”Пирогов” иска статут като на Правителствена болница
Болница "Пирогов" да стане ведомствена болница като Правителствена или ВМА, но да не е към здравното министерство, е поискал директорът на института доц. Стоян Миланов от здравния министър Таня Андреева.
Обратно в новинатаКоментари - ”Пирогов” иска статут като на Правителствена болница | Днес.dir.bg
Коментари
Първо - Пирогов като агент на КГБ не може да е патрон на болницата. Второ - тази болница трябва да има абсолютен приоритет пред останалите. Трябва да си кьорав или малоумен, за да се правиш, че това е обикновенна лечебница. Но нашите провинциалисти, от 23 години наводнили властта, нехаят. Трябва да им счупят главите, за да проумеят ползата от професионална помощ. И да се грижат за тази уникална болница. А нашите десни с техните забежки трябва да получат ново име на болницата - може би "Дуче Мусолини"...
Само се замислете - срещу 15 милиона лева България може да има един модерен, добре оборудван, реновиран национален център по спешна медицина, в който да се спасява животът на стотици хиляди хора от цялата страна. Управниците крадат милиарди, контрабандата е за милиарди, безсмислените проекти в енергетиката са за милиарди. Представяте ли си каква райска държава бихме могли да бъдем, ако откраднатите милиарди се инвестират в здравеопазване, образование, чистота, озеленяване, реставрация на културно-историческите паметници, саниране на сгради и опазване на природата.
Има логика в подобно искане. Тази болница наистина трябва да бъде с различен статут от останалите. Всеки от нас като има спешен здравословен проблем тича в Пирогов, нали? Тази статия ме накара да се запитам защо изобщо Правителствена болница е с различен статут? Не е ли по-редно нашите избраници да се лекуват в болниците за простосмъртни за да се сблъскат очи в очи с липсата на елементарни медицински консумативи, медикаменти и повсеместна корупция? Може би тогава ще имат волята да решат поне част от проблемите в областта на здравеопазването...
Ведомствена на кое ведомство не разбрах . И мисля, че е крайно време Правителствена да не е ведомствена . Стига прилилегии за чиновници и политици. Да се лекуват, както се лекува народът!
Ако преподават на студенти - може към образователното. Ако ще се лекуват неосигурени - към социалното. Все места отдето пари не се очакват.
"Пирогов като агент на КГБ не може да е патрон на болницата" Ти нормален ли си??!!!??! Къде набута Пирогов в КГБ!?!?!? Човека е починал 1881г. !!!!! Хубаво, не знаеш кой е и какъв е човека, добре не си длъжен да си историк, ама провери тогава. Една минута четене е. Защо трябва да плющиш ГЛУПОСТИ преди изобщо да помислиш за две минути???
Не става- онези трътляци се лекуват само в прав-на и то безплатно. Имат си охрана, няма блъсканица, возят ги до там със служебни коли и т.н.- тошово наследство.
да се хвана на бас, че въпросните 15 милиона ще бъдат усвоени до стотинка,без в болницата да се промени нищо.
В Пирогов работят истински медицински вълшебници на които плащат мизерно малко за разлика от т.н. "Правителствена", където са връзкар до връзкар и с неясно и неограничено финансиране.
В Пирогов работят истински медицински вълшебници на които плащат мизерно малко за разлика от т.н. "Правителствена", където са връзкар до връзкар и с неясно и неограничено финансиране.
Тези от Пирогов нормални ли са? Циганската Токуда да стане ведомствена болница!? Чия? На клан "Цар Киро" или на Мешерето?
Болниците не бива да са бизнеси. Приходите от здравни вноски трябва да влизат директно в бюджета, а държавата да определя заплатите и средствата за болници. Не може най-голямата болница в България да е в такова окаяно състояние, а ЕС да наливат пари в България за глупости - зелен преход и т.н. За една държава няма нищо по-важно от здравеопазването.