Мелони е съгласна с Ванс, че Европа е отстъпила от свободата на словото и демокрацията
Италия може да предотврати конфронтацията между Вашингтон и ЕС, каза италианската премиерка пред "Файненшъл таймс"
Обратно в новинатаКоментари - Мелони е съгласна с Ванс, че Европа е отстъпила от свободата на словото и демокрацията | Днес.dir.bg
Коментари
Генетичният фонд на САЩ е "слаба ракия".Да си спомним Иван Славков-Батето:"Американците са прошляците на Европа"...
Ма само в слободата на словото? Малко при това по другите медии??? Това от втора световна икономическа сила да си вече четвърта.. Това ли е малко? И какво ли пък значи голямото и загубване?
Когато Орбан и Мелони говорят, възприемам това като европейско говорене и респективно действие. Когато Урсула, Шолц говорят, възприемам това като говорене на хора без връзка с народите на европа, но със силна връзка с далечни господари, които плащат големи хонорари. Освен това да добавя, че всичко това е резултат от състоянието на вярата и морала на европейските народи. Пряк резултат. Там, където христянската вяра е отслабвала, исторически погледанто винаги са се намирали външни врагове, кито да употребят това в своя полза и понякога в епохална загуба за загубилите вярата си християни. Историята има закономерности, които ВИНАГИ се повтарят - за да учим, понеже ние трудно учим и малко помним. ЕС днес е неофашистка кочина откъм лидерство в ЕК. Моралът и вярата, които са платформата на пропсеритета на ЕС - са силно разрушени от лидери корумпирани, с ограничен интелект и най-най-най-страшното - откъснали се от европейските ценности и поклонически приели чужди ценности. Стигна се до там Ванс от отвъд океана да дойда да ни го каже, но беше смотолевно от изпадналите в немощ медии отстъпници от рода си. Ванс каза ясно следното, в което е АБСОЛЮТНО прав: Проблемът на ЕС не е вън от ЕС, а вътре в ЕС - вие отстъпихте от ценностите си. Аз съм никой, но от много години пиша в ДИР: НИЕ ОТСТЪПИХМЕ ОТ ЦЕННОСТИТЕ СИ, А ТОВА Е ПАГУБНО, ОСОБЕНО АКО СА БИЛИ ПРОСПЕРАТИВНИ, А СА ЗАМЕСТЕНИ ОТ СУРОГАТ. Пиша го, пиша го, а даже нито един положителен коментар не съм получил. Явно става дума за загубено знание, че ценностите предопределят всичко - и просперитета, и сигурността, и щастието на хората и на обществата. Аз лично не се смятам за много умен, за да съдя, но фактът, че нямам компания в този генерално важен извод за настоящето и бъдещето на България и ЕС - ме смущава относно интелектуалното ниво на народа ни. Микро ера на Голямото невежество. Простотията струва не само благоденствието, но и свободата на народите.
"Европа леко позагуби себе си" Не Европа е тази с проблема, а ЕП където елита се изживява, като че те управляват цяла Европа по еквивалент на САЩ. Същият този елит който заля Европа с мигрантската криза която все още е най-големият проблем на съюза и остава нерешен защото всички искат да се правят на хуманитаристи от колкото на държавници. Отделно съюза загуби идентичността си. Трябваше да е една икономическа зона за всички членки, а сега се изживява като че трябва света да оправя!? Като зърненият коридор на Украйна заля Европа и производителите едва не фалираха какво предприе елита на ЕП? Едно нищо, докато Унгария не предприе първа да възпира вноса към нацията си. И чак тогава великата Урсула ревна как НЕ БИВА ДА СЕ Допуска това!?!? В качеството на каква правеше тези изяви? Да казва коя нация какво може и не може да прави!
па овца, намерила на кого да приглася. Радко семпла женица!
Тази умна и храбра жена със скромен произход и образование, сложи в малкия си джоб претенциозните глуповати лелки от Брюксел. Освен това, стилна и елегантна дама. През нея брюкселките изглеждат като прислужници.
скромно образование и интелект!
И като я харесваш какво от това? Прави ли я по-интелигентна, успешна?
Па премиер на държава е, и то на Италия. А ти колко си успял точно? Не отговаряй, въпросът е реторичен, успелите хора не дращят като нас в дира.