Парламентът прие на второ четене промени в Закона за гражданската регистрация
Измененията дават възможност да се получава служебен адрес, съответно и лична карта
Обратно в новинатаКоментари - Парламентът прие на второ четене промени в Закона за гражданската регистрация | Днес.dir.bg
Коментари
Различно е документи за гласуване - там се иска да живееш поне 6 месеца на този адрес, не просто да си регистриран и сега с камери и данни от митница и прочие лесно може да се установи дали е така.
В пощата трябва да можеш да посочиш адрес на познати(които са съгласни, разбира се)ако просто искаш да получаваш някаква поща, когато живееш в чужбина, макар че сега всички ползват имейли, едва ли някои ще ти пише. Освен това служебните адреси трябва да са отделни за хората с двойно гражданство, съответно от ЕС, САЩ и прочие.
А стотиците хиляди българи в чужбина с некоректен адрес как ще разберат за прехвърлянето им на служебен адрес и как и къде ще се регистрират? Конкретен казус: преди 15-тина години имах квартиранти, те са регистрирали постоянния и настоящия си адрес на моя адрес без мое знание и съгласие /това беше законно тогава/ и след като се изнесоха, заминаха в Австралия. Сега трима души висят на моя адрес Ако въведат данък смет според живеещите, ще се наложи аз да плащам за тези "мъртви души". Освен това, с този финт заблудиха две банки, от които са взели кредити и мобилен оператор. Скъсаха се да пишат напомнителни писма.
Ами нали точно това, от което се оплаквате, е решено в закона. "Собственикът на недвижим имот има право да изиска от Общината заличаване на регистрацията на лице, регистрирано на адреса на неговия имот, което не му е..." Общината ги регистрира на общински адрес и ги уведомява (ако изобщо ги намери).