Хакери повредиха сайтовете на водещи френски медии
Сайтовете на няколко френски медии, включително водещите вестници "Монд" и "Фигаро", бяха временно недостъпни вчера поради хакерско нападение.
Обратно в новинатаКоментари - Хакери повредиха сайтовете на водещи френски медии | Днес.dir.bg
Коментари
Това е само Путин ! Губят му се няколко часа между парада и концерта ! Лично той е хакнал сайтовете които възхваляват Макарона и е изпомпал тайните му ! Нови санкции ! Да се спе износа на макарони за Русия ! А сега да го видим Путин без макарони какво ще прави !
Това не е хакване, а претоварване. DoS и DDoS атаките разчитат на това, че пускане на заявка е ненатоварващо, а обработката от другата страна (където е сайта) е много по-натоварваща. По принцип е елементарно, но е проследяемо. Но ако е разпределено от много места (DDoS), за това трябва мрежа от хакнати сайтове, през които да го правят. И май на всичкото отгоре се предлага като услуга. Подаваш кой адрес да се атакува, плащаш и готово. Вървят разни скриптове по сайтове и ги тестват за пробойни. Има вид масово хакване. После се ползват самите тях, за срещу други. Изобщо не стои един човек да хаква конкретен сайт. Има автоматизация.
Френските инженери и ИТ-спецове нещо са много зле, издишат отвсякъде, ама хич ги няма !!!
за всички е много приемливо и угодно да са руски хакерски атаки, а само преди 2 години международна какерска група "Анонимните" има прокламация че ще атакуват правителствени сайтове според които се разпространява държавна пропаганда и фалшиви новини.
некои борци за свобода и социални правдини са се опълчили смело на системата...след което са отишли до лошия банкомат и гадния супермаркет да заредят с провизии за новия работен ден...долу капитълизъмъ и т.н.
живо престъпление и трябва да се инкриминира възможно най-тежко. Но оставете това на тях, тук да видите кака ви Вендета Трайкова каква книжка е издала, с какви пикантерии за платените кукли от Нова....!!!! Ето ви клюкина за свободното време и да си начешете егото.
Всеки би казал, че по-сигурният и по-надежден вариант е: докато киберсигурността все още е доказано уязвимо място в мрежата, то не бива да се създават и предпоставки за нея (и после да се хвърлят усилия за борба с последствията, а да се взимат необходимите превантивни мерки за това) - т.е не бива да се държи съответна чувствителна и важна информация по сайтовете. Иначе и най-непредубедените започват да се съмняват дали това вече не се превръща в нещо като "поръчков бизнес" и т.н.