Осигуреността с болнични легла в България е над средната за Европейския съюз

Анализира се нуждата от аспиратори, в готовност са 3 допълнителни лечебни заведения в София за прием на болни от COVID 19

Обратно в новината

Коментари - Осигуреността с болнични легла в България е над средната за Европейския съюз | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Имаме много болници, защото са построени по време на кумонизма. Бяха затворени по време на псевдо демокрацията. Та сега ако сме в нужда, ще има болници. Също така населението ни е намаляло и би трябвало спокойно да ги напълним на макс болниците. Докато населението на европа се е увеличила заради мигрантите и затова имат недостиг на легла.

Олюпената болнична фасада на снимката го доказва. Нито едно държавно учреждение не изглежда толкова зле - общината, различните съдилища, НАП, финансовото министерство, банките. Ако това ни е надеждата да преборим епидемията...

Легла има, ПЕРСОНАЛ няма!

ДИР-а, бройте ги на стаи в контекста на короната, щото ако е както за втора градска.... може и 3-4000 болни да няма къде да бъдат настанени с коронавируса :)

Не е важна бройката на леглата, а на тези с апаратите за дишане.

защо България е на първо място в света по смъртност на населението?

Само докторите да не подадат оставки че тогава автомеханиците трябва да интубират. Толкова е паянтово всичко. И да не показват повече на снимка този човек униформения, че има много уплашен вид. За мен де..

Ейи де го кумонизма, всичко щеше да е бомба

СМЕШКА! АМИ ДОКТОРИ ,СЕСТРИ,АПАРАТИ ЗА ОБДИШВАНЕ

Ами не е на първо място. Но е във водещите Защото сме научени държавата да мисли за нас. Нямаме застраховки, не искаме да внасяме данъци, абе нищо не искаме да даваме ама искаме много. За жалост го отнасят тези дето са работили докато сме били деца.

Е тях какво да ги правим? Да ги клонираме ли?

Като тая от хирошима нали ;)

Статистиката брои ли частните клиники и болници, които не учатстват в поемането на болни от коронавирус ?

Споко от Италия ще ги внесем. Няма да ги е страх от зараза щот са болни вече

Не разбира се. Те са частни и ще правят каквото решат за добре

По едно балонче софийски въздух

Абе на хартия леглата може и да са много! И какво от това? А осигуреността с консумативи, персонал, оборудване, финанси? Сами по себе си леглата не лекуват! Че даже и самите легла (модел - Първа световна) не могат да се сравняват с нормалните европейски. Да не ви разправям и за отношението към пациента, че картинката ще стане съвсем черна ...

Но апарати за кислородна вентилация сме под

Затова ли България у с най-висока смъртност в ЕС?! Легла значи има. А специалисти , апарат,ура и медикаменти?! нямаааааа!

А качеството на леглата какво е, има ли справка и за това? Наложи ми се преди половин година да водя майка ми в "Пирогов" - като видя леглото, на което искаха да я преглеждат в спешния кабинет, веднага поиска да отидем в ИСУЛ...

Адска мизерия по голяма част от болничните заведения из страната. Да не му се наложи на човек! Там ще се разболее още повече - всичко в мухъл и особено таваните, няма тоалетни, а прогнили дупки, изкъртени стени и мазилки и при късмет телевизор в стаята поне на 20 г.

Пандемия не се бори с пропагандни стъкмистики, а с акъл, компетентност, адекватност и подготовка. Мога да се обзаложа, че по всичките показатели сме по-зле от някои африкански държави. "Управляващите" идея нямат какво е в болниците за простолюдието и че някои стаи са по-зле от мазето на люлински блок. Те, щото са ценни, фъркат с киликандзери за едно изкълчване. Много може да се каже, но като се тегли чертата, вината си е наша, че от десетилетия търпим тая сган да си играе на държава.

На ЧАСТНИТЕ БОЛНИЦИ НЗОК плаща лекарствата на 7 пъти по-високи цени. В какво се изразява съпричастността на ЧАСТНИТЕ БОЛНИЦИ?!

В мазето имат още 100 легла и 200 респиратора с надпис СССР, като дезинфекционните машини на армията, които вчера срещнах на "Тракия" по път към София.

Вицът на деня!!!!

Лекарите в Китай откриха РНК (рибонуклеинова киселина) на вируса в дихателни проби на възстановили се от заболяването пациенти 20 дни след като са били заразени, съобщава медицинското списание Lancet. Резултатите от тези проучвания имат "важни последици както за вземането на решения за изолация на пациента, така и за насоките относно продължителността на антивирусното лечение", пише Фей Дзъ от Китайската академия на медицинските науки. Понастоящем препоръчителният период на изолация след експозиция е 14 дни, за да се избегне разпространението на вируса. Но ако хората останат заразни дълго след като симптомите им са изчезнали, те могат неволно да предадат патогена, след като излязат от карантина. Така че е жизнено необходимо провеждане на антивирусно лечение , а не само симптоматично, както тези от щаба казват. Това означава снабдяване с антивирусни лекарства, освен с маски - продължително антивирусно лечение!!! Дали им става ясно на набедените специалисти.

Вие господине не разбирате. Леглата са за да се изчака 14 дни, за да стане ясно дали ще оживее заболелия. Прав ли да стои ? А дали ще има грижи, това е вече друг въпрос.

Надпос FundukAir.

Професор Диана Йонова вече е изпреварила колегите си. Тя е медицинско лице и вече е разпространила съобщение от своята страница във фейсбук връзката с Рибонуклеиновата киселина и КОВИД19 и алтернативния начин за ограничаване и леко прекарване на симптомите(защото все още няма 100% ефективно лексрство срещу него, правят се още клинични изпитания). Тя и нейна колежка, също медицинско лице ще изпратят данните от изследванията и връзката с рнк и ковид19, плюс връзката със селена в борбата с този вирус до Министерски съвет и до Министерство на здравеопазването. Още обаче от там не знам дали вече са получили доклада... Ако са го получили, но запазват пълно мълчание...... Ще е показателно, какви игри се играят на територията и за чия сметка... Ако проявяваш интерес, прочети статията й в нейната страница в фсб.