Паметник на Кирилицата ще бъде издигнат на Антарктида
Паметник на Кирилицата ще бъде издигнат на Антарктида, в близост до българската база на южния континент.
Обратно в новинатаКоментари - Паметник на Кирилицата ще бъде издигнат на Антарктида | Днес.dir.bg
Коментари
добре че е чак там, иначе нашите протестърчета и него ще боядисат, защото на кирилица пишат и руснаците, и като такава не заслужава паметник.
ЗАТОВА ЛИ ВЗИМА ПО 7 000$ ЗАПЛАТА??????????????????????????? ДОКОГА БЕ, УРОДИ??????????????????????????
НА БЪЛГАРСКИ ЕЗИК Е!!! Защо се срамувате да кажете,че сте българи и пишете на българска азбука !
А допитали ли сме се до Московския и Македонския институт по славянските езици??;)))))))))) А кой даде кирилицата на монголците-др.Улянов не само е измисли, но и дари на братския монголски народ!!!.Това се учеше до 1995г в Улан Батор!!! Майката на Сергей Станишев (професор езиковед -славянски езици) на какво ни учеше??....Как на какво..."македонците" Кирил и Методий дали буквите първо на руснаците .И второ-"македонския" език е в една езикова група с руския.
Могат под буквичките(кирилица) да изсекат и "македонското знаме на Вергина'-)))) ,както и "двуглавия сръбски и руски орел"-))))))....Нищо ,че и двата символа са ГРЪЦКИ ,важното е ,че и руснаците и македонците и сърбите имат по-големи заслуги от нас за разпространяването на кирилицата:-)))))).Никой нищо тогава няма да прави на паметника:-)))
Паметник на Кирилицата!?! Като тръгнеш по улиците един надпис на кирилица няма никъде,а иначе паметници слагаме .
Тя майка му така и не научи Български до края на живота си което е показателно а оня лъжлив масон щом е намесен работата направо смърди Кой знае пак какво прикриват зад това начинание прикрито зад добри намерения
Държавата загива, а малоумни плужеци си правят ПР с безсмислени инициативи, докато до живот ще смучат държавни пари за далавера и за скъпите си екскурзийки, маскирани като (псевдо)научни експедиции. Ако няма държавана помощ от корумпирани правителства, блюдолизци от сорта на недоразумението Плямпарев или чобанина-тамплиер няма да са повече от пощальони.
При толкова жители на Антарктика и предвид огромния брой туристи, изграждане на паметника е напълно оправдано. Само трябва да научат пингвините да четат на кирилица, че те май ще са най-честите посетители.
Толкова ли не можахте да измислите нещо по-смислено и полезно за България, от това, да правите паметник, на който ще се радват само пингвините?
След като по чудо континентът се е опазил от претенции за собственост и е оставен само като поле за научни изследвания, за чий трябва да се правим да простаци и да дигаме безсмислени паметници там!? Това по нищо не се отличава от писането на "#у#" по стените колизеума, от един наш ритнитопковец.
Тя Бг има само това постижение,а някои се опитват да ни го отнемат с теорията за траките българи.
Очаквам и на Луната, след това на Марс. Децата няма какво да ядат , нооо паметниците са по-важни , за тях пари , както и за политиците винаги има.
БЪЛГАРСКА АЗБУКА ,стига с тази Кирилица ,защото в чужбина хората я възприемат за .....РУСКА и спорят ....,следователно " Българска азбука - Кирилица"!!!!!!!!!
до беа изпълнили заупокойна молитва на същата тая кирилица насред София, а после и в големите градове.Насред БАН - тоже. ЍПосле мое и на Антарктида, и на Арктика и в Бора-Бора да издигнат паметник на българската мизерия с надпис:"Пингвини смахнати, вашето тегло нищо не е!" Е таман в Бора-Бора ората ще се чудят дека са пингвините, в Арктика - тоже....
да се гордееш с творчеството на двама гръцки братя. В крайна сметка какво са направили да видим еднаквите букви А=А В=В Е=Е З=3(три) И=обърнато N К=К М=М Н=Н О=О Р=Р Т=Т Ф=Ф (фи от гръцки) Х=Х (пак гръцка) Ч=4 .....
Мойа стърна, мойа, Бългерйа, ти са тържество, на Глупоста! Бабичка, Мини- пенцйонерка.
Общноста на Кирилицата: сърби, черногорци, македонци, белоруси, украинци, руснаци( и множеството народи в състава на РФ), казахстанци, узбеки, таджики, киргизи, туркмени и разбира се монголците. Всички те биха могли да станат съпричастни към този паметник ако пожелаят, макар че идеята ми се струва леко насилена и безмислена.
.-..тоя мюхлюзин нарекъл се професосор , с това ли ще оправдае милионите похарчени за нещо дето само пингвините го виждат ...