИНИСТЪР за проявения професионализъм?

Понеже ми писна от безмозъчни олигофрении, гръмки приказки и надувки, героизъм в мирно време като се почне от леко инфантилната министърка, та се стигне до отразяващите журналя - нека да поцитирам малко ОТКЪДЕ са спасявани хората, докъде е трябвало да стигнат спасителите (абе тия юнаци защо просто не са пуснали един снегорин?): "Хотел Бяла Мечка се намира на в природен парк Сини камъни в местност Карандила на 30 км. от град Сливен. До него се стига по много добре поддържан асфалтов път, същият е и основен път за целия регион. Хотелът се намира на разстояние 1200м от града, местността е свързана със Сливен със седалков лифт, изминаващ разстоянието в едната посока за 17минути. " И ОЩЕ: "Хотел Стелит се намира в местността Карандила, на 35 км от град Сливен. Има изградена шосейна мрежа, която го свързва, както с град Сливен, така и със Северна България. До хотела може да се достигне с автомобил, по планинска пътека или чрез откритата въжена линия." И Т.Н. Всъщност да не би проблемът да е, че туристите не могат да се приберат с колите си и затова са ги спасявали?

Тази грешка няма да се повтори. Да хвърлят всички уловени снежинки на Карандила се оказа грешка. При следващото настъпление на зимата, най-добре е да хвърлят уловените снежинки по тройната коалиция, която много им пречи по пътя към президентството.

От Карандила до Сливен е 2 часа път, при най-лоши условия. Алпинистът Диньо Томов - лека му пръст, всяка сутрин си правеше физзарядка, бягайки до там и обратно, след което отиваше на работа.

А! Спасиха ли ги вече? Че кога стана април???

Аз да бях горе няма и да искам да идват да ме спасяват. На Калин фурната работи, питки и кебабчета колко щеш, на корем. Кебабчета по една педя са по левче, питка със сиренце, дето двама човека едвам я изяждат е 2.50, като сложиш, че във всяка хижа има винце на корем нека да им е било лошо, ко да искат да ги спасяват. Па който е припрян да се мята на лифта, барабар с ходенето от Бялата Мечка до горна станция за час си на големите дупки, дето изпълняват ролята на център на Сливена, града разкопана.